5 مشکل مشترک فروشگاه های اینترنتی طراحی شده با ووکامرس

امروزه فروشگاه های اینترنتی مبتنی بر اشتراک در حال افزایش هستند و خوشبختانه وردپرس و ووکامرس راه اندازی سایت اشتراک پولی را آسان کرده اند.
سایت های اشتراکی ووکامرس از نظر پشتیبانی مشتری ، تغییرات توسعه و گزارش دهی چالش های منحصر به فردی دارند. خواه مشاغل اشتراکی داشته باشید و یا قصد دارید یکی از اینها را بسازید ، آماده باشید تا با این 5 مشکل مشترک کنار بیایید.

توجه: ما به عنوان مثال به پلاگین اشتراکات ووکامرس مراجعه می کنیم. با این حال این راه حل ها برای اکثر سایتهای مبتنی بر اشتراک یا عضویت قابل استفاده هستند و تنها محدود به سایت های وردپرسی طراحی شده با ووکامرس نخواهند بود.

1. مشکل تمدید سرویس

ایجاد فرآیند تمدیدی که کاربر پسند باشد یکی از کلیدهای موفقیت برای هر مدل مبتنی بر اشتراک است. هنگام ساخت سایت ، انتخاب درگاه پرداخت ووکامرس و نحوه پیکربندی پرداخت های تمدید روی روند تمدید برای مشتریان تأثیر می گذارد.

همیشه از یک درگاه معتبر برای پرداخت های خود استفاده نمایید. درگاه های معتبر میزان اشکال در پرداخت و پرداخت ناموفق بسیار کمتری خواهند داشت. وقتی مشتری یک پرداخت انجام میدهد و پول از حساب او کسر میگردد ولی در سایت شما نمایش داده نمیشود باعث ایجاد نگرانی در مشتری میشود و اگر این مشکل چند بار ایجاد شود حس اطمینان مشتری از بین میرود. سعی کنید همیشه از هاست وردپرس ایران استفاده کنید که درصد خطای بسیار کمتری نسبت به هاست وردپرس میزبانی شده در خارج از کشور دارد.

2. ارائه پشتیبانی به کاربر

پشتیبانی چت آنلاین

از آنجا که سایت تجارت الکترونیکی اشتراك مشترك بیشتری دارد ، می توانید انتظار سوالات مشتری بیشتر ، درخواست پشتیبانی و خطاهای كاربر را داشته باشید.

هنگام ساختن سایت جدید ، بیشتر دارندگان سایت از نظر پشتیبانی و نگهداری مداوم توسعه وب ، برای هزینه های ووکامرس برنامه ریزی می کنند ، اما هزینه های پشتیبانی مشتری اغلب نادیده گرفته می شود. همچنین ممکن است بین صاحب مشاغل و تیم پشتیبانی توسعه از نظر اینکه درخواست پشتیبانی به توجه در سطح توسعه نیاز دارد و کدام یک توسط کارمندان پشتیبانی مشتری کسب و کار مراقبت می شود ، سردرگمی ایجاد کند.

اگر همه چیز به راحتی در سایت در حال اجرا است ، سوالات اکثر مشترکان ساده است: نحوه تنظیم مجدد رمز ورود ، به روزرسانی اطلاعات صورتحساب آنها یا لغو اشتراک. به طور معمول ، یک نماینده پشتیبانی مشتری می تواند این موارد را مدیریت کند ، اما اگر مشتری زیادی دارید ، تعداد پرس و جوها می تواند به سرعت یک مدیر سایت را غرق کند.

با افزودن یک صفحه سوالات متداول به وب سایت و ارائه پیام های بصری در مورد نحوه انجام ویرایش های اساسی کاربر در سایت ، می توانید تعداد درخواست های پشتیبانی کاربر را کاهش دهید. اگر می توانید آن را مدیریت کنید ، می توانید چت زنده را به سایت اضافه کنید تا راهی سریع برای دریافت پاسخ توسط کاربران باشد. گپ زنده دارای مزیت دیگری است که می تواند خرید و ثبت نام را نیز افزایش دهد.

ارائه خدمات ضعیف به مشتریان و مشترکان می تواند به اعتبار و درآمد کسب و کار شما به شدت آسیب برساند. با رشد سایت مراقب منابع پشتیبانی مشتری خود باشید.


3. گزارش و تجزیه و تحلیل
گزارش و تجزیه و تحلیل ووکامرس
کاهش نرخ چرخش یک هدف مشترک برای مشاغل تجارت الکترونیکی مشترک است. نرخ چرخش به تعداد مشتریانی است که در هر چرخه تمدید اشتراک از خدمات یا محصول اشتراک می کنند. حتی با داشتن بهترین کمپین های بازاریابی و نرخ ثبت نام ، نرخ بالای رشد چرخش در دراز مدت فاجعه ای برای تجارت به وجود می آورد.

بنابراین اهمیت گزارش و تجزیه و تحلیل برای مدل های مبتنی بر اشتراک قابل بحث نیست. افزونه ووکامرس Subscription چندین ویژگی گزارش شده و به روز شده را ارائه می دهد. با این حال ، چند بخش وجود دارد که اختلاف گزارش وجود خواهد داشت: یکی اختلاف بین گزارش های درگاه پرداخت و گزارش های وب سایت است. این مشکل خیلی اتفاق نمی افتد اما اگر به برخی از کاربران از طریق پیشنهاد یا کوپن اشتراک رایگان داده شود و در هنگام ثبت نام هیچ گونه پرداختی انجام نشود ، در این صورت می توانید بین کل مشترکین ذکر شده در سایت در بخش پرداخت اختلاف داشته باشید.

علاوه بر این ، در ردیابی برگشت وجه ها نیز اختلاف وجود دارد. اگر برگشت وجه مستقیماً از طریق درگاه پرداخت پردازش شود ، ممکن است وب سایت به طور همزمان به روز نشود ، در نتیجه در گزارش تناقض وجود خواهد داشت.

برای هر سایت ووکامرس تنظیم ردیابی تجارت الکترونیکی در Google Analytics یک مرحله اساسی است. با این وجود ، ممکن است با چند چالش اضافی بین گزارشات سایت خود و Google Analytics روبرو شوید. اگر کاربری بلافاصله پس از پرداخت از سایت شما خارج شود و منتظر بارگذاری صفحه تشکر شود ، ممکن است اختلاف وجود داشته باشد. در این حالت تراکنش ردیابی به Google Analytics ارسال نمی شود. هنگامی که مدیر وب سایت باید به صورت دستی اشتراکی را در قسمت پس زمینه سایت وارد کند ، ناسازگاری نیز به وجود می آید. برگشت وجه و سفارشات آزمایشی نیز در مقایسه با Google Analytics در وب سایت بسیار راحت تر است ، بنابراین ممکن است اختلافاتی را نیز در این موارد مشاهده کنید.

اگرچه ممکن است در مقایسه گزارشات بخش های مختلف با کار طاقت فرسایی روبرو شوید ، اما در ارزیابی موفقیت وب سایت و تجارت بررسی گزارش های وب سایت بسیار مهم است.

4. ارائه تخفیف و تبلیغات
کوپن تخفیف وردپرس
با اشتراک های ووکامرس ، شما قادر به اجرای تبلیغات متعدد با استفاده از کوپن های مختلف و تنظیمات تخفیف هستید. چالش ارائه تبلیغات در یک سایت اشتراک نه فقط در تنظیمات ، بلکه بیشتر در اجرا و مدیریت است.

برای سایت های تجارت الکترونیکی دارای محصولات ، اجرای کد کوپن ها کمی ساده تر است زیرا مشتری معمولاً با کد کوپن یک بار خرید می کند. با استفاده از یک مدل اشتراک ، قبل از رونمایی از تبلیغات هیجان انگیز ، فاکتورهای بیشتری باید در نظر گرفته شود. آیا فقط در هزینه ثبت نام اولیه تخفیف ارائه می دهید؟ یا آیا تخفیف در هزینه اشتراک مکرر ارائه می دهید؟ آیا آن تخفیف در هزینه دوره ای به طور نامحدود ادامه دارد یا فقط برای تعداد معینی از دوره های تمدید؟

راه حل ها بسته به نوع ارائه متفاوت است. اگر می خواهید فقط در هزینه ثبت نام اولیه تخفیف ارائه دهید ، می توانید از کدهای اشتراک در اشتراک های ووکامرس استفاده کنید. برای تخفیف ویژه در پرداخت اشتراک دوره ای ، می خواهید از تخفیف محصول دوره ای در ووکامرس استفاده کنید. به طور پیش فرض ، این گزینه تخفیف برای مبلغ پرداخت در حال انجام برای اشتراک شما ایجاد می کند و کوپن برای مدت زمان اشتراک ادامه خواهد داشت. اگر می خواهید کوپن را به تعداد معینی از ماه یا پرداخت محدود کنید ، می توانید تنظیمات را تنظیم کنید و یک کوپن پرداخت محدود را در اشتراک های ووکامرس ارائه دهید.

مشکل دوم می تواند در برقراری ارتباط تبلیغات به مشتریان رخ دهد. اگر مشتریان از نوع تخفیفی که ارائه می شود ، اشتباه فهمیده باشند ، می توانید انتظار دلخوری مشتریان، سوالات متعدد پشتیبانی یا بدتر از آن درخواست های برگشت وجه را داشته باشید.


5. اجرای تغییرات عمده سایت

مشابه هر سایت وردپرسی، هنگام اجرای تغییرات بزرگ طراحی یا توسعه در سایت اشتراک ووکامرس ، باید مراقب باشید. هرگونه اشکال یا خرابی می تواند به طور مستقیم بر فروش آنلاین شما تأثیر بگذارد.

هنگام ایجاد تغییرات عمده در هر سایت زنده ، سازنده یا تیم توسعه دهنده شما اغلب در یک سایت تولیدی یا آزمایشی کار می کنند و سپس آن تغییرات را به سایت زنده منتقل می کنند. با داشتن یک سایت اطلاعاتی می توانید سایت زنده را بازنویسی کرده و تغییرات را راه اندازی کنید. البته این برای سایت های تجارت الکترونیکی ایده آل نیست.باید به صورت دستی بر روی تغییرات حرکت کنید و مطمئن شوید که هیچ ثبت نام و معامله اشتراک ورودی را بازنویسی و بهم نزنید.

هنگام انجام هرگونه کار توسعه در سایت اشتراک در یک سایت آزمایشی  ، مراقب باشید که اعلان های ایمیل موجود در نسخه آزمایشی را خاموش کنید. بیشتر سایت های اشتراک اعلان های ایمیل خودکار را برای مشترکان دارند و اگر این ها ناگهان از لینک نصب توسعه ارسال شود ، می توانید مشتریان خود را به اشتباه بیاندازید.
همچنین می توانید قبل از اجرای این به روزرسانی ها در سایت زنده ، با آزمایش به روزرسانی افزونه و ووکامرس در یک سایت آزمایشی ، از ایجاد اختلالات عمده در مشتریان جلوگیری کنید. با توجه به حجم بالای افزونه های ووکامرس موجود ، برخی از موارد ناسازگاری افزونه ها می تواند در برخی مواقع ظاهر شود. پیدا کردن هرگونه مشکل کوچک قبل از آزمایش در یک سایت زنده و پربازدید می تواند به شما کمک کند از بروز اختلالی در مشتریان جلوگیری کنید.

درآمد را در جریان نگه دارید
اجازه ندهید این مشکلات درآمد شما را متوقف کند. اشتراکهای ووکامرس هنوز هم یکی از بهترین گزینه ها برای تنظیم اشتراک تجارت الکترونیکی است که بسیاری از بزرگترین سایت های تجارت الکترونیکی را تأمین می کند.

یادگیری نحوه مقابله با چالش ها قبل از اینکه مشکلی ایجاد کنند ، بهترین راه برای عملکرد روان سایت ، پشتیبانی از مشتریان و لذت بردن از درآمد ثابت از سایت اشتراکتان است.

امیدوارم این مقاله به شما در راه اندازی یک کسب و کار آنلاین با ووکامرس و رفع چالشهای پیش رو کمک کرده باشد.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi