ModSecurity چیست؟

ModSecurity در سی پنل ابزاری است برای جلوگیری از حملات هکری و اجرا شدن شدن کدهای مخرب روی هاست. ModSecurity از طریق الگوهایی که از قبل تحت عنوان Rules برای آن تعریف شده است کدهای اجرا شده روی هاست را آنالیز میکند و اگر دستوری مطابق الگوی از پیش تعریف شده اجرا شود جلوی آن را گرفته و کاربر با ارور Forbidden مواجه میشود و اگر این کد چند بار و در بازه زمانی مشخص اجرا شود آی پی کاربر اجرا کننده کد از طریق فایروال سرور مسدود میشود.

بهسازان هاست به عنوان یکی از اولین شرکت های میزبانی وب ایران از دستورهای اختصاصی برای ModSecurity استفاده میکند که احتمال اجرای کدهای نفوذی را به حداقل میرساند.

بسیار اتفاق می افتد که گاهی مدیر سایت در حال ویرایش یک قالب یا افزونه بوده و به دلیل کد نویسی ضعیفی که در آن بخش انجام شده است پس از ذخیره صفحه با ارور Forbidden مواجه میشود. این مشکل به دلیل عملکردن ModSecurity در آن لحظه بوده و جلوی کار شما گرفته شده است. برای این مشکل راه حل خوبی پیدا شده است. سی پنل ابزاری را در اختیار شما قرار داده است که می توانید ModSecurity را روی هاست خود و برای هر کدام از دامنه های خود فعال یا غیر فعال نمایید.

چگونه ModSecurity  را فعال یا غیر فعال کنیم؟

1) وارد سی پنل شوید.

2) زیر بخش Security گزینه ModSecurity را کلیک نمایید.

cpanel ModSecurity

3) در صفحه جدید لیست دامنه های شما نمایش داده میشود و روبروی هر کدام گزینه های ON و OFF نمایش داده میشود.

4) اگر خواستید ModSecurity را فعال کنید باید دکمه ON انتخاب شود و اگر میخواهید ModSecurity غیرفعال شود دکمه OFF را انتخاب نمایید.

cpanel ModSecurity setting

به همین راحتی می توانید ModSecurity را فعال یا غیر فعال نمایید.

بهسازان هاست این امکان را دارد که در صورتی که تمایل ندارید ModSecurity را غیر فعال نمایید و میخواهید و فقط یک دستور خاص غیرفعال شود دستورهایی که روی سایت شما اجرا شده است را بررسی و دستور خاصی که باعث بسته شدن آی پی شما یا مانع ذخیره شدن صفحه خاصی میگردد را برای شما غیرفعال نماید.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi