Leech Protection چیست؟

Leech Protection در هاست سی پنل ابزاری است برای افزایش امنیت پوشه هایی که قابلیت Directory Privacy روی هاست آنها فعال است. Leech Protection به شما کمک میکند تا فعالیتهای غیر عادی انجام شده روی پوشه هایی که با پسورد محافظت شده اند را شناسایی نمایید و این به امنیت سایت و هاست شما کمک بسیار زیادی میکند. پس از اینکه شما تعیین کردید بیشترین لاگین انجام شده در دو ساعت چه تعداد باشد سیستم به صورت خودکار لاگین های بیشتر را یا ریدایرکت میکند و یا آن یوزر را مسدود میکند. برای مثال این کار برای مواقعی که یکنفر یک یوزر نیم و پسورد را در یک سایت در اختیار عموم قرار داده است و چندین نفر با آن یوزر نیم و پسورد سعی میکنند از امکانات آن حساب کاربری استفاده نمایند Leech Protection واقعا قابلیت مفیدی است.

چگونه Leech Protection را فعال کنیم؟

وارد سی پنل شوید.

زیر بخش Security گزینه Leech Protection را کلیک کنید.

Leech Protection

در صفحه جدید لیست پوشه های سایت شما نمایش داده میشود.

با کلیک روی آیکون شبیه پوشه بقل هر کدام وارد پوشه های داخلی خواهید شد و با کلیک روی اسم پوشه وارد تنظیمات Leech Protection آن پوشه میشود.

در این مثال ما قصد داریم روی پوشه wp-admin قابلیت Leech Protection را فعال کنیم.

در این صفحه در بخش اول گزینه Number of Logins Per Username Allowed in a 2-Hour Period وجود دارد که با وارد کردن یک عدد می توانید تعداد دفعات مجازی که در طی 2 ساعت لاگین انجام میشود را مشخص نمایید. سی پنل عدد 4 را پیشنهاد میکند.

گزینه بعدی که باید تنظیم شود URL to Redirect Leech Users to  است که در صورتی که لاگین بیشتری انجام شود کاربر را به آدرسی که شما در این بخش وارد میکنید ریدایرکت میکند و اجازه ادامه استفاده از سایت را به آن کاربر نمیدهد. دقت کنید آدرسی که وارد میکنید باید خارج از پوشه Leech Protection باشد در این صورت شخص خطای Internal server error  مشاهده میکند.

گزینه بعدی Send Email Alert To است که بابد آدرس ایمیل خود را وارد کنید تا هر بار که مشکلی پیش آمد از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود. البته باید اول تیک Send Email Alert To را بزنید و در زیر آن ایمیل خود را وارد کنید.

گزینه بعدی Disable Compromised Accounts است که با تیک زدن آن سی پنل پسورد کاربری که Leech Protection برای آن اجرا شده است را غیر فعال میکند تا آن شخص دیگر نتواند با پسورد قبلی ادامه فعالیت دهید و حتما رمز خود را عوض کند.

در آخر روی Enable کلیک کنید تا Leech Protection فعال شود.

در صورتی که خواستید Leech Protection را غیر فعال کنید روی گزینه Disable که پایینتر قرار دارد کلیک کنید.

در آخرین بخش نیز گزینه Manage Users وجود دارد که می توانید مشخصات یوزر یا پسورد پوشه ای که قابلیت Directory Privacy روی آن فعال است را مدیریت نمایید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال یا نظری داشتید برای بنویسید.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که نماینده شرکت لایزر (دارای پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت با شماره 25-94-100)، عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد 2 ستاره اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi