چگونه یک سایت آزمایشی (wordpress staging) برای وردپرس ایجاد کنیم؟

تا به حال در شرایطی قرار گرفته اید که سعی کنید وردپرس یا افزونه ای را به روز کنید تا فقط با صفحه سفید مرگ روبرو شوید؟ یا شاید شما عاشق آزمایش تم ها و افزونه های جدید هستید؟ یا اینکه قابلیت سفارشی را به وب سایت خود اضافه کنید و با همین مورد روبرو شده اید؟

مهم نیست که در چه مواردی باشد ، در سناریوهای فوق ، یک سایت ازمایشی بهترین راه حل است. با استفاده از یک وب سایت ازمایشی، یک نسخه دقیق از وب سایت خود ایجاد می کنید که در آن می توانید با خیال راحت هر نوع تغییری را آزمایش کنید. این تغییرات فقط در نسخه آزمایشی سایت شما قابل مشاهده خواهد بود و نه در نسخه زنده. این بدان معناست که شما می توانید بدون هیچ گونه اختلالی در سایت خود تست کنید.

اما دقیقاً چگونه یک سایت آزمایشی (wordpress staging) برای وردپرس ایجاد کنیم؟

در این پست ، ما پنج روش مختلف برای ایجاد یک سایت مرحله بندی برای وردپرس به شما نشان خواهیم داد تا بتوانید با خیال راحت و بدون ترس از خراب شدن وب سایت خود ، تغییرات را آزمایش کنید.

چندین گزینه برای راه اندازی یک سایت مرحله بندی برای وردپرس وجود دارد که در زیر بررسی خواهیم کرد. در پایان این مقاله ، مزایا و معایب هر یک از روش ها را درک خواهید کرد ، بنابراین می توانید بهترین راه اندازی سایت مرحله بندی را برای خود انتخاب کنید.

1. ایجاد یک سایت وردپرس از طریق میزبان خود

اولین گزینه برای راه اندازی یک وب سایت وردپرس ، راه اندازی آن از طریق میزبان خود است. اکثر ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب توانایی ایجاد یک فضای مرحله بندی برای وب سایت شما را دارند.

این فرایند نسبتاً آسان است و کاملاً در داشبورد میزبانی وب شما قرار دارد. چنانچه میزبان شما این قابلیت را ارائه نمیدهد پیشنهاد ما استفاده از هاست وردپرس بهسازان هاست است.

این روش یکی از ساده ترین روش ها برای ایجاد و تنظیم فضای آزمایشی است زیرا اکثر شرکت های میزبان به شما امکان می دهند تا به راحتی و با چند کلیک این کار را انجام دهید.

تنها کافیست نامی برای وب سایت مرحله بندی خود وارد کنید و نام دامنه صحیح وب سایتی را که می خواهید برای آن یک محیط آزمایشی ایجاد کنید ، انتخاب کنید.

هنگامی که یک محیط آزمایشی ایجاد کردید ، می توانید با خیال راحت هر به روزرسانی جدیدی را که وردپرس راه اندازی می کند ، آزمایش کنید ، با مضامین جدید آزمایش کنید ، پلاگین ها را قبل از نصب روی سایت خود آزمایش کنید ، و به طور کلی انواع مختلف را بدون تأثیر روی وب سایت زنده خود اعمال کنید.

اگر از این تغییرات راضی هستید ، در بیشتر موارد ، می توانید آنها را با کلیک یک دکمه به وب سایت واقعی خود هدایت کنید.

اگر شرکت میزبان شما مرحله بندی را ارائه نمی دهد ، چهار روش دیگر را برای ایجاد یک سایت مرحله بندی برای وردپرس بخوانید.

2. ایجاد یک سایت آزمایشی (wordpress staging) با ابزارهای تست سایت

گزینه دیگر برای ایجاد یک سایت آزمایشی استفاده از ابزارهای تست سایت مانند DesktopServer یا Local است. این ابزارها را روی رایانه خود نصب می کنید و سپس گزینه وارد کردن وب سایت موجود را خواهید داشت.

این ، اساساً ، یک نسخه محلی از وب سایت زنده شما را در اختیار شما قرار می دهد که در آن می توانید تم های جدید را آزمایش کنید ، کل وب سایت خود را دوباره طراحی کنید ، پلاگین ها و به روزرسانی ها را بدون ایجاد تغییر در سایت خود آزمایش کنید.
افزونه local وردپرس
به عنوان مثال ، برای ایجاد یک سایت آزمایشی برای نصب وردپرس خود با Local ، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. Local را روی رایانه خود بارگزاری و نصب کنید.
 2. از ابزاری مانند BackUPWP برای ایجاد نسخه پشتیبان از سایت خود و ذخیره آن در Dropbox ، Google Drive یا موارد مشابه استفاده کنید. اگر سایت شما نسبتاً کوچک است ، می توانید نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 3. پوشه zip نسخه پشتیبان سایت خود را در رایانه خود بارگزاری کنید.
 4. Local را راه اندازی کرده و سپس پوشه zip شده را مستقیماً به رابط Local بکشید.
 5. نام سایت خود را وارد کنید و سپس محیط وردپرس خود را انتخاب کنید. در صورت آشنایی با پیکربندی پیش فرض ، می توانید نسخه PHP و نوع سرور خود را وارد کنید.
 6. منتظر بمانید تا مراحل راه اندازی به پایان برسد و بتوانید به وب سایت آزمایشی خود وارد شوید.

  پس از انجام تغییرات یا آزمایش عملکرد جدید ، می توانید از سایت خود خروجی گرفته و به صورت دستی در سرور میزبان وب خود بارگذاری کنید.

تنظمیات local

3. ایجاد یک وب سایت آزمایشی (wordpress staging) به صورت دستی

روش سوم ایجاد یک وب سایت آزمایشی ایجاد دستی آن است. قبل از شروع ، به شما هشدار داده شود که این فرایند زمانبر است و روش های مختلفی برای انجام آن وجود دارد:

 1. از زیر شاخه (Sub directory) وب سایت زنده خود استفاده کنید.
 2. یک زیر دامنه (Sub domain) از وب سایت زنده خود ایجاد کنید.
 3. یک محیط سرور محلی مانند WAMP ، LAMP و XAMPP را تنظیم کنید.

  فرقی نمی کند کدام یک از این گزینه ها را انتخاب کنید ، روند کار تقریباً یکسان خواهد بود. ابتدا باید همه پرونده ها را از وب سایت زنده خود با استفاده از سرویس گیرنده FTP مانند FileZilla بارگیری کنید. همچنین باید پایگاه داده وب سایت خود را با استفاده از phpMyAdmin یا هر ابزار مدیریت پایگاه داده دیگری بارگیری کنید.

سپس باید یک پایگاه داده جدید و یک کاربر پایگاه داده با امتیازات مدیر برای دامنه جدید ، زیر دامنه یا سرور محلی خود ایجاد کنید.

پس از تنظیم پایگاه داده ، باید فایل wp-config.php را ویرایش کنید. آدرس سرور جدید و اطلاعات پایگاه داده را وارد کنید.

سپس ، با استفاده از برنامه FTP ، پرونده ها را در سرور جدید بارگذاری کرده و پایگاه داده وردپرس خود را وارد می کنید.

بخاطر داشته باشید که این فرآیند دلهره آور به نظر می رسد اما می توانید با افزونه هایی مانند WP Migrate DB یا Duplicator این کار را آسان کنید. این پلاگین ها تکرار وب سایت شما و مهاجرت پایگاه داده شما به یک منطقه مرحله بندی را تسهیل می کنند. همچنین می توانید از این افزونه ها برای نصب تغییرات در وب سایت وردپرس خود استفاده کنید.

افزونه وردپرس duplicator
4. ایجاد یک وب سایت با یک پلاگین مرحله بندی

روش آسان دیگر برای مرحله بندی وب سایت شما استفاده از یک افزونه اختصاصی مرحله بندی است. گزینه های مختلفی مانند افزونه WP Staging وجود دارد. استفاده از این افزونه رایگان است. اگرچه این یک نسخه پولی دارد که چند ویژگی اضافی مانند امکان استفاده از یک پایگاه داده جداگانه ، انتقال پلاگین ها به وب سایت های زنده و موارد دیگر را ارائه می دهد.

افزونه وردپرس wp staging

برای شروع کار با WP Staging ، وارد وب سایت وردپرس خود شوید و به افزونه ها> افزودن بروید. افزونه را جستجو کنید ، آن را نصب کنید و فعال کنید.

پس از نصب افزونه ، گزینه ایجاد یک وب سایت مرحله بندی جدید را مشاهده خواهید کرد. روی دکمه آبی کلیک کنید و در صفحه بعد به سایت آزمایشی یک نام دهید. همچنین می توانید پایگاه داده ها و پوشه ها را در وب سایت برگزار کننده در این صفحه کپی کنید.

آخرین مرحله فرآیند فشار دادن دکمه آبی شبیه سازی شروع و انتظار برای پایان روند است. پس از اتمام مراحل ، می توانید با همان نام کاربری و رمز عبوری که برای وب سایت زنده خود استفاده می کنید ، به وب سایت مرحله بندی خود وارد شوید.

5. آزمایش یک سایت با یک حساب آزمایشی اختصاصی

سرانجام ، آخرین روش برای مرحله بندی یک سایت می تواند راه اندازی یک حساب میزبانی اختصاصی باشد. این روش مشابه راه اندازی محلی برای نصب وردپرس از وب سایت شما است. به جز در این حالت به دو نام دامنه و نصب وردپرس جداگانه نیاز خواهید داشت.

شما باید یک حساب میزبانی جدید راه اندازی کنید و سپس پرونده های وب سایت و پایگاه داده را بارگیری کنید. سپس می توانید یک پایگاه داده جدید در سرور میزبان خود برای وب سایت وردپرس خود ایجاد کرده و از برنامه FTP برای انتقال پرونده ها استفاده کنید.


ایجاد یک سایت آزمایشی (wordpress staging) برای وردپرس: کدام روش را باید انتخاب کنید؟

خوب اکنون شما با پنج روش مختلف برای ایجاد یک سایت مرحله بندی برای وردپرس آشنا شدید و احتمالاً از خود می پرسید که کدام روش بهترین است. در صورت ارائه میزبان ، از ساده ترین روش استفاده از آنها است. این سریعترین راه برای ایجاد وب سایت مرحله بندی شده شما و اعمال تغییرات در وب سایت زنده شماست.

اگر میزبان شما ابزار مرحله بندی را ارائه نمی دهد ، بهترین شرط شما استفاده از افزونه ای مانند WP Staging برای ایجاد سایت آزمایشی خودتان است. این یک روش نسبتاً کم فناوری برای ایجاد یک سایت آزمایشی است. به علاوه برای راه اندازی آن زمان زیادی لازم نیست.

اگر اهل فن هستید ، راه اندازی یک سایت محلی با ابزارهایی مانند WAMP یا استفاده از یک حساب آزمایشی اختصاصی با یک شرکت میزبان دیگر ، راه خوبی است. این به شما امکان می دهد بیشتر کنترل کنید که چه کسی می تواند به سایت شما دسترسی پیدا کند و چه چیزی کپی می شود.

همانطور که مشاهده می کنید ، چندین روش مختلف برای ایجاد یک وب سایت مرحله بندی برای سایت وردپرس شما وجود دارد. با این حال ، برخی از روش ها بهتر از روش های دیگر هستند. ایجاد دستی سایت آزمایشی یا استفاده از حساب آزمایشی اختصاصی می تواند مستلزم خطا و وقت گیر باشد. بدین ترتیب ، بهترین کار شما استفاده از ابزارهای مرحله بندی ارائه شده توسط میزبان شما ، استفاده از ابزارهای آزمایش سایت یا استفاده از یک افزونه مرحله بندی است.

اکنون تنها کاری که می توان انجام داد انتخاب یک روش و ایجاد سایت آزمایشی است! سپس می توانید اطمینان حاصل کنید که تغییرات و به روزرسانی ها روی وب سایت زنده شما تأثیر نمی گذارد. موفق باشید!

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi