انتقال دامنه (Domain Transfer)

انتقال دامنه یعنی منتقل کردن دامنه از یک شخص به شخص دیگر یا از یک شرکت ثبت کننده دامنه به شرکتی دیگر. زمانی که شما دامنه را به شخص دیگری میفروشید باید امکان مدیریت آنرا نیز به خریدار منتقل نمایید و برای اینکار اصطلاحا باید دامنه را منتقل نمایید. حالت دیگر این است که شما میخواهید به دلیلی امکان مدیریت یا تمدید دامنه را از شرکتی به شرکت دیگری منتقل نمایید و برای این کار نیز باید باز هم دامنه را منتقل نمایید. در ادامه به ارائه توضیح کامل درباره چگونگی انجام هر دو مورد خواهیم پرداخت.

انتقال دامنه های بین المللی حالت های مختلفی دارد که در ادامه به توضیح هر کدام و روش انجام این کار خواهیم پرداخت.


انواع انتقال دامنه بین المللی:

 1. انتقال دامنه از شرکتی دیگر به بهسازان هاست
 2. انتقال دامنه ثبت شده در بهسازان هاست از یک شخص به شخص دیگر
 3. انتقال دامنه ثبت شده در بهسازان هاست به شرکتی دیگرانتقال دامنه از شرکتی دیگر به بهسازان هاست :

جهت انتقال دامنه از شرکتی دیگر به بهسازان هاست ابتدا باید مقدمات انتقال را فراهم نمایید که 2 کار ساده است:

 1. گرفتن کد انتقال از شرکت مبدا
 2. باز کردن قفل انتقال از طرف شرکت مبدا

پس از انجام این 2 کار اینجا کلیک نمایید تا وارد صفحه انتقال دامنه شوید. در صفحه جدید مانند عکس زیر در سطر اول آدرس دامنه و در پایین کد انتقال را وارد نمایید. روی I'm not a robot کلیک کنید تا تیک سبز بخورد و افزودن به کارت خرید را کلیک کنید و مراحل خرید را طی کنید تا پس از پرداخت فاکتور ایمیل تاییدیه انتقال برای ایمیلی که به عنوان ادمین برای دامنه قبلا تعریف شده است ارسال شود (ممکن است این ایمیل با تاخیر نیز ارسال شود). پس از دریافت ایمیل تاییدیه و کلیک روی لینک تایید انتقال که در متن ایمیل است کار تایید انتقال از طرف شما انجام میشود و پس از معمولا 24 تا 72 ساعت کاری بین المللی دامنه در پنل شما قرار میگیرد. پس از انتقال دامنه شما یکسال هم تمدید میشود.

فرم انتقال دامنه

لطفا توجه داشته باشید که برای انتقال دامنه باید حداقل 7 روز اعتبار داشته باشد.انتقال دامنه ثبت شده در بهسازان هاست از یک شخص به شخص دیگر:

در صورتی که دامنه را بهسازان هاست برای شما ثبت کرده است برای انتقال دامنه به شخص دیگری باید ابتدا برای خریدار یک حساب کاربری بسازید. سپس از داخل پنل کاربری خود و از منوی ارسال تیکت پشتیبانی به بخش فروش یک تیکت ارسال نمایید و با ارائه ایمیل حساب کاربری شخص خریدار درخواست خود را برای انتقال دامنه به حساب کاربری خریدار دامنه ارسال نمایید. پس از بررسی درخواست شما توسط بخش فروش بهسازان هاست دامنه به حساب مالک جدید منتقل میگردد و از این پس مالک جدید می تواند مشخصات whois دامنه را به نام خود تغییر دهد یا dns های آنرا برای خود ثبت یا تنظیم کند.

 

انتقال دامنه ثبت شده در بهسازان هاست به شرکتی دیگر :

در صورتی که تمایل دارید به هر دلیلی دامنه خود را که شرکت بهسازان هاست برای شما ثبت کرده است به شرکت دیگری منتقل نمایید تنها کافیست در پنل کاربری خود از منوی ارسال تیکت پشتیبانی یک درخواست برای بخش فروش ارسال نمایید و درخواست صادر شدن کد انتقال و آزاد شدن انتقال دامنه برای دامنه خود را ارسال نمایید. پس از بررسی درخواست شما کد انتقال صادر شده و دامنه اگر قفل شده باشد برای انتقال آزاد میشود و شما با دادن کد انتقال به شرکت جدید می توانید ثبت انتقال دامنه نمایید. پس از ثبت شدن انتقال دامنه ایمیلی برای مالک دامنه ارسال میشود (به ایمیلی که به عنوان admin برای دامنه تعریف شده است) تا انتقال دامنه توسط مالک دامنه تایید شود و کار انتقال انجام شود. معمولا لینکی در این ایمیل است که با کلیک روی آن انتقال تایید میشود.

نکته: دقت داشته باشید که یک دامنه باید حداقل 7 روز اعتبار داشته باشد تا بتواند منتقل شود و دامنه ای که منقضی شده باشد امکان منتقل شدن ندارد.

امکانات ثبت دامنه های بین المللی

 • ثبت آنی دامنه
 • امکان ثبت بیش از 300 نوع دامنه
 • ثبت دامنه با بهترین قیمت ممکن
 • اطلاع رسانی خودکار تمدید دامنه از طریق ایمیل و پیامک
 • پنل حرفه ای برای مدیریت دامنه
 • امکان ثبت DNS برای دامنه
 • امکان تغییر مشخصات whois
 • امکان قفل کردن دامنه

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi