سلامتی سایت در وردپرس چیست و چگونه سلامتی وردپرس را بررسی کنیم؟

سلامتی سایت (site health) در وردپرس قابلیتی است که در ورژن 5.2 به وردپرس اضافه شد و امکانات بسیار خوبی را در اختیار مدیر سایت برای اطمینان از عملکرد صحیح سایت وردپرسی قرار میدهد. سلامتی سایت افزونه ها، پوسته ها، ورژن PHP، ماژول های مورد نیاز PHP، فعال بودن HTTPS و ... را بررسی میکند و ما در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات کامل درباره سلامتی سایت وردپرس را به شما آموزش دهیم.

سلامتی سایت تقریبا مثل یک پزشک هر چیزی که وردپرس با آن کار میکند را بررسی میکند و به شما اطلاع میدهد که چه چیزهایی نیاز به بهبود داشته و چه چیزهایی ایده ال هستند.

سلامتی سایت وردپرس چه بخش هایی دارد؟

سلامتی سایت از دو بخش وضعیت و اطلاعات تشکیل شده است.

وضعیت:

سایت و سرور را اسکن میکند و به شما میگوید که چه بخشهایی نیاز به بهسازی دارند و چه بخش هایی آزمایشهای لازم را قبول شده اند.

اطلاعات:

همه اطلاعات لازم درمورد موارد زیر را در اختیار شما قرار میدهد:


اطلاعات سلامتی سایت وردپرس

وردپرس:

اطلاعات کلی و اصلی وردپرس را نمایش میدهد و شامل نگارش، زبان سایت، زبان کاربر، نشانه اینترنتی خانه، نشانی اینترنتی سایت، ساختار پیوندیکتا، آیا این سایت از HTTPS استفاده می‌کند؟، آیا هر فردی می‌تواند در این سایت نام‌نویسی کند؟، وضعیت دیدگاه پیش‌فرض، آیا این یک چندسایتی است؟، تعداد کاربر و ارتباط با  WordPress.org است میشود.


اندازه ها و پوشه ها:

اطلاعات کامل در مورد حجم وردپرس ومکانهای بار گذاری پوشه های وردپرس است و شامل مکان پوشه وردپرس، اندازه پوشه وردپرس، مکان پوشه بارگذاری‌ها، اندازه پوشه بارگذاری‌ها، مکان پوشه پوسته‌ها، اندازه پوشه پوسته‌ها، مکان پوشه افزونه‌ها، اندازه پوشه افزونه‌ها، اندازه پایگاه‌داده و جمع اندازه نصب میشود.


پوسته فعال:

اطلاعات کامل درباره پوسته فعال وردپرس شما را نمایش میدهد که شامل نام، نگارش، نویسنده، سایت نویسنده، پوسته مادر، ویژگی‌های پوسته و مکان پوشه پوسته‌ها میشود.


اداره رسانه:

اطلاعات کامل درباره بخش رسانه ها مثل اطلاعات GD و Imagick و ... میشود و شامل ویرایشگر فعال، شماره نگارش ImageMagick، رشته نگارش ImageMagick، نگارش GD و نگارش Ghostscript میشود.


سرور:

اطلاعات کامل درمورد مشخصات سرور شما را نمایش میدهد. گزینه‌های نشان داده‌شده زیر مربوط به نصب سرور شما هستند. اگر تغییراتی نیاز است، شاید شما به کمک میزبان وب خود نیاز دارید. این بخش شامل معماری سرور، سرور وب، نگارش php، PHP SAPI، بیشترین مقدار متغیرهای ورودی PHP، محدودیت زمانی php، محدوده حافظه php، حداکثر زمان ورودی، حداکثر اندازه پرونده آپلود، حداکثر اندازه نوشته php، نگارش cURL، آیا SUHOSIN نصب شده‌ است؟، آیا کتابخانه Imagick دردسترس است؟ و قوانین .htaccess. میشود.


پایگاه داده:

اطلاعات کامل درباره دیتابیس سایت شما ارائه میدهد که شامل توسعه، نگارش سرور، نگارش کاربر، کاربر پایگاه‌داده، میزبان پایگاه‌داده، نام پایگاه‌داده، پیشوند پایگاه‌داده میشود.


ثابت های وردپرس:

این تنظیمات کجا و چگونه بارگذاری شدن بخش‌های وردپرس را تغییر می‌دهد و شامل ABSPATH، WP_HOME، WP_SITEURL، WP_CONTENT_DIR، WP_PLUGIN_DIR، WP_MAX_MEMORY_LIMIT
WP_DEBUG، WP_DEBUG_DISPLAY، WP_DEBUG_LOG، SCRIPT_DEBUG، WP_CACHE، CONCATENATE_SCRIPTS، COMPRESS_SCRIPTS، COMPRESS_CSS، WP_LOCAL_DEV


دسترسی های پرونده های سیستمی:

نشان می‌دهد که آیا وردپرس قادر به نوشتن در پوشه‌هایی که نیاز به دسترسی دارد است و شامل پوشه اصلی وردپرس، پوشه wp-content، پوشه بارگذاری‌ها، پوشه افزونه‌ها، پوشه پوسته‌ها میشود.


سلامتی سایت چه چیزهایی را چک میکند؟

سلامتی سایت مشکلات سایت را به دو دسته مشکل بحرانی و بهسازی پیشنهادی تقسیم میکند و مشکلات بحرانی را باید برطرف کرد ولی بهسازی پیشنهادی اجباری نیست.

وضعین سلامتی سایت وردپرس
مشکلات بحرانی:

هر چیزی می توانند باشند که معمولا در اثر خراب بودن قالب یا نصب شدن افرونه های امنیتی ایجاد میشوند.


بهسازی پیشنهادی
:

بهسازی پیشنهادی 16 مورد هستند که وردپرس یک به یک چک میکند و در صورت رد شدن در بالای صفحه نشان میدهد و اگر تایید شود در پایین صفحه و در بخش "آزمایش های قبول شده" نمایش میدهد.


در بهسازی پیشنهادی چه مواردی بررسی میشود؟

 1. نسخه PHP
 2. ماژول های مورد نیاز وردپرس
 3. پشتیبانی سایت از HTTPS
 4. ورژن وردپرس
 5. بروز بودن افزونه های وردپرس
 6. بروز بودن پوسته های وردپرس
 7. بروز بودن سرور SQL
 8. پشتیبانی از UTF8MB4 
 9. سایت شما می‌تواند به صورت امن با دیگر سرویس‌ها ارتباط برقرار کند یا خیر
 10. رویدادهای زمانبندی شده در حال اجرا هستند یا خیر
 11. درخواست‌های HTTP به‌نظر می‌رسد به شکلی که انتظار می‌رفت کار می‌کنند یا خیر
 12. سایت شما برای خروج اطلاعات اشکال‌زدایی تنظیم نشده است
 13. REST API دردسترس است یا خیر
 14. با WordPress.org می‌توان ارتباط برقرار کرد.
 15. به‌روزرسانی‌های پس‌زمینه در حال کار هستند
 16. سایت شما می‌تواند درخواست‌های requests را انجام دهد


در آخر وردپرس با بررسی همه موارد 16 گانه به وضعیت سلامت سایت شما امتیاز از 0 تا 100% میدهد و هر چه امتیاز سایت شما بیشتر باشد سایت شما بیشتر سلامت است.

در هر بخش هم توضیحات کامل درباره هر وضعیت نوشته شده و حتی دسته بندی هم شده است که هر گزینه مربوط به کارایی یا امنیت وردپرس است.

چنانچه هاست وردپرس خود را از بهسازان هاست خرید باشید همه شرایط لازم برای اینکه شما امتیاز 100% را کسب نمایید فراهم شده است و براحتی خواهید توانست یک وردپرس با سلامت 100% داشته باشید.

برای مثال سایت designfree.ir که سایت قالب ها و افزونه های وردپرس ما است مطابق تصیور زیر امتیاز 100% را کسب کرده و هیچ مشکلی برای کار کردن ندارد.

سلامتی سایت 100%

بسیار خوشحال خواهیم شد اگر سوال یا نظر خود در مورد این مقاله را از طریق بخش نظرها با ما درمیان بگذارید.
با بهسازان هاست بهینه جانی شوید.
استفاده از این مطالب تنها با درج لینک ما مجاز است.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi