آموزش رفع ارور وردپرس: Allowed memory size exhausted

یکی از مشکلات کاربران وردپرس نمایش صفحه سفیدی است که نه اروری در آن نوشته و نه سایت نمایش داده میشود. این مشکل بیشتر در هاستهایی که برای وردپرس بهینه نشده اند و امکانات لازم برای راه اندازی وردپرس را ندارند اتفاق می افتد. یکی از دلایل نمایش صفحه سفید کم بودن میزان مجاز مصرف رم است که با ارور Allowed memory size exhausted نمایش داده میشود.

اگر شما نمایش ارور PHP یا قابلیت Debug وردپرس را فعال کنید این ارور را خواهید دید. اگر نمیدانید چطور نمایش ارور php یا دیباگ وردپرس را فعال کنید آموزش کامل عیب یابی وردپرس را مطالعه کنید.

آموزش فعال کردن نمایش ارور PHP

چنانچه هاست وردپرس ما را خریداری کرده باشید براحتی می توانید در سی پنل از طریق گزینه MultiPHP INI Editor نمایش ارور را فعال کنید.

ابزاری در سی پنل در اختیار شما قرار گرفته است به نام  MultiPHP INI Editor که با استفاده از آن می توانید تنظیمات اصلی هاست خود را تغییر دهید. برای این کار ابتدا وارد MultiPHP INI Editor شوید و در منوی کشویی بالا آدرس دامنه خود را انتخاب نمایید.

عیب یابی وردپرس

در پایین صفحه تنظیماتی ظاهر میگردد. گزینه "display_errors" را پیدا کنید و روی disable روبروی آن کلیک کنید تا به Enabled تغییر یابد. و در آخر روی Save پایین صفحه کلیک کنید. حال با رفرش کردن صفحه ارورهای سایت شما نمایش داده میشود و می توانید مشکل سایت خود را برطرف کنید.

آموزش رفع ارور وردپرس: Allowed memory size exhausted

معمولا اروری که مشاهده میکنید به شکل زیر خواهید بود:

Fatal error: Allowed memory size of 1048576 bytes exhausted (tried to allocate 122880 bytes) in /home/example/public_html/wordpress/wp-admin/includes/dashboard.php on line 546

برای رفع ارور باید مطمئن شویم که در تنظیمات php به اندازه کافی رم برای مصرف تعرف شده است. برای مثال در ارور بالا نوشته شده که حداقل به 128 مگ رم برای نمایش سایت نیاز است. پس ما باید میزان مجاز استفاده از رم را به 128 مگ یا بیشتر تغییر دهیم.

در سی پنل ابزاری داریم به نام MultiPHP INI Editor که به راحتی می توانید هر تنظیمی که خواستید را در آن انجام دهید. برای این کار ابتدا وارد MultiPHP INI Editor شوید و در منوی کشویی بالا آدرس دامنه خود را انتخاب نمایید. تنظیمات هاست برای شما نمایش داده میشود. گزینه ای به نام memory_limit وجود دارد که روبروی آن مقدار مجاز تعریف شده توسط ادمین سرور تعریف شده است و شما می توانید براحتی این مقدار را تغییر دهید. مثلا بنویسید 256M که به معنی 256 مگابایت است.

Allowed memory size exhausted

اگر این کار هم مشکل شما را رفع نکرد به عنوان آخرین راه حل می توانید با اضافه کردن کد زیر در فایل wp-config.php مطمئن شوید که تنظیم تغییر میزان مجاز رم در هاست وردپرس اعمال میشود.

 * @package WordPress
*/
define('WP_MEMORY_LIMIT', '256M');

// ** MySQL settings - You can get this info from your web host ** //

با استفاده از این آموزش براحتی می توانید ارور Allowed memory size exhausted را برطرف کرده و از سایت خود استفاده نمایید.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi