Redirects چیست؟

Redirects در سی پنل چیست؟ چگونه می توان از Redirects استفاده کرد؟ Redirects برای چه کارهایی در هاست کاربرد دارد؟ سوالهایی هستند که در این مقاله به آنها پاسخ خواهیم داد.

Redirects در سی پنل چیست؟

Redirects در هاست سی پنل ابزاری است که به وسیله آن می توانید یک دامنه را به آدرس دیگری منتقل نمایید. برای مثال آدرس دامنه www.behsazanhost.com را به آدرس دامنه www.behsazanhost.ir ریدایرکت یا منتقل کنید. همچنین حتی می توانید یک صفحه از سایت را به آدرس دیگری منتقل کنید. قابلیت دیگری به نام Wild Card Redirect نیز در سی پنل وجود دارد که با استفاده از آن می توانید کلیه فایل های موجود در یک پوشه را به فایلی هم نام خودش در پوشه ریدایرکت شده منتقل نمایید.

چگونه می توان از Redirects استفاده کرد؟

برای استفاده از قابلیت Redirect در سی پنل ابتدا وارد سی پنل شوید و بعد زیر قسمت DOMAINS گزینه Redirects را کلیک کنید. در صفحه جدید زیر گزینه Add Redirect اولین گزینه Type است که باید نوع انتقال را بین انتقال دائمی 301 و انتقال موقت 302 انتخاب نمایید.

انتقال دائمی 301 (Permanent (301)) : زمانی که ریدایرکت روی 301 تنظیم شود به مرورگر اطلاع داده میشود که همه ذخیره های خود را روی دامنه جدید تغییر میدهد.

انتقال موقت 302 (Temporary (302)) : زمانی که ریدایرکت روی 302 تنظیم شود مروگر تنظیمات خود را بر اساس آدرس جدید بروز نخواهد کرد.

در خط بعد گزینه https?://(www.)? قرار دارد:

در این بخش گزینه اول **All Public Domains** است که در صورتی که انتخاب شود عمل ریدایرکت روی همه دامنه های تعریف شده روی هاست اعمال میگردد.

در خط های بعدی یک به یک آدرس دامنه های موجود لیست میشود که می توانید دامنه دلخواه خود را انتخاب نمایید.

در خط بعد مانند تصویر / نوشته شده است که شما می توانید با وارد کردن آدرسی دلخواه فقط آن آدرس را منتقل نمایید و در صورتی که خالی بماند همه آدرس های دامنه منتقل میشوند.

ریدایرکت دامنه

در خط بعد Redirects to وجود دارد که باید آدرس دامنه ای که می خوهید ریدایرکت به آن انجام شود را مشخص نمایید و حتما باید با www. یا http:// یا https:// یا ftp:// وارد شود.

در خط بعد www. redirection: قرار دارد که باید نوع ریدایرکت را انتخاب نمایید. این بهش 4 گزینه دارد که به صورت پیش فرض روی Redirect with or without www. قرار دارد و برای ریدایرکت های عادی بهترین گزینه است.

Only redirect with www:

تنها زیمانی که دامنه با www دیده شود انتقال انجام میشود.


Redirect with or without www:

دامنه زمانی که با www یا بدون آن دیده شود منتقل میشود.


Do Not Redirect www:

زمانی که دامنه با www دیده شود انتقال انجام نمیشود.


Wild Card Redirect:

اگر انتخاب شود با استفاده از آن می توانید کلیه فایل های موجود در یک پوشه را به فایلی هم نام خودش در پوشه ریدایرکت شده منتقل نمایید. زمانی که Wild Card Redirect انتخاب شود نمی توانید دامنه اصلی خود را به یک پوشه از سایت خودتان منتقل نمایید.

با زدن دکمه ADD کار تمام است و در صورتی که تنظیمات را درست انجام داده باشید پیم سبز رنگی به معنی درست انجام شدن ریدایرکت نمایش داده میشود.

در پایین صفحه نیز می توانید لیست ریدایرکت هایی که قبلا تنظیم شده است را ببینید و حتی جستجو نمایید و آنها را مدیریت نمایید.

Redirects برای چه کارهایی کاربرد دارد؟

بیشترین کاربرد ریدایرکت برای تنظیم نمایش سایت ها با یا بدون www و همچنین تغییر آدرس دامنه سایت است. زمانی که شما تنظیم مگیرید تا آدرس دامنه سایت خود را تغییر دهید بهترین راه اضافه کردن دامنه جدید به هاست صورت Aliases و استفاده از این قابلیت redirect برای تنظیم ریدایرکت شدن آدرس دامنه قدیم به جدید است.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi