Aliases چیست؟

Aliases چیست؟ چگونه با Aliases دامنه به هاست اضافه کنیم؟ تفاوت Aliases با Addon domain، Subdomain و Park Domain چیست؟ آیا استفاده از Aliases به سئو سایت آسیب میزند؟ سوالهایی هستند که در این مقاله به آنها پاسخ خواهیم داد.

Aliases چیست؟

Aliases در سی پنل ابرازی است که به شما کمک میکند تا دامنه ای بجز دامنه اصلی را روی هاست و در کنار دامنه اصلی تعریف نمایید. با این کار سایت اصلی هاست شما با دو یا چند دامنه نمایش داده میشود.

چگونه با Aliases دامنه به هاست اضافه کنیم؟

برای استفاده از Aliases ابتدا وارد سی پنل شوید. در بخش DOMAINS روی گزینه Aliases کلیک کنید.

در صفحه جدید زیر بخش Create a New Alias گزینه Domain وجود دارد که در کادر پایین آن آدرس دامنه را بدون www و http وارد نمایید. فقط آدرس دامنه مثلا: behsazanhost.com را وارد کنید و بعد دکمه پایین آن یعنی Add Domain را کلیک نمایید.

دقت داشته باشید که دامنه ای که به هاست اضافه میشود باید حتما حداقل 24 ساعت قبل DNS های هاست روی آن تعریف شده باشد و در غیر اینصورت سی پنل افزودن دامنه به صورت Aliases را قبول نمیکند.

 Aliases چیست؟

برای حذف دامنه هایی که به صورت Aliases به هاست اضافه شده اند نیز در پایین صفحه گزینه ای به نام Remove Aliases وجود دارد که لیست دامنه های موجود در زیر آن نمایش داده میشود و با زدن Remove روبروی هر کدام می توانید آنرا حذف نمایید و حتی برای مواقعی که دامنه های زیادی به صورت Aliases به هاست اضافه شده اند کادری برای جستجوی دامنه وجود دارد. وب سایت رسمی سی پنل به شدت تاکید کرده است که قبل از حذف یک دامنه حتما از هاست بک آپ بگیرید. دقت داشته باشید که با حذف Aliases ایمیلهایی که برای آن دامنه تعریف شده است نیز دیگر قابل دسترس نخواهد بود و در بخش Email accounts ایمیلها نمایش داده نخواهند شد ولی محتوای آنها از طریق پوشه home/username/mail/  همچنان باقی میمانند و حجم خود را حفظ میکنند پس بهتر است قبل از حذف Aliases حتما حساب های ایمیل آنرا حذف کنید تا بعدا مشکل حجم پیدا نکنید.

تفاوت Aliases با Addon domain، Subdomain و Park Domain چیست؟

Aliases نام جدید Park domain است بنابراین تفاوتی با Park domain ندارد و دامنه را در کنار دامنه اصلی هاست روی سایت اصلی اضافه میکند ولی Addon domain دامنه جدید را به یک پوشه متصل میکند و به شما اجازه میدهد که یک سایت جدید روی هاست خود ایجاد نمایید و Subdomain نیز یک زیر مجموعه از دامنه اصلی است که تحت نام دامنه اصلی به شما امکان ساخت یک سایت جدید را میدهد. همچنین برای مواقعی که میخواهید یک دامنه را به دامنه دیگری ریدایرکت کنید باید آنرا به صورت Alias به هاست اضافه نمایید.

آیا استفاده از Aliases به سئو سایت آسیب میزند؟

مطمئنا پاسخ مثبت است و می توان گفت استفاده از Aliases و دو یا چند دامنه روی یک سایت سئو سایت را نابود میکند، چون گوگل و موتورهای جستجو فکر میکنند چند وب سایت یکسری مطالب را از روی هم کپی کرده اند و درنتیجه آن مطالب و وب سایت ها ارزش خود را از دست داده و در موتورهای جستجو امتیاز بسیار بدی پیدا خواهند کرد.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi