منوی دسته های وردپرس چیست و چگونه میتوان در وردپرس دسته بندی ساخت؟

منوی دسته ها در وردپرس امکان ساخت دسته بندی برای نوشته های شما را ایجاد میکند. با ساخت دسته های مختلف می توانید نوشته های خود را دسته بندی کنید تا بتوانید با ساخت منو برای هر دسته بندی نوشته های مخصوص آن دسته بندی را نمایش دهید.

برای دسترسی به منوی دسته ها در وردپرس ابتدا وارد پیشخوان وردپرس شوید و سپس در ستون سمت راست روی منوی نوشته ها بروید و زیر منوی دسته ها را کلیک نمایید.

ورود به پیشخوان وردپرس --> نوشته ها --> دسته ها

آموزش ورود به پیشخوان (بخش مدیریت) وردپرس در لوکال هاست و هاست

دسته بندی وردپرس
چگونه یک دسته در وردپرس بسازیم؟

برای ساخت یک دسته در وردپرس پس از اینکه روی منوی دسته ها کلیک کردید صفحه ای نمایش داده میشود که در سمت راست صفحه با عنوان "افزودن دسته تازه" می توانید دسته بندی جدید بسازید.

نام: اجباری است و عنوان دسته بندی را باید وارد کنید.

نامک: هر چیزی اینجا بنویسید در آدرس بار هم این نوشته برای آدرس های نوشته های مربوط به این دسته بندی نمایش داده میشود. همیشه برای نامک بهتر است از کلمات انگلیسی استفاده نمایید. اگر چیزی ننویسید وردپرس به صورت خودکار از عنوان برای پر کردن نامک استفاده میکند.

مادر دسته: به صورت پیش فرض روی "هیچ کدام" تنظیم شده است. اگر چیز دیگری بجز "هیچ کدام" انتخاب شود این دسته زیر مجموعه دسته دیگر خواهد شد. در اصل مشخص میکند که این دسته بندی مستقل است یا زیر مجموعه دسته دیگری است.

توضیح: می توانید به صورت اختیاری توضیح مختصری درباره دسته بندی خود بنویسید.

در آخر با کلیک روی دکمه "افزودن دسته تازه" می توانید برای خود یک دسته وردپرس بسازید.


چگونه دسته های وردپرس را مدیریت کنیم؟

برای مدیریت دسته های وردپرس پس از کلیک روی منوی دسته ها صفحه ای نمایش داده میشود که در سمت چپ آن لیست دسته هایی که ساخته شده است را می توانید ببینید. همانند نوشته ها وقتی موس خود را روی هر دسته ببرید زیر آن 4 لینک ظاهر میشود.

ویرایش: با کلیک روی این دکمه فرمی شبیه فرم ساخت دسته ظاهر میشود و می توانید مشخصات کامل دسته را تغییر دهید. قسمت عجیب این بخش این است که دکمه لغو برای این بخش طراحی نشده است و فقط دکمه های "به روز رسانی" و "پاک کردن" دارد که با زدن پاک کردن دسته حذف میشود. اگر بخوهید تغییری که دادید را لغو کنید هیچ راهی جز زدن دکمه back ندارید.

ویرایش سریع: با کلیک روی ویرایش سریع فقط می توانید نام و نامک دسته را تغییر دهید.

پاک کردن: دسته بندی را حذف میکند.

نمایش: صفحه ای که وقتی روی دسته بندی در سایت کلیک کنید را به شما نمایش میدهد.


دسته هایی که ساخته میشوند را می توانید با کلیک روی یکی از عناوین نام، توضیح، نامک و تعداد مرتب نمایید. تعداد نمایانگر تعداد مطالبی است که با این دسته ساخته شده است.


دسته بندی نشده چیست؟

وردپرس به صورت پیش فرض یک دسته به نام "دسته بندی نشده" زمان نصب وردپرس میسازد که قابل حذف کردن نیست و قویا هم پیشنهاد میشود در آن هیچ تغییری ندهید و برای مدیریت سایت دسته های خود را بسازید.


امیدوارم اطلاعات کامل و کافی درباره دسته های وردپرس در اختیار شما قرار گرفته باشد و اگر سوالی در این باره داشتید از طریق فرم نظرها برای ما ارسال نمایید.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که نماینده شرکت لایزر (دارای پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت با شماره 25-94-100)، عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد 2 ستاره اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi