اصول و قوانین لینک سازی داخلی مطابق با آخرین الگوریتم گوگل

لینک داخلی به چندین دلیل در وردپرس بسیار مهم است. بررسی ها نشان میدهد که لینکهای داخلی به میزان 40٪ ترافیک ارگانیک سایت را افزایش میدهد.
به غیر از این ، لینک داخلی وردپرس به موارد زیر نیز کمک می کند:

 1. بینندگان شما می توانند به راحتی در سایت شما پیمایش کنند.
 2. .ساختار سایت شما را ایجاد و بهبود می بخشد.
 3. عدالت گسترش لینکها را در وب سایت ها گسترش می دهد.
 4. بازدید کنندگان را در سایت شما حفظ می کند.
 5. به گوگل کمک می کند تا سایت شما را جستجو کند.
 6. سئو سایت شما را بهبود میبخشد.

در این مقاله قوانین ساخت لینک داخلی و بهتر است بگوییم بهترین روش ها برای ساخت لینک داخلی در وردپرس را بررسی خواهیم کرد.

1. یک استراتژی بازاریابی با محتوای عالی داشته باشید

تا زمانی که محتوای با کیفیت بالا در وب سایت وردپرس خود نداشته باشید ، نمی توانید لینکهای داخلی ایجاد کنید.

به همین دلیل داشتن یک استراتژی عالی بازاریابی محتوا ضروری است. با این حال ، نوشتن حباب های محتوایی کافی نیست. برای حل مشکلات مخاطبان خود باید چیزی ارزشمند بنویسید.

اگرچه ممکن است محتوای عالی ایجاد کنید ، اما بی معنی خواهد بود مگر اینکه به سوالاتی که مخاطب شما به دنبال آن است پاسخ دهد. بنابراین ، قبل از ایجاد استراتژی بازاریابی محتوا ، حتماً با مخاطبان هدف خود آشنا شوید.

همچنین بر ایجاد محتوای غنی از کلمات کلیدی تمرکز کنید. همچنین مهم است که کلمات کلیدی مناسب را در مکان های مناسب قرار دهید. برای این کار می توانید یک متخصص بازاریابی محتوا استخدام کنید یا از ابزار تحقیق کلمات کلیدی برای رشد ترافیک ارگانیک خود استفاده کنید.

پس از داشتن محتوای مناسب کافی ، می توانید لینکهای داخلی زیادی برای بهبود استراتژی لینک داخلی خود ایجاد کنید.

2. از استفاده بیش از حد از متن لنگر (Anchor Text) خودداری کنید

قطعاً ایده خوبی است که از متن برای استراتژی لینک داخلی خود استفاده کنید. همانطور که گفته شد ، استفاده بیش از حد از این استراتژی ممکن است فقط به شما نتیجه عکس بدهد. در واقع ، MicrositeMasters.com سایت هایی را پیدا کرد که بیش از حد از پول استفاده کرده اند توسط الگوریتم Google Penguin به میزان قابل توجهی جریمه می شوند.

بنابراین مطمئن شوید که به جای استفاده از لنگر متن مشابه، هر بار که لینک داخلی ایجاد می کنید ، از متن لنگر متنوع استفاده کنید.

علاوه بر این ، استفاده از متن لنگرانی بهتر از استفاده از تصاویر مرتبط است. مگر اینکه لینکهای تصویر منبع اصلی لینکها نباشند و تصاویر حاوی متون متناسب با متن باشند. از بهینه سازی متن لنگر خودداری کنید. در عوض ، از تکه های جمله طبیعی استفاده کنید ، آن را برجسته و لینک دهید. به غیر از این ، ایده خوبی نیست که پست های وبلاگ خود را با کلمات کلیدی بی مورد پر کنید.

3. اطمینان حاصل کنید که لینکهای تصویر دارای ویژگی های Alt هستند
Alt for images
لینکهای تصویر دارای برچسب alt به عنوان متن لنگر برای لینکهای متنی عمل می کنند و سیگنال رتبه بندی را به موتورهای جستجو ارسال می کنند. بنابراین ، مطمئن شوید که متن متناسب و مرتبط به همه تصاویر خود اضافه کرده اید.

اگر تصاویر زیادی در سایت خود دارید ابزاری مانند Image SEO Optimizer می تواند به شما کمک کند. این پلاگین به طور خودکار نام تصویر و متن alt مربوطه ایجاد می کند.همچنین به شما کمک میکند تا دریابید کدام لینکهای تصویری متن متناوب ندارند. هنگامی که به API آنها متصل شدید ، می توانید با یک نگاه ببینید که چند تصویر در کتابخانه رسانه شما هیچ متن alt ندارد.


4- از لینک دادن به صفحات سطح بالا خودداری کنید

صفحات سطح بالا در سایت شما مانند صفحه اصلی و صفحه تماس با ما معمولاً از طریق منوی اصلی لینک دارند بنابراین از هدایت لینکهای بیشتر به این صفحات خودداری کنید.

در عوض ، بهتر است به پست های وبلاگ خود لینک دهید. این به شما کمک می کند لینکها و صفحات داخلی خود را تقویت کنید ، توانایی خزیدن سایت خود را افزایش دهید و SEO سایت خود را افزایش دهید.

5. لینک داخلی دستی
ساخت لینک دستی در وردپرس
اگرچه زمان زیادی لازم است ، اما این روش در مقایسه با سایر روش ها بسیار موثر است. برای کمک به ساخت لینک دستی پستهای مختلف در محتوای اصلی پست ، وردپرس ابزار لینک زیادی دارد. برای جستجوی پست و لینک دادن آن می توانید از گزینه لینک سازی پیشرفته استفاده کنید.

چه از ویرایشگر کلاسیک استفاده کنید و چه از گوتنبرگ ، مقداری متن به پست یا صفحه خود اضافه کنید. عبارتی را که می خواهید به عنوان متن لنگر خود استفاده کنید انتخاب کنید و بر روی نماد لینک کلیک کنید (در ویرایشگر کلاسیک در بالای ویرایشگر شما است ، در هنگام توقف تایپ ، در گوتنبرگ پنجره ای ظاهر می شود که دقیقاً بالای متن شما است). برای جستجوی صفحات منتشر شده در سایت خود می توانید لینک خود را در اینجا جای گذاری کنید یا تایپ کنید.

همانطور که گفته شد ، فقط مطالب مرتبط را با متن لنگر سمت راست لینک دهید و صفحه اصلی و صفحه تماس با ما را کنار بگذارید.


6. از افزونه ها برای لینک داخلی خودکار استفاده کنید

اگرچه لینک دستی به پست های وبلاگ شما موثرتر است ، اما اگر صدها پست وبلاگ در سایت خود داشته باشید کار دشوار می شود.

در این صورت ، شما باید صفحات وب بی شماری را تصحیح کنید و سپس تصمیم بگیرید که به کدام صفحات لینک دهید و اینجاست که افزونه ها وارد بازی می شوند!

برخلاف روش دستی لینک داخلی ، استفاده از افزونه برای لینک خودکار در وقت شما صرفه جویی می کند. همچنین هنگام استفاده از چنین افزونه هایی می توان محتوای قدیمی را برای لینک داخلی ویرایش کرد.

در اینجا برخی از افزونه هایی است که می توانید برای لینک داخلی به صورت خودکار استفاده کنید معرفی میگردد:

 1. Link Whisper
 2. Internal Link Building
 3. Rank Math

این افزونه ها به شما کمک می کنند تا کلیدواژه های موجود در همه پست ها را به لینکهای خاص لینک دهید.
Link Whisper
برای مثال Link Whisper را در نظر بگیرید:

Link Whisper لینکهای داخلی مرتبط با محتوای شما را پیشنهاد می کند. با استفاده از هوش مصنوعی ، این افزونه کلمات کلیدی و عباراتی را در پست ها و نظرات شما با صفحات ، پست ها ، دسته ها و برچسب های منطبق در وب سایت شما پیدا می کند.
Link Whisper
با این حال ، استفاده از نسخه پولی هر یک از افزونه ها به طور معمول ایده بهتری است ، به خصوص اگر تعداد زیادی صفحه وب برای لینک دادن داشته باشید. به عنوان مثال ، Link Whisper  نسخه رایگان پیشنهادات و گزارش های اساسی را ارائه می دهد. اما ویژگی های پیشرفته مانند ویرایش سریع ، لینک خودکار ، تغییر لینک انبوه و موارد دیگر محدود به نسخه پولی هستند.


7. از لینکهای DoFollow استفاده کنید

یکی از اصلی ترین دلایلی که دارندگان وب سایت لینک داخلی را انجام می دهند ، بهینه سازی SEO سایر صفحات است. با غیرفعال کردن لینکهای داخلی ، آن را خراب نکنید.

لینک DoFollow از ویژگی HTML استفاده می کند که به ربات های موتور جستجو می گوید لینکی را به مقصد خود دنبال کنند. این کار "link juice" را از صفحه شما به هر صفحه ای که لینک دهید منتقل می کند.

ارزش پیوند (Link Equity) یا آب پیوند (link juice) چیست؟ آخرین راهکار افزایش ارزش لینک


برای اکثر لینکها اجازه دهید مقدار لینک بدون محدودیت از صفحات داخلی دنبال شود. با وردپرس این کار آسان است ، زیرا لینکهایی که اضافه می کنید به طور پیش فرض از قبل انجام می شوند. اگرچه استفاده از nofollow برای برخی از صفحات مانند سیاست حفظ حریم خصوصی مشکلی نیست ، زیرا برای سئو سایت اهمیت زیادی ندارند.


8- در هر صفحه زیاد لینک وارد نکنید

هرچه لینکهای بیشتری در یک صفحه وارد کنید ، link juice کمتری به صفحه ای که به آن اشاره دارد ارسال می کنند و اگر محتوا از ساختار مناسبی برخوردار نباشد ، بازدیدکنندگان شما نمی خواهند در لیست بی پایان منابع به پایین پیمایش کنند.

علاوه بر این ، تعداد زیادی لینک می تواند سیگنال هرزنامه ای را به موتورهای جستجو ارسال کند و بر اقتدار صفحه شما تأثیر منفی بگذارد.

بنابراین برای تقویت SEO صفحاتی که به آنها لینک می دهید ، تعداد لینکهای خروجی را محدود کنید. بهتر است تعداد لینکهای هر صفحه زیر 100 باشد.

9. لینکهای با ارزش را وارد کنید

لینک داخلی نیاز به تاکتیک کاربر محور دارد تا بتوانید ارزش و اطلاعات را اضافه کنید. ارائه ارزش به خواننده در اینجا مهمتر از مقدار لینک است که از طریق سایت پراکنده می شود.

یک مزیت قابل توجه در لینک داخلی این است که باعث افزایش تعامل کاربر می شود. کاربران معمولاً وقتی می بینند لینک آموزنده است و با متن محتوا مطابقت دارد ، روی آنها کلیک می کنند.

مهم نیست حتی اگر یک لینک خارجی باشد. اگر خوانندگان برایشان جالب باشد ، روی آن کلیک می کنند.

در مورد لینکهای داخلی ، بازدید کننده مدت بیشتری می ماند و درگیر تجربه سایت شما می شود.

لینکهای با ارزش سیگنال قدرتمندی را به موتور جستجو و همچنین کاربر ارسال می کنند که محتوایی که به آن لینک می دهید ارزشمند است. خوانندگان شما این خواسته را دارند و بنابراین لینک داخلی به خواننده کمک می کند. در عین حال ، شما همچنین SEO خود را افزایش می دهید.

بنابراین ، لینک داخلی فقط در صورتی کار خواهد کرد که لینکهای شما برای خواننده ارزشمند باشد.


10. لینکهای مربوطه را وارد کنید

لینک داخلی کمتر از آنچه ممکن است فکر کنید فنی است. اما این بدان معنا نیست که شما فقط به منظور لینک دادن باید لینک برقرار کنید. از لینک دادن به محتوایی که مربوط به این مقاله است اطمینان حاصل کنید.

به عنوان مثال ، اگر صفحه ای در مورد عکاسی در سایت خود داشته باشید ، لینک دادن آن به صفحه تناسب اندام منطقی نخواهد بود زیرا هیچ ارتباطی بین این دو وجود ندارد.

نتیجه نهایی: لینک به محتوای مربوطه.

11. لینکهای داخلی بهینه شده را در پاورقی وارد نکنید

این تاکتیک چند سال پیش به طور عامه پسند اجرا شد. گفته شد ، اگر وب سایت شما دارای هزاران صفحه وب باشد ، در ده ها هزار لینک هرزنامه ضرب می شود. علاوه بر این ، موتورهای جستجو حتی ممکن است سایت شما را مجازات کنند.

درعوض ، درست مانند آنچه برای سربرگ خود فکر کنید ، در پاورقی خود فکر کنید. لینکهای مفیدی مانند صفحه تماس یا پروفایل های اجتماعی خود را اضافه کنید.

12. از Breadcrumbs استفاده کنید
breadcrumb sample
Breadcrumbs یک سلسله مراتب ناوبری است که به شما کمک می کند تا مکان فعلی خود را در وب سایت ردیابی کنید ، و به شما کمک می کند تا یک سلسله مراتب منظم را حفظ کنید.

گوگل همچنین Breadcrumbs را برای افزایش سئو پیشنهاد می دهد. خبر خوب این است که اکثر تم های خوب وردپرس این را ارائه می دهند اما درصورتی که طرح زمینه شما Breadcrumbs را ارائه ندهد ، می توانید آن را با استفاده از افزونه Yoast SEO WordPress پیاده سازی کنید. به سادگی افزونه را نصب کنید ، به داشبورد بروید و سپس به گزینه SEO بروید. لینکهای داخلی را پیدا کنید و گزینه Breadcrumbs را فعال کنید.

در اینجا چند نکته دیگر به طور خلاصه برای لینک داخلی در وردپرس آورده شده است:

 1. اگر راهی برای استفاده از کلمات کلیدی در محتوا وجود ندارد ، اضافه کردن آنها به عنوان "لینکهای مرتبط" در انتهای صفحه یا پست.
 2. خودتان را به جای بازدید کننده بگذارید و با در نظر داشتن نظر بازدیدکنندگان لینک داخلی ایجاد کنید.
 3. توصیفی باشد و به بازدید کننده اجازه دهید از مزیت کلیک کردن روی لینک مطلع شود.
 4. از کلمات اکشن قوی و جذاب استفاده کنید.
 5. اگر یک پست جدید دارید که مربوط به یک پست قدیمی با ارزش بالا است ، یک لینک اضافه کنید و بالعکس.
 6. برای جستجوی صفحات مرتبط در سایت خود از ابزارهایی مانند Google search operator استفاده کنید.

هنگام ایجاد لینک داخلی ، همیشه کاربران و کلیک را در ذهن داشته باشید. کاربران باید بتوانند به طور طبیعی روی لینک کلیک کنند تا از اطلاعاتی که در جستجوی آن هستند ، مطلع شوند. در مجموع ، از ایجاد لینکهای داخلی فقط به خاطر داشتن لینک داخلی خودداری کنید.

از آنجا که وردپرس افزونه های زیادی را برای کمک به شما در ساخت لینک داخلی ارائه می دهد - چرا فقط از آن استفاده نمی کنید؟ تا آنجا که ممکن است ، از لینک دادن صفحات سطح بالا خودداری کنید و تعداد کل لینکهای یک صفحه یا پست را زیر 100 نگه دارید.

امیدوارم این مقاله اطلاعات کامل و کافی درباره اصول ایجاد لینک داخلی در وردپرس یا سایر نرم افزارهای مدیریت محتوا را در اختیار شما قرار داده باشد.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi