چگونه در وردپرس امکان ویرایش کامنت ها توسط خود کاربر را ایجاد کنیم

آیا برای شما هم پیش آمده که در سایتی یک کامنت (نظر) ثبت کرده باشید و بعد حس کنید که لازم است آن کامنت را ویرایش کنید؟ متاسفانه خود وردپرس این امکان را ندارد و وب سایت های عادی معمولا کامنت های پر از غلط املایی یا تصحیح های پی در پی در پاسخ های پشت سر هم دارند. در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه میتوانید سایتی متفاوت داشته باشید و کاربران شما بتوانند کامنت های خود را ویرایش کنند و خیالشان از بابت کامنت خود راحت باشد.

برای همه ما پیش آمده که گاهی در کامنت خود غلط املایی داشتیم، اشتباها قبل از تمام شدن کامنت دکمه ثبت را زده ایم و نوشته ما ناقص ارسال شده است یا حتی از ثبت نظر خود پشیمان شده و تمایل داریم تا کامنت خود را ویرایش یا حذف کنیم ولی این امکان برای ما فراهم نیست. بهترین راه این است که به کاربران خود اجازه دهید در یک بازه زمانی مشخص مثل 5 تا 15 دقیقه بعد از ثبت کامنت بتوانند آنرا ورایش یا حذف کنند و تعیین بازه زمانی برای جلوگیری از حملات رباتی و اضافه کردن لینک به کامنت های تایید شده بسیار مفید است.

اگر میخواهید یک سایت حرفه ای داشته باشید حتما امکان ویرایش یا حذف کامنت را با این آموزش ایجاد کنید تا کاربران سایت شما تجربه بهتری داشته باشند.


چگونه در وردپرس امکان ویرایش کامنت ها توسط خود کاربر را ایجاد کنیم؟

در قدم اول باید افزونه وردپرس Simple Comment Editing را نصب کنید.پس از نصب و فعال شدن افزونه به صورت خودکار امکان ویرایش کامنت تا 5 دقیقه را ایجاد میکند.


پس از 5 دقیقه دیگر کاربر نمیتواند کامنت خود را ویرایش کند.

برای تغییر تنظیم Simple Comment Editing و مثلا افزایش زمان مجاز در ستون سمت راست ابتدا تنظیمات و بعد زیر منوی Simple Comment Editing را کلیک کنید.

simple comment editing settings


در صفحه جدید فقط یک تنظیم وجود دارد و آن هم زمان مجاز تغییر کامنت است که می توانید عدد دلخواه خود را وارد کرده و دکمه Save Options را کلیک کنید.

ما افزونه را روی 15 دقیقه تنظیم کردیم.

simple comment editing time


حال در سایت برای آزمایش می توانید مثل ما یک کامنت ثبت کنید. پس از ثبت کامنت یک شماره انداز معکوس برای 15 دقیقه به همراه لینکی با متن "برای ویرایش کلیک کنید" ظاهر میشود که به شما اجازه ویرایش یا حذف کامنت را میدهد.

simple comment editing edit


با کلیک روی لینک "برای ویرایش کلیک کنید" صفحه ای ظاهر می شود که می توانید در آن متن کامنت خود را ویرایش کنید و پایین آن نیز دکمه های ذخیره، لغو و حذف وجود دارد که با کلیک روی ذخیره تغییرات شما ذخیره میشود، با کلیک روی لغو هیچ تغییری ذخیره نمیشود و با کلیک روی حذف کامنت حذف میشود.

simple comment editing final

به این شکل می توانید برای کاربران خو امکان ویرایش و حذف کامنتهای خود را بدهید و برای کاربران خود یک تجربه دلپذیر ایجاد نمایید.

امیدوارم مقله چگونه در وردپرس امکان ویرایش کامنت ها توسط خود کاربر را ایجاد کنیم برای شما مفید بوده باشد. در صورتی که هر گونه سوالی داشتید از بخش زیر برای ما کامنت ارسال نمایید.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که نماینده شرکت لایزر (دارای پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت با شماره 25-94-100)، عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد 2 ستاره اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi