10 نکته برای حفظ SEO پس از طراحی مجدد وردپرس

اگر هر نوع کسب و کار مدرنی را اداره می کنید ، می فهمید که امروزه یک وب سایت با ظاهری حرفه ای چقدر مهم است. اجرای یک وب سایت مستلزم توجه به بسیاری از موارد است. شما باید محتوای خود را دقیق تنظیم کنید ، یک برند زیبا را پیاده سازی کنید و بهینه سازی موتور جستجو (SEO) را بهبود دهید تا میزان دسترسی به سایت خود را افزایش دهید.

بروزرسانی های گاه به گاه و حتی تعمیرات اساسی در شمایل سایت آنلاین شما تا حدی باعث می شود که شرکت شما رقابتی و به روز باشد. اما طراحی مجدد وب سایت می تواند به شدت بر استراتژی سئو وردپرس شما تأثیر بگذارد ، و در نتیجه تجارت شما به خطر بیفتد. معمولاً هنگام شروع طراحی مجدد ، ترافیک سایت گاهی اوقات به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

به عنوان یک نکته اساسی در هر وب سایت تجاری ، SEO شما باید در کنار سایت شما پیشرفت کند. در حالی که کاربران همیشه برای تنظیم با یک طرح جدید به زمان نیاز دارند ، مراحلی وجود دارد که می توانید مرحله انتقال را به درستی انجام دهید. اما چگونه بدون از دست دادن اطلاعات مهم یا تأثیر منفی بر ترافیک ارگانیک خود ، به روز باشید؟

1. از یک سایت جانبی استفاده کنید

شما نمی خواهید از نظر مشتری احتمالی خود غیر حرفه ای به نظر برسید. به همین دلیل ، وقتی در حال طراحی مجدد هستید آنرا بدون تمام شدن کار و اطمینان از عملکرد همه چیز آپلود نکنید ، زیرا هنگام کار روی طرح و محتوای نسخه جدید به احتمال زیاد با مشکل روبرو خواهید شد. استفاده از یک سایت جانبی از طریق میزبانی وردپرس ، localhost یا حتی یک دامنه جداگانه تضمین می کند که در هنگام ساخت وب سایت ، کسی نمی تواند شما را در حال تغییر امور ببیند.

به یاد داشته باشید که در این مدت وب سایت قدیمی خود را کاملاً فعال نگه دارید ، زیرا خاموش شدن آن در هنگام طراحی مجدد می تواند بازدیدکنندگان جدید را ناامید کند. یک تاکتیک معمول این است که:

 1. طراحی مجدد را در یک URL جداگانه ایجاد کنید.
 2. آن را Noindex کنید تا موتورهای جستجو به طور تصادفی به جای سایت رسمی آن را ارائه ندهند.
 3. طراحی مجدد را در آن دامنه جداگانه انجام دهید و پس از آماده شدن به دامنه جدید بروید.

  نکته: اگر به دامنه جدید کاملاً تغییر مکان می دهید ، فراموش نکنید که از 301 تغییر مسیر استفاده کنید ، که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

2. Redirects را اضافه کنید

افزونه ریدایرکت وردپرس

اگر یک وب سایت وردپرسی دارید ، نمی توانید از تغییر ادرس ها مجدد جلوگیری کنید. وب سایت شما با گذشت زمان تکامل می یابد ، این بدان معناست که برای حفظ یک تجربه پایدار ناوبری ، باید از هدایت مجدد استفاده کنید. دو نوع تغییر آدرس 300 تغییر مسیر وجود دارد که طراحان وب باید در نظر بگیرند:

 1. 301 تغییر مسیر هدایت دائمی است که برای استفاده بازدید کنندگان وب سایت و موتورهای جستجو طراحی شده است. برای جستجوگرها بهتر هستند زیرا پیوندهای ورودی را منتقل می کنند. بیشتر کارهای شما مربوط به تغییر مسیر 301 است.
 2. 302 تغییر مسیر موقت است. شما به طور کلی می خواهید به خاطر سئو از این موارد جلوگیری کنید ، اگرچه اگر در حال به روزرسانی وب سایت هستید و می خواهید در عین حال تجربه یکپارچه ای برای بازدیدکنندگان خود داشته باشید ، می تواند مفید باشد.

خوشبختانه افزونه های تغییر مسیر وردپرس زیادی برای انتخاب وجود دارد که ایجاد و حفظ تغییر مسیرها را آسان می کند. در حالت ایده آل ، شما می خواهید از URL های دقیق همان وب سایت قدیمی خود استفاده کنید. در موارد دیگر ، از 301 تغییر مسیر استفاده کنید تا بازدیدکنندگان وب سایت قدیمی خود را به نسخه تازه طراحی شده خود منتقل کنید. این فرآیند به موتورهای جستجو می گوید که URL برای یک صفحه خاص تغییر کرده است و بازدید کنندگان شما دقیقاً همان چیزی را که نیاز دارند پیدا خواهند کرد.

شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که لینک دهی به سایت با کیفیت ، SEO افزایش می یابد. سعی کنید با دارندگان وب سایت های دیگر تماس بگیرید تا بک لینک های آنها را به روز کنید تا دوباره طراحی شما انجام شود. در بسیاری از موارد که این امکان وجود ندارد ، شما می خواهید تغییر مسیر 301 را برای کار با لینکهای موجود تنظیم کنید.

در نتیجه بوک مارک ها و پیوندها به سایت اصلی نیز به سایت جدید هدایت می شوند. سعی کنید پیوندهای قدیمی به صفحه جدید یا حداقل صفحه مشابه در طراحی مجدد منتقل شوند ، زیرا احتمالاً صرفاً هدایت مجدد به صفحه اصلی جدید باعث ناامیدی کاربران می شود. ارزش دارد ریدایرکت ها را به طور کامل آزمایش کنید ، خواه از طریق مرورگر یا با یک ابزار خزنده.

3. به طور منظم از وردپرس پشتیبان تهیه کنید

همانطور که هر متخصص وردپرس به شما می گوید ، ذخیره یک نسخه پشتیبان از همه کارهای شما از بسیاری از مشکلات موجود در مسیر  شما جلوگیری می کند. اگر در هنگام جابجایی به دامنه جدید ، محتوای عالی رتبه گم شود ، اگر وقت خود را برای تهیه نسخه پشتیبان به طور منظم از وردپرس اختصاص داده باشید ، می توانید به راحتی آن را بازیابی کنید. برای اکثر سایت ها ، برنامه پشتیبان گیری هفتگی بسیار زیاد است.

برای مراجعه در آینده ، یک نقشه سایت از نسخه اصلی خود در دسترس داشته باشید. یک نسخه پشتیبان به شما کمک می کند تا مسیرهای هدایت خود را تنظیم کرده و بعداً صفحات گمشده را پیدا کنید. در غیر این صورت ، شما می توانید به رتبه بندی خود آسیب برسانید و ترافیک ارگانیک را از دست دهید.

4. نظارت بر سئوی سایت

نظارت بر سئوی سایت وردپرس

ابزارهای مختلفی برای نظارت بر بهینه سازی موتور جستجو وجود دارد که به شما کمک می کند تا معیارهای مهم مربوط به وب سایت خود را پیگیری کنید ، از جمله:

 1. رتبه بندی کلمات کلیدی
 2. کلمات کلیدی تاریخی
 3. ترافیک ارگانیک
 4. مرجع دامنه DA
 5. امتیاز هرزنامه
 6. بک لینک
 7. رتبه جهانی الکسا

  سرویس هایی مانند Google Analytics ، از جمله برخی از گزینه های منحصر به فرد برای کاربران تجاری ، به شما ایده می دهند که در طراحی مجدد خود باید در چه مکان هایی بیشترین پیشرفت را داشته باشید. حتی می توانید تغییرات موجود در ترافیک ارگانیک را در روزهای پس از راه اندازی مجدد طراحی بررسی کنید.

همچنین لازم است که تجزیه و تحلیل صفحه به صفحه را بررسی کنید تا ببینید آیا صفحات جدید در آوردن مخاطبان جدید عملکرد خوبی دارند یا ضعیف کار میکنند.

5. از سازگاری اطمینان حاصل کنید

سعی کنید طرح طراحی مجدد خود را با نسخه اصلی خود مطابقت دهید. این آشنایی باعث می شود که مشتریان عادی گیج نشوند.

بهترین راه برای انجام این کار نقشه برداری از وب سایت موجود خود با یک ابزار تجسم طرح بندی برای پیگیری توصیفات ، برچسب ها و هدرهای قدیمی متا است. می توانید از ابزارهای معروف خزنده مانند Screaming Frog ، Apify و سایر گزینه های مشابه استفاده کنید. اینها به شما کمک می کند تا به طور خودکار سایت خود را جستجو کنید.

مهم است که طراحی مجدد شما جریان و ساختار مشابهی را حفظ کند تا اطمینان حاصل شود که در ابتدا ارزش SEO را که برای ساختن آن سخت تلاش کرده اید از دست ندهید. ما همچنین توصیه می کنیم وب سایت موجود خود را بررسی کنید تا ببینید چه صفحاتی بیشترین ارزش SEO را دارند.

6. صفحات گمشده را مدیریت کنید

آنچه خراب نشده را برطرف نکنید. تمام مطالب با رده بالا در سایت قدیمی شما باید یک صفحه معادل در طراحی مجدد داشته باشد ، مبادا خطر ابتلا به فرصت های رتبه بندی را از دست دهید.

این اصل همچنین در صورت تغییر چشمگیر محتوا در جریان کار شما نیز اعمال می شود. با در نظر گرفتن اقدامات احتیاطی ویژه برای جلوگیری از هدایت مجدد خراب و محتوای از دست رفته ، کلیه تصاویر ، متن و تغییرات رابط کاربری جدید را با یک بررسی کیفی انجام دهید. این دلیل خوب دیگری برای داشتن نسخه ای از نقشه سایت خود است ، بنابراین می توانید صفحات موجود را به راحتی مشاهده کنید تا در طراحی مجدد خود هیچ صفحه ای را از دست ندهید.

7. 404 صفحه را تنظیم کنید

صفحه 404

هنگام طراحی مجدد سایت ، از دست دادن صفحات به طور تصادفی چیز غیرمعمولی نیست. به همین دلیل ، یک صفحه 404 تنظیم کنید تا کاربران و موتورهای جستجو با وجود نداشتن صفحه هنوز بتوانند به بقیه وب سایت دسترسی پیدا کنند.

برخورد با 404 می تواند ناامیدکننده باشد ، اما شما می توانید با تهیه یک جعبه جستجو و منوی اصلی مشکل را برطرف کنید. همچنین ممکن است متوجه برخی از وب سایت ها شوید که از لحنی بازیگوشانه یا ساده در 404 برای کاهش ناامیدی احتمالی استفاده می کنند.

8. چک های نهایی
سرعت سایت را چک کنید
حتی جزئیات کوچک می توانند تأثیر زیادی بر نحوه درک موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان از تجارت شما داشته باشند. سایر ملاحظات کوچک اما مهم عبارتند از:

 1. برای کوتاه کردن زمان بارگذاری ، تصاویر را بهینه کنید که در صورت عدم محاسبه ، می تواند منجر به افزایش زمان لود شدن شود. برای این منظور از توضیحات متا و فشرده سازی تصویر استفاده کنید.
 2. به خزنده های موتور جستجو اجازه دهید به راحتی به سایت شما دسترسی پیدا کنند. برای نمایه سازی بهتر نقشه سایت XML را به موتور ارسال کنید و در پنل گوگل وب مستر حتما ثبت کنید.
 3. تمام پیوندها را دوباره بررسی کنید و پیوندهای خراب را برطرف کنید زیرا می توانند برای سئو سایت مشکل ایجاد کنند.
 4. هر چند وقت یکبار ، در حین توسعه طراحی جدید ، ممیزی سایت فنی را انجام دهید. نحوه عملکرد آن در حین توسعه می تواند بسیار متفاوت باشد ، وقتی آن را به طور مستقیم راه اندازی کنید.
 5. هنگام طراحی مجدد ، سرعت سایت خود را آزمایش کنید. اگر از یک سایت زنده آزمایشی یا URL موقت استفاده می کنید ، این ابزارهای تست سرعت وردپرس به شما ایده خوبی از عملکرد جدید شما می دهند.
 6. اگر نسخه موبایل سایت خود را دارید ، فراموش نکنید که به آن نیز توجه کنید. مرور موبایل بسیار عادی تر از قبل شده است ، به خصوص در بین مصرف کنندگان که با مشاغل آنلاین تعامل دارند. بنابراین وقت بگذارید و اطمینان حاصل کنید که از یک وردپرس مناسب برای موبایل استفاده می کنید.

  حتی تغییرات جزئی در چیدمان می تواند بهینه سازی موتور جستجوی شما را تقویت یا به آن آسیب برساند ، بنابراین از آزمایش ایده ها و آزمایش های جدید نترسید.

9. تجزیه و تحلیل و آزمایش را ادامه دهید

به یاد داشته باشید که نوسانات در تجزیه و تحلیل بازدید کننده در طول تغییرات عمده در طرح سایت و محتوای آن معمول است. از طریق ابزارهای تحلیلی می توانید میزان عملکرد طراحی مجدد خود را به خوبی نشان دهید.

نرخ Bounce rate ، رتبه بندی موتور جستجو و تعداد بازدیدکنندگان را مقایسه کنید تا ببینید آیا کاربران شما از این تغییر راضی هستند. ببینید آیا صفحات به درستی گزارش بازدیدها و فرود صفحه را گزارش می دهند.

فراموش نکنید که فصلی بودن را به عنوان یک فاکتور در نظر بگیرید. داده های تاریخی را بررسی کنید تا ببینید آیا زمان های خاصی از سال به طور طبیعی میزان متفاوتی از ترافیک را درخواست می کند. وب سایت یک فروشگاه بستنی فروشی در طول تابستان بیش از هر فصل دیگر بازدید می کند.

سرانجام ، Google به شما توصیه می کند قبل از انتقال کامل به سایت جدید خود ، 180 روز صبر کنید ، بنابراین دامنه قدیمی را برای این زمان آنلاین نگه دارید.

ابزارهایی مانند Google Search Console به شما کمک می کند تا نمایش صفحه ، کلیک و سایر عوامل را ردیابی کنید. همچنین برای مدیریت صحیح 301 و 404 بسیار عالی است. کافیست در سایت Search Traffic> Search Analytics وارد شوید. یا با پیوند دادن سایت وردپرس به حساب های Google خود با Site Kit ، آن را به داشبورد وردپرس خود اضافه کنید.

10. Google My Business را به روز کنید

Google My Business (GMB) یکی دیگر از موارد مهم است که پس از طراحی مجدد باید روی آن تمرکز کنید. شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که لیست GMB شما هر تغییری را که در نام تجاری ، خدمات و شرکت شما ایجاد کرده اید منعکس می کند.

GMB ابزاری قدرتمند است که مشاغل می توانند از آن برای افزایش رتبه جستجوی محلی خود استفاده کنند. برای مشاغل مبتنی بر خدمات محلی ، این می تواند به شما در معرض دید لازم برای نشان دادن در بالای SERP ها در منطقه محلی شما قرار دهد - به ویژه اگر جایگاه آرزو بسته بسته را بدست آورید.

با تأیید اینکه همه آرم ها ، تصاویر و مطالب با طراحی جدید شما مطابقت دارند ، وقت بگذارید تا GMB خود را به روز کنید.

اجازه ندهید یک وب سایت مجدداً SEO شما را از بین ببرد

با تکامل نام تجاری خود ، اطمینان حاصل کنید که حضور آنلاین شما ادامه دارد. از محتوای عالی رتبه فعلی استفاده کنید ، محتوای آینده خود را بهبود ببخشید و وب سایت خود را مجدداً طراحی کنید تا در یک فضای دیجیتالی مداوم در حال رقابت باقی بماند.

مدیریت مجدد طراحی وب سایت عمدتاً شامل شناسایی محتوای فعلی است که قبلاً به خوبی کار کرده است ، دانستن اینکه چه عناصری را باید تغییر داد و چگونه ، و نظارت بر تجزیه و تحلیل سایت را پس از راه اندازی بررسی کرد که آیا مخاطبان شما تغییرات را به خوبی دریافت می کنند یا خیر.

تغییر وب سایت و تعمیرات اساسی بخشی ضروری از تجارت مدرن است اما در صورت انجام نادرست می تواند به رتبه بندی بالای SEO که برای ساختن آن سخت تلاش کرده اید آسیب برساند. برای حفظ رتبه بندی بهینه سازی موتور جستجو ، این بهترین روش ها را دنبال کنید و اطمینان حاصل کنید که در ادامه کار شما هیچ چیز را کنار نمی گذارید.

امیدوارم این مقاله به شما در حفظ سئو و ارزش تجاری شما پس از یک تلاش سخت جهت بهبود تجارت خود کمک کرده باشد. با بهسازان هاست بهینه جهانی شوید.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi