دیدگاه ها در وردپرس چیست و چگونه دیدگاه ها را مدیریت کنیم؟

دیدگاه ها (Comments) در وردپرس همان نظرهایی است که کاربران سایت زیر پستهای سایت شما مینویسند. وردپرس از طریق بخش دیدگاه ها به شما این امکان را میدهد که دیدگاه ها را مدیریت کنید. می توانید دیدگاه ها را منتشر یا غیر منتشر کنید، پاسخ دهید، به عنوان جفنگ (اسپم) تعریف کنید یا حذف نمایید. در این مقاله قصد داریم همه اطلاعات لازم درباره تنظیمات دیدگاه ها، چگونه امکان ثبت دیدگاه را برای یک صفحه فعال یا غیرفعال کنیم، چگونه به دیدگاه پاسخ دهیم، چگونه دیدگاه را ویرایش یا حذف کنیم و ... را آموزش دهیم.


دیدگاه چیست؟

دیدگاه، کامنت یا نظر همان مطلبی است که یک شخص می تواند برای یک مطلب بنویسد. چیزی که نوشته میشود توسط مدیر سایت قابل مدیریت شدن است و مدیر می تواند به آن پاسخ دهد، آنرا ویرایش کند یا آنرا منتشر یا حذف کند.


چگونه مدیر سایت می تواند دیدگاه های ثبت شده در وردپرس را ببیند؟

برای دسترسی به بخش دیدگاه ها پس از ورود به پیشخوان وردپرس در منوی سمت راست روی گزینه دیدگاه ها کلیک کنید. پس از کلیک در صفحه جدید لیست دیدگاه هایی که در سایت ثبت شده است با جزئیات کامل نمایش داده میشود. اطلاعاتی که در این صفحه میبنید نویسنده دیدگاه، متن دیدگاه، در پاسخ به (عنوان مطلبی که دیدگاه برای آن ثبت شده است)، ارسال شده در (تاریخ ارسال دیدگاه) می باشد.

دیدگاه ها بجز متن دیدگاه بر اساس سایر موارد قابل مرتب سازی هستند.

دیدگاه های وردپرس


چگونه یک دیدگاه را بپذیریم یا نپذیریم؟

برای پذیرفتن یا نپذیرفتن یک دیدگاه تنها کافیست در پیشخوان وردپرس در ستون سمت راست روی دیدگاه ها کلیک کنید تا لیست دیدگاه ها نمایش داده شود سپس موس خود را روی دیدگاه مورد نظر خود ببریم تا گزینه هایی زیر متن دیدگاه نمایش داده شود که اولی پذیرفتن/ نپذیرفتن است (بسته به وضعیت فعلی دیدگاه یکی نمایش داده میشود) که اگر بخواهیم دیدگاه در سایت نمایش داده شود گزینه پذیرفتن و اگر نخواهیم در سایت نمایش داده شود گزینه نپذیرفتن را کلیک کنید.


چگونه به دیدگاه پاسخ دهیم؟

برای پاسخ دادن به دیدگاه تنها کافیست در پیشخوان وردپرس در ستون سمت راست روی دیدگاه ها کلیک کنید تا لیست دیدگاه ها نمایش داده شود سپس با موس روی دیدگاه مورد نظر خود بروید تا گزینه هایی زیر متن دیدگاه نمایش داده شود و دومین گزینه پاسخ است که با کلیک روی پاسخ باکسی زیر آن باز میشود که می توانید متن پاسخ خود را آنجا بنویسید و بعد دکمه پاسخ را بزنید تا پاسخ برای نویسنده دیدگاه ارسال شود و در سایت هم نمایش داده شود.

پاسخ به دیدگاه وردپرس


چگونه یک دیدگاه وردپرس را ویرایش کنیم؟

گاهی ممکن است شما بخواهید یک دیدگاه با کمی ویرایش که متناسب با قوانین سایت شما باشد در سایت منتشر شود. خوشبختانه وردپرس این امکان را در اختیار شما قرار داده است که براحتی دیدگاه ها را ویرایش نمایید. برای ویرایش یک دیدگاه در پیشخوان وردپرس در ستون سمت راست روی دیدگاه ها کلیک کنید تا لیست دیدگاه ها نمایش داده شود سپس روی دیدگاه مورد نظر خود بروید تا گزینه هایی زیر آن نمایش داده شود. سومین گزینه "ویرایش سریع" و چهارمین گزینه "ویرایش" است که با کلیک روی هر کدام میتوانید ددیگاه را ویرایش کنید. ویرایش سریع در همان صفحه و به صورت مختصر فقط متن را می آورد که می توانید متن را تغییر دهید و بعد تغییرات را ذخیره کنید.

ویرایش سریع دیدگاه وردپرس


با کلیک روی ویرایش می توانید علاوه بر متن دیدگاه مشخصات نام، ایمیل و نشانی اینترنتی نویسنده را هم تغییر دهید. در این بخش می توانید حتی وضعیت دیدگاه را به تایید شده، جفنگ و در انتظار تغییر دهید و یا حتی آنرا به زباله دان منتقل کنید (حذف کنید).

ویرایش دیدگاه وردپرس


چگونه یک دیدگاه را به لیست جفنگ (اسپم) اضافه کنیم؟

برای اضافه کردن یک دیدگاه به جفنگ ها در پیشخوان وردپرس در ستون سمت راست روی دیدگاه ها کلیک کنید تا لیست دیدگاه ها نمایش داده شود سپس موس خود را روی دیدگاه مورد نظر خود ببرید تا گزینه هایی زیر دیدگاه نمایش داده شود و پنجمین گزینه جفنگ است که با کلیک روی آن دیدگاه به عنوان جفنگ ثبت میشود و در سایت هم نمایش داده نمیشود.


چگونه یک دیدگاه را حذف کنیم؟

برای حذف دیدگاه در پیشخوان وردپرس در ستون سمت راست روی دیدگاه ها کلیک کنید تا لیست دیدگاه ها نمایش داده شود سپس روی دیدگاه مورد نظر خود بروید تا گزینه هایی زیر آن نمایش داده شود و با کلیک روی ششمین گزینه که "زباله دان" است می توانید دیدگاه را حذف نمایید.


دسته بندی انواع دیدگاه ها:

در بالای صفحه دیدگاه ها دکمه های میانبری تعبیه شده است که می توانید به سرعت به دیدگاه ها بر اساس همه، مال من، در انتظار تایید، تاییدشده، جفنگ، زباله‌دان دسترسی یابید.

همه: همه دیدگاه های تایید شده و نشده (بجز آنهایی که جفنگ هستند یا در زباله دان هستند) را نشان میدهد.

مال من: دیدگاه هایی که شخص شما ثبت کردید را نمایش میدهد.

در انتظار تایید: دیدگاه هایی که هنوز تایید نشده است و در انتظار تایید شما هستند را نشان میدهد.

تایید شده: دیدگاه هایی که تایید شده اند را نشان میدهد.

جفنگ: دیدگاه هایی که توسط شما به عنوان جفنگ ثبت شده اند را نشان میدهد.

زباله دان: دیدگاه هایی که حذف شده اند را خواهید دید.

دسته بندی دیدگاه وردپرس


چگونه ثبت دیدگاه را برای یک نوشته فعال یا غیرفعال کنیم؟

برای فعال یا غیرفعال کردن دیدگاه برای یک نوشته ابتدا آن نوشته را باز کنید. در ستون کناری سمت چپ در پایین ترین بخش ستون گزینه "پذیرفتن دیدگاه" وجود دارد که اگر تیک بخورد دیدگاه برای آن نوشته پذیرفته میشود و اگر تیک نخورد برای این نوشته دیدگاه نمیتوان ثبت کرد.

دیدگاه وردپرس برای یک نوشته


چگونه ثبت دیدگاه را برای یک نوشته فعال یا غیرفعال کنیم؟

وردپرس این قابلیت را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید امکان ثبت دیدگاه را برای یک برگه فعال یا غیر فعال کرد. برای این کار می توانید برگه مورد نظر خود را کنید. در ستون سمت چپ در بخش دیدگاه گزینه "پذیرفتن دیدگاه" وجود دارد که اگر تیک بخورد دیدگاه برای آن برگه پذیرفته میشود و اگر تیک نخورد برای این برگه دیدگاه نمیتوان ثبت کرد.

دیدگاه وردپرس برای یک برگهچگونه تنظیمات دیدگاه ها را تغییر دهیم؟

برای ویرایش تنظیمات پیش فرض دیدگاه ها در وردپرس در منوی سمت راست روی منوی تنظیمات و بعد زیر منوی گفتگو کلیک کنید. در این صفحه می توانید همه تنظیمات پیش فرض دیدگاه های وردپرس را ببینید و تغییرات دلخواه خود را اعمال کنید.

تنظیمات  دیدگاه وردپرس


تنظیمات پیش‌فرض نوشته:

کوشش برای آگاه کردن ‌همهٔ وبلاگ‌هایی که پیوندشان در ‌این نوشته است:

با فعال کردن این گزینه اگر در مطلب شما لینک به صفحه یا سایت دیگری وجود داشته باشد هاست وردپرس یک پینگ به آن سایت یا صفحه ارسال میکند و اشاره شما به آن سایت یا صفحه به صورت یک کامنت در آن صفحه ایجاد میشود. البته این اتفاق در صورتی که آن سایت قابلیت پینگ بک (Pingback) را فعال کرده باشد اتفاق می افتد.


اجازه دادن به دیگر سایت‌ها برای فرستادن بازتاب بر نوشته‌های تازه:

با فعال کردن این گزینه اگرسایت وردپرسی دیگری به مطلب یا سایت شما لینک بدهد، در سایت یا صفحه شما یک کامنت به صورت خودکار ایجاد میشود و به شما اطلاع میدهد که صفحه شما لینک دریافت کرده است که به این قابلیت فعال کردن پینگ بک (Trackback و Pingback) گفته میشود.


اجازهٔ گذاشتن دیدگاه به کاربران برای نوشته‌های تازه:

با فعال کردن این گزینه کاربران می توانند برای مطالب سایت شما دیدگاه بنویسند و اگر تیک آنرا حذف کنید کسی نمی تواند برای مطالب شما دیدگاه ثبت کند. (این تنظیمات ممکن است برای هر کدام از نوشته‌ها بازنویسی شوند.)


دیگر تنظیمات دیدگاه‌ها:

این بخش 7 تنظیم جداگانه دارد:


نویسنده‌ٔ دیدگاه باید نام و نشانی ایمیل خود را بنویسد:

با زدن تیک این گزینه شخصی که میخواد دیدگاه ثبت کند باید نام و ایمیل خود را حتما وارد کند در غیر اینصورت دیدگاه ثبت نمیشود.


کاربران باید نام‌نویسی کرده باشند و وارد شده باشند تا بتوانند دیدگاهشان را بنویسند:

با زدن تیک این گزینه فقط افرادی که عضو شده باشند و وارد حساب کاربری خود شده باشند می توانند دیگاه ثبت کنند و کاربران میهمان نمیتوانند دیدگاه ثبت کنند.


بستن دیدگاه‌ها در نوشته‌های قدیمی‌تر از 14 روز به‌صورت خودکار:

دیدگاه هایی که قبل از 14 روز ثبت شده باشند بسته میشوند و دیگر کسی نمیتواند به آن پاسخ دهد. تعداد روز قابل تغییر به دلخواه شما است.


نمایش جعبه انتخاب کوکی‌های دیدگاه‌ها، اجازه برای تنظیم کوکی‌های نویسنده دیدگاه:

با زدن تیک این گزینه بخشی در پایین قسمت ورود کامنت ظاهر میشود که نوشته است "نام، ایمیل و سایت مرا برای دفعات بعد که دیدگاه مینویسم در مرورگر ذخیره کن " که شخص هر بار میخواهد دیدگاه بنویسد لازم نباشد تا مشخصات خود را وارد کند.


فعال‌کردن دیدگاه‌های تودرتو با عمق 5 دیدگاه:

با زدن تیک این گزینه دیدگاه ها و پاسخ ها به صورت تو در تو نمایش داده میشوند و عمق آنرا نیز می توانید اینجا مشخص کنید.


صفحه‌بندی دیدگاه‌ها با 50 دیدگاه در هر صفحه و آخرین صفحه به‌ صورت پیش‌فرض نشان داده‌ شود :

تعداد دیدگاه ها در هر صفحه را مشخص میکند و وقتی تعداد دیدگاه ها از 50 تا بیشتر شود دیدگاه های قدیمی تر به صفحه دوم منتقل میشوند.


نمایش دیدگاه‌های کهنه تر / تازه تر در هر صفحه:

با این گزینه مشخص میکنید که دیدگاه های قدیمی تر به صفحات بعد منتقل شوند یا دیدگاه های تازه تر.


برایم ایمیل بفرستید هرگاه:

این بخش 2 تنظیم دارد که می توانید مشخص کنید در دو صورت برای مدیر سایت ایمیل اطلاع رسانی ارسال شود. با زدن تیک هر کدام می توانید این قابلیت را فعال نمایید:

  1. کسی دیدگاهی نوشته است
  2. دیدگاهی نیازمند بررسی است


پیش از‌ این‌که دیدگاهی نمایان شود:


دیدگاه‌ها باید به صورت دستی تأیید شوند:

با زدن تیک این گزینه وقتی دیدگاهی ثبت میشود بلافاصله در سایت نمایش داده نمیشود و باید توسط مدیر سایت بررسی و سپس منتشر شود.


نویسنده باید یک دیدگاه پذیرفته شده داشته باشد:

با زدن تیک این گزینه اگر نویسنده یک دیدگاه تایید شده باشد بقیه دیدگاه های او به صورت خودکار منتشر میشود.

بررسی دیدگاه:

در این بخش می توانید یکسری عوامل را به وردپرس بدهید تا اگر دیدگاهی که ثبت میشود یکی از این ویژگی ها را داشت به صورت خودکار منتشر نشود و به صف تایید توسط مدیر سایت برود. مثلا اگر در دیدگاه (تعداد را شما تنظیم میکنید) بیشتر از 2 لینک وجود داشت یا مثلا کلماتی مثل تبلیغ، آگهی، بازدید نمایید و ... وجود داشت دیدگاه به صورت خودکار منتشر نشود. در باکس مشخص شده هر کلمه را یکبار بنویسید و بعد Enter بزنید و کلمه بعدی را در خط بعد بنویسید.


سیاه‌ نامه‌ ی دیدگاه‌ها:

در این بخش میتوانید یکسری کلمات را وارد کنید که اگر در متن دیدگاه وجود داشت به صورت خودکار به عنوان جفنگ (اسپم) ثبت شود و در سایت نمایش داده نشود.

نیم‌ رخ‌ها:

یک نیم‌رخ٬ تصویری است که در وبلاگ‌ها در کنار دیدگاه‌های شما به‌نمایش درخواهد آمد اگر وبلاگ مذکور نمایش نیم‌رخ‌ها را فعال کرده باشد. در اینجا شما می‌توانید نمایش نیم‌رخ‌ها در سایت‌تان را فعال کنید.


نمایش نیم‌ رخ:

با زدن تیک این گزینه مشخص میکنید که نویسنده دیدگاه ها نیم رخ داتشه باشند یا خیر.


بیشترین رتبه‌ بندی:

بر اساس محتوی سایت خود می توانید مشخص کنید که نیم رخ ها از چه نوعی باشند. انواع رده بندی نیم رخ ها با توضیح رده بندی سنی هر کدام را می توانید انتخاب نمایید.

G : مناسب برای همه مخاطبان
PG: ممکن است دارای محتوای نامناسب باشد، معمولا برای سنین ۱۳ به بالا
R: برای مخاطبان بالای ۱۷ سال
X: دارای محتوای نامناسب، بیشتر از بقیه رتبه‌ها

نیم‌ رخ پیش‌فرض:

برای آن‌دسته از کاربرانی که نیم‌رخ مخصوص به‌ خودشان ندارند، می‌توانید یکی از تصاویر زیر را به‌جای نیم‌رخ آنان قرار دهید. چند حالت مختلف وجود دارد که به صورت پیش فرض روی "شخص اسرار آمیز" تنظیم شده است و پیشنهاد میکنم از Gravatar استفاده نکنید چون آی پی ایران رو بسته و سایتتون رو بشدت کند میکنه.

  1. شخص اسرارآمیز
  2. خالی
  3. نشان Gravatar
  4. اشکال ساخته شده‌ی تصادفی
  5. قطره آب
  6. هیولا
  7. شکل‌های ساخته شده‌ی تصادفی

امیدوارم این مقاله به همه سوالهای شما درباره دیدگاه های وردپرس و مدیریت دیدگاه ها پاسخ داده باشد و شما بتوانید بهترین استفاده را داشته باشید.

بسیار خوشحال خواهیم شد اگر سوال یا نظر خود در مورد این مقاله را از طریق بخش نظرها با ما درمیان بگذارید.
با بهسازان هاست بهینه جانی شوید.
استفاده از این مطالب تنها با درج لینک ما مجاز است.


ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi