Subdomain چیست؟

Subdomain چیست؟ چگونه در سی پنل Subdomain بسازیم؟ تفاوت Subdomain با Addon Domain و Aliases چیست؟ Subdomain چه تاثیری روی سئو دارد؟ سوالهایی هستند که در این مقاله به آنها پاسخ خواهیم داد.

Subdomain در سی پنل ابزاری است که به وسیله آن می توانید یک زیر دامنه برای سایت خود بسازید و به آن آدرس یک وب سایت جدید اختصاص دهید. بیشترین کاربرد Subdomain برای ساخت یک سایت زیرمجموعه سایت اصلی است مثلا ساخت یک فروشگاه برای سایت اصلی که با نرم افزاری متفاوت با نرم افزار سایت اصلی اداره میشود یا ساخت وبلاگ برای سایت اصلی که فقط در آن مقاله مرتبط با سایت اصلی قرار داده میشود.

چگونه در سی پنل Subdomain بسازیم؟

برای ساخت Subdomain در سی پنل ابتدا وارد سی پنل شوید و در بخش DOMAINS روی گزینه Subdomain کلیک کنید. در صفحه جدید براحتی می توانید یک اسم دلخواه برای Subdomain خود انتخاب کنید و یک پوشه به Subdomain اختصاص دهید. هر اسمی که در این صفحه وارد کنید به عنوان Subdomain تعریف میشود و بهتر است اسم انتخاب شده کاملا مرتبط با سایتی باشد که قرار است به عنوان Subdomain استفاده شود.

در صفحه Subdomains مطابق تصویر زیر گزینه ای به نام Create a Subdomain وجود دارد که ابزارهای لازم برای ساخت Subdomains را دراختیار شما قرار داده است. در پایین آن گزینه ای به نام Subdomains وجود دارد که باید نام دلخواه خود را اینجا وارد کنید و باید فقط یک کلمه ساده باشد و از اسپیس، http یا www خودداری کنید. فقط یک کلمه ساده مثل blog یا forum و چیزهایی شبیه آن.

Subdomain

در خط بعد گزینه Domain وجود دارد که لیست دامنه هایی که روی هاست تعریف شده است را به شما نشان میدهد و باید یکی را انتخاب نمایید.

در خط بعد گزینه Document Root قرار دارد که باید اسم پوشه مربوطه را انتخاب نمایید. هر چیزی که اینجا وارد کنید یک پوشه به این نام ساخته میشود و Subdomain به آن پوشه وصل میشود و مطمئنا نیاز نیست تاکید شود که اسم پوشه نباید فارسی باشد.

در آخر روی دکمه Create کلیک کنید تا ساب دامین ایجاد شود.

تفاوت Subdomain با Addon Domain و Aliases چیست؟

Subdomain به عنوان زیر مجموعه ای از دامنه اصلی حساب میشود و از نظر آمار الکسا و سئو کاملا وابسته به دامنه اصلی است ولی می تواند یک سایت جداگانه داشته باشد.Addon Domain ارتباطی به دامنه اصلی ندارد و یک سایت مجزا حساب میشود و Aliases یک کپی از سایت اصلی است که بشدت تاثیر منفی روی سئو دارد و فقط باعث میشود سایت اصلی با دو آدرس نمایش داده شود.

Subdomain چه تاثیری روی سئو دارد؟

اینکه سایتی Subdomain داشته باشد یا نداشته باشد تاثیری روی سئو ندارد، یعنی اینکه بگوییم اگر سایتی Subdomain دارد پس سئو بهتری دارد اصلا درست نیست. تاثیر Subdomain روی سئو زمانی مشخص میشود که شما روی Subdomain یک سایت حرفه ای و مجزا از سایت اصلی راه اندازی کنید تا مطالب موجود روی آن به سایت اصلی مرتبط بوده و باعث افزایش بازدید شود.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi