addon-domains

Addon Domain چیست؟ چگونه دامنه را با Addon Domain به سی پنل اضافه کنیم؟ تفاوت Addon Domain با Park domain یا Aliases چیست؟ آیا سایتی که به صورت Addon Domain ایجاد شده است مشکل سئو پیدا میکند؟ سوالهایی هستند که در این مقاله به آنها پاسخ خواهیم داد.

Addon Domain چیست؟

Addon Domain در سی پنل ابزاری است که با استفاده از آن می توانید دامنه جدیدی را به هاست خود اضافه نمایید، یک پوشه به آن دامنه اختصاص دهید و یک سایت جدید روی هاست خود علاوه بر سایت اصلی راه اندازی نمایید.

چگونه دامنه را با Addon Domain به سی پنل اضافه کنیم؟

برای دسترسی به گزینه Addon Domain در سی پنل ابتدا وارد سی پنل شوید و زیر بخش DOMAINS گزینه Addon Domain را کلیک نمایید. در صفحه جدید زیر بخش  Create an Addon Domain گزینه ای به نام New Domain Name وجود دارد که زیر آن می توانید آدرس دامنه خود را وارد نمایید (آدرس دامنه را بدون www یا http وارد کنید مثلا بنویسید behsazanhost.com).

addondomains

در خط بعد گزینه Subdomain وجود دارد که اسم subdomain ایجاد شده را مشخص میکند . باید حتما یک گزینه وارد شود. سی پنل به صورت خودکار آدرس دامنه را به عنوان زیر دامنه وارد میکند ولی شما هم می توانید آنرا تغییر دهید و بنویسید.

در خط بعدی گزینه Document Root وجود دارد که اسم پوشه ای که دامنه روی آن تعریف میشود را مشخص میکند که این اسم را هم خود سی پنل بعد از وارد کردن آدرس دامنه پر میکند و شما هم می توانید به دلخواه تغییر دهید.

در خط بعدی گزینه Create an FTP account associated with this Addon Domain.  وجود دارد که اگر آنرا تیک بزنید برای این دامنه می توانید یک حساب FTP جداگانه ایجاد نمایید. وقتی این گزینه را تیک بزنید کادری در پایین آن باز می شود و با وارد کردن FTP Username و پسورد براحتی یک حساب FTP می توانید بسازید.

در آخر نیز روی Add Domain کلیک کنید تا پیام سبز رنگی ظاهر شود و تایید شود که دامنه با موفقیت اضافه شده است.

تفاوت Addon Domain با Park domain یا Aliases چیست؟

تفاوت Addon Domain با Park Domain (Aliases) این است که با Addon Domains شما می توانید یک سایت جداگانه از سایت اصلی داشته باشید ولی با Park Domain (Aliases) دامنه جدید روی سایت و دامنه اصلی اضافه میشود و سایت اصلی را نشان میدهد.

آیا سایتی که به صورت Addon Domain ایجاد شده است مشکل سئو پیدا میکند؟

بله، وقتی شما یک دامنه را به صورت Addon Domains به هاست اضافه میکنید به صورت خودکار به صورت یک subdomain هم به هاست اضافه میشود و سایت ساخته شده هم از طریق دامنه اصلی و هم Subdomain ایجاد شده قابل دسترسی خواهد بود پس سایت مشکل بسیار مهم Duplicate Content پیدا میکند یعنی مطالب سایت روی دو آدرس متفاوت قابل دسترسی خواهند بود و این از نظر موتورهای جستجو یک امتیاز منفی مهم حساب میشود. البته می توان با استفاده از کدهای htacceess ساب دامین را روی دامنه اصلی ریدایرکت کرد ولی باز هم موتورهای جستجو و مخصوصا گوگل اعلام کرده اند که Addon Domains می تواند مشکل سئو پیدا کند.

توجه:

دقت داشته باشید در صورتی که از بهسازان هاست خود را خریداری کرده اید باید قبل از اینکه دامنه را به هاست اضافه نمایید حتما دامنه ثبت شده و فعال باشد و DNS های هاست روی دامنه تنظیم شده باشند و از تغییر DNS هم 24 ساعت گذشته باشد تا روی اینترنت اعمال شده باشد و در غیر اینصورت زمان اضافه کردن دامنه ارور زیر را مشاهده خواهید کرد:


 (XID 84rbs2) Sorry, the domain is already pointed to an IP address that does not appear to use DNS servers associated with this server.
 Please transfer the domain to this servers nameservers or have your administrator add one of its nameservers to /etc/ips.remotedns and make the proper A entries on that remote nameserver. 

البته این تنظیم روی هاستهایی که امنیت مناسبی ندارند ممکن است نباشد و هر دامنه ای را بتوان به هاست اضافه کرد.این ارور به معنی خطا در افزودن دامنه به هاست است و سرور تشخیص داده است که DNS های دامنه متعلق به سرور شما نیست.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi