Hotlink Protection در سی پنل چیست؟

link Protection ابزار بسیار مناسبی است که با تنظیم صحیح آن می توانید مانع از استفاده سایت های دیگر از عکسها یا فایلهایی که شما در سایت خود قرار دادید شوید. در سی پنل این ابزار به نام Hotlink Protection در اختیار شما قرار داده شده است که با استفاده از آن می توانید پسوند فایل های مورد نیاز خود را تعریف کرده و حتی در صورتی که کسی آدرس فایل های شما را در سایت خود قرار داد به آدرسی که شما مشخص کرده اید منتقل شود.

سایت هایی هستند که به جای تولید محتوا اقدام به دزدیدن مطالب، فایلها و عکسهای استفاده شده در یک وب سایت دیگر میکنند. این کار باعث میشود که هر بار این مطالب دیده میشوند از منابع هاست و پهنای باند هاست شما استفاده نماید و این باعث بروز مشکلات اساسی برای وب سایت شما خواهد شد.

چگونه Hotlink Protection را روی هاست فعال کنیم؟

1) وارد سی پنل شوید.

2) زیر بخش Security گزینه Hotlink Protection را کلیک نمایید.

Hotlink Protection

3) در صفحه جدید در صورتی که قبلا Hotlink Protection را فعال نکرده اید پیغام  Hotlink protection is currently “disabled” را مشاهده خواهید کرد.

4) روی دکمه Enable کلیک نمایید تا پیغامی مبنی بر فعال شدن  Hotlink protection is currently “disabled” را مشاهده خواهید کرد.

5) روی دکمه Go Back کلیک کنید تا دوباره به صفحه تنظیمات برگردید.

6) در پایین تر گزینه URLs to allow access: وجود دارد که در کادر پایین آن لیست دامنه هایی که به هاست اضافه شده است را مشاهده خواهد کرد. هر دامنه ای که در این بخش لیست شده است قابلیت Hotlink Protection روی آن فعال خواهد شد.

7) در کادر پایین تر Block direct access for the following extensions (comma-separated) قرار دارد پسوند فایل های را مشخص کرده است که شما تمایل دارید تا Hotlink Protection برای آن فایل ها فعال خواهد شد. سی پنل به صورت پیش فرض پسوندهای jpg,jpeg,gif,png,bmp را برای شما لیست کرده است که می توانید با اضافه کردن پسوندهای مورد نظر خود با , به این لیست اضافه نمایید.

8) گزینه ای به نام Allow direct requests وجود دارد که در صورتی که تیک آن زده شود این اجازه داده میشود که آدرس فایل ها به صورت مستقیم در آدرس بار زده شده و عکس دیده شود.

9) تنظیم بعدی Redirect the request to the following URL است که در صورت وارد کردن آدرسی مشخص در پایین آن می توانید کاری کنید که در صورتی که آدرس فایل های شما در سایتی درج شود به این آدرس وارد شده ریدایرکت میگردد.

10) در آخر Submit را بزنید تا تنظیمات وارد شده ذخیره گردد.

به این شکل می توانید Hotlink Protection را فعال کنید و از فایل های خود مراقبت نمایید.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi