در این آموزش قصد داریم به شما آموزش دهیم تا با استفاده از کدهای htaccess براحتی صفحه اصلی و لینکهای داخلی وردپرس با آدرس قدیمی را به آدرس جدید وردپرس ریدایرکت نمایید تا در صورتی که موتورهای جستجو شخصی را به یک لینک داخلی قدیمی بردند براحتی به آدرس جدید منتقل شود و سئو سایت شما کمترین آسیب را به خاطر تغییر آدرس دامنه ببیند.

آموزش انتقال (ریدایرکت) کلیه لینکهای داخلی قدیمی وردپرس به آدرس جدید - 5.0 از 5 از میانگین 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

برای اینکه وب سایت شما امن شود و اطلاعات رد و بدل شده روی سایت توسط هکر ها به سرقت نرود می توانید از پروتکل https برای وب سایت خود استفاده نمایید. در صورتی که دامنه شما از نوع ir نیست و هاست وردپرس بهسازان هاست را خریداری کرده باشید به صورت رایگان روی هاست شما پروتکل SSL فعال است و می توانید روی سایت خودتان آنرا فعال نمایید.

آموزش فعال کردن ssl در وردپرس - 5.0 از 5 از میانگین 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

یکی از اشکالات وردپرس این است که آدرس دامنه ای که با آن عملیات نصب وردپرس انجام می شود در دیتابیس ثبت می شود و وردپرس همه تنظیمات را بر اساس آن دامنه میپذیرد. وقتی آدرس دامنه تعریف شده روی هاست عوض میشود وردپرس با دامنه جدید درست کار نکرده و تقریبا از کار می افتد. آموزش زیر به شما کمک میکند تا براحتی بعد از تغییر دامنه تعریف شده روی هاست، دامنه تعریف شده روی وردپرس را هم تغییر دهید تا مشکلات وردپرس برطرف گردد.

آموزش تغییر دامنه وردپرس و رفع مشکل کار نکردن وردپرس با دامنه جدید - 5.0 از 5 از میانگین 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
آموزش انتقال وردپرس از لوکال هاست به سرور

برای انتقال وردپرس از لوکال هاست به سرور آموزش زیر را مطالعه نمایید.

بسیاری از کاربران بهسازان هاست زمانی که هاست و دامنه خود را خریداری میکنند برای انتقال سایتی که روی کامپیوتر خود طراحی کرده اند به هاست خریداری شده به مشکل بر میخورند و سوالات زیادی برایشان ایجاد میشود لذا تصمیم گرفتیم در این آموزش مراحل قدم به قدم انتقال سایت از لوکال هاست به سرور را آموزش دهیم.

فرض کنیم سایت طراحی شده آماده است و میخواهیم انتقال را شروع کنیم.

آموزش انتقال وردپرس از لوکال هاست به سرور - 5.0 از 5 از میانگین 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
آپلود وردپرس در سی پنل

در این مقاله آموزش کامل نصب وردپرس روی هاست با کنترل پنل سی پنل (Cpanel) را خدمت شما ارائه میدهیم. لازم به ذکر است در صورتی که از بهسازان هاست هاست وردپرس یا فضای میزبانی خود را خریداری کرده اید تنها کافیست یک درخواست از داخل پنل کاربری خود به بخش پشتیبانی ارسال نمایید تا به تعداد نامحدود و به صورت رایگان نصب یا آپلود وردپرس برای شما انجام شود.

1) ورود به سی پنل:

برای شروع ابتدا وارد سی پنل شوید. در سی پنل روی "File Manager"  کلیک کنید. در صفحه جدید روی پوشه "Public_html" کلیک کنید تا وارد این پوشه شوید. در صفحه جدید روی دکمه "upload" کلیک کنید تا صفحه آپلود باز شود. روی دکمه "Select File" کلیک کنید تا پنجره آپلود باز شود. فایل وردپرس را انتخاب کنید و روی دکمه "ok" کنید تا عملیات آپلود آغاز شود.

آموزش کامل آپلود وردپرس در سی پنل (با تصویر قدم به قدم) - 5.0 از 5 از میانگین 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

جهت نصب وردپرس ابتدا باید یک دیتابیس بسازیم تا بتوانیم نصب دیتابس را انجام دهیم.

در صورتی که از بهسازان هاست فضای میزبانی خود و بخصوص هاست وردپرس را خریداری کرده باشید این کار براحتی انجام می شود. برای این کار تنها کافیست وارد سی پنل شوید. در سی پنل گزینه MySQL® Database Wizard را بزنید و مراحل ساخت دیتابیس، ساخت یوزر و تعریف رمز و در آخر دادن مجوزها را به ترتیب زیر انجام دهید:

آموزش ساخت دیتابیس برای نصب وردپرس - 5.0 از 5 از میانگین 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

برای عیب یابی وردپرس 2 روش مختلف وجود دارد که در این مقاله به صورت کامل توضیح خواهیم داد. این آموزش ها برای مواردی که سایت شما سنگین است، مصرف منابع سایت شما سریع پر می شود یا صفحه سفید نمایش داده می شود کاربرد دارد.

روش اول:

بهترین گزینه استفاده از ابزارهای خود وردپرس است. برای شروع در صورتی که از هاست با کنترل پنل سی پنل استفاده میکنید وارد پوشه public_html شوید و فایل wp-config.php را باز کنید. در پایین صفحه گزینه define('WP_DEBUG', false) را پیدا کنید. در این خط مطابق تصویر زیر false را به True تغییر دهید و صفحه را ذخیره نمایید.

آموزش کامل عیب یابی وردپرس - 5.0 از 5 از میانگین 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

در این آموزش سعی داریم تا آموزش تغییر رمز ورود به بخش مدیریت وردپرس را از طریق phpmyadmin آموزش دهیم. چنانچه به هر دلیلی رمز ادمین وردپرس را فراموش کردید براحتی می تونید با این آموزش رمز خودتون رو تغییر بدید.

برای این کار ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شوید و هیچ فرقی هم ندارد که هاست شما لینوکس یا ویندوز باشد و یا کنترل پنل شما چه چیزی باشد چون همه هاستها دیتابیس دارند و همه کنترل پنل ها هم به phpmyadmin دسترسی دارند پس با خیال راحت وارد کنترل پنل هاستتون بشید و روی گزینه phpmyadmin کلیک کنید. در بعضی از کنترل پنل ها برای ورود به phpmyadmin از شما رمز خواسته میشه که باید رمز هاستتون رو وارد کنید.

چگونه رمز وردپرس را از طریق دیتابیس و phpmyadmin تغییر دهیم - 5.0 از 5 از میانگین 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان هاست جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که دارای مجوز فعالیت به شماره 1/3/402389از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

logo-samandehi