Autoresponder چیست؟ Autoresponder چگونه استفاده می شود؟ چگونه بهترین تنظیم را برای Autoresponder انجام دهیم؟ سوالهایی هستند که در این مقاله به آنها پاسخ خواهیم گفت.

در صورتی که شخصی برای شما ایمیلی ارسال کند Autoresponder ایمیلی را که شما قبلا متن آنرا تنظیم کرده اید برای فرستنده ایمیل ارسال میکند تا شخص فرستنده از دریافت ایمیل توسط شما مطمئن گردد و از این طریق می توانید اطلاعات مد نظر خود را نیز برای افرادی که در ارتباط هستید ارسال نمایید.

برای استفاده از Autoresponder وارد سی پنل شوید و روی گزینه Autoresponders کلیک نمایید. در صفحه جدید می توانید لیست Autoresponder هایی که قبلا ایجاد کردید را مشاهده نمایید و با کیلک روی هر کدام می توانید آن را ویرایش نمایید و در صورتی که برای اولین بار از این ابزار استفاده میکنید پیام " There are no autoresponders setup on this domain. " را مشاهده خواهید کرد. برای ایجاد Autoresponder روی دکمه Add Autoresponder کلیک نمایید. در صفحه جدید موارد زیر را به ترتیب وارد نمایید تا بتوانید بهترین تنظیم را برای Autoresponder داشته باشید.

Character Set: بهترین گزینه utf-8 است که باعث می شود کلمات فارسی و انگلیسی به درستی نمایش داده شوند.

Interval: تعداد ساعت هایی را مشخص میکند که بین ارسال Autoresponder برای یک ایمیل باید فاصله بیافتد، یعنی در صورتی که در این گزینه عدد 2 را وارد نمایید برای شخصی با ایمیل آدرس مثلا: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید هر دو ساعت یکبار Autoresponder ارسال می شود و در صورتی که در بین این دو ساعت هر تعداد ایمیل هم ارسال نماید Autoresponder  برای او فقط یکبار ارسال می شود. کاربرد Interval در این است که شما در محدودیت ارسال ایمیل دچار مشکل نخواهید شد. دقت نمایید واحد Interval بر اساس ساعت است.

Email: اینجا باید آدرس ایمیلی که در همان سی پنل هاست تعریف شده است را وارد نمایید.

Domain: در این گرینه باید آدرس دامنه را انتخاب نمایید و در صورتی که فقط یک دامنه دارید پس چیزی برای انتخاب وجود ندارد و دامنه اصلی به عنوان دامنه انتخاب می شود.

From: در این گزینه هر چیزی بنویسید برای گیرنده به عنوان ارسال کننده نمایش داده می شود.

Subject: موضوع ایمیل را در این گزینه وارد نمایید.

This message contains HTML: در صورتی که این گزینه را انتخاب نمایید می توانید متن ایمیل را به صورت Html هم ارسال نمایید و کدهای html در آن فعال خواهند شد. فایده استفاده از html در این است که می توانید لینک و  تصویر هم در متن ایمیل بگنجانید.

Body: متن ایمیل را در این بخش وارد نمایید.

Start: این گزینه دو حالت دارد:

Immediately باعث می شود که Autoresponder بلافاصله بعد از فعال شدن ارسال گردد.

Custom را اگر انتخاب کنید می توانید مشخص نمایید که Autoresponder از چه تاریخ و ساعتی فعال شود.

Stop: این گزینه نیز دو حالت دارد:

Never: مشخص میکند که هیچ وقت Autoresponder غیر فعال نشود.

Custom: مشخص میکند که Autoresponder در چه تاریخ و ساعتی غیر فعال شود.

زمانی که همه این موارد را وارد کردید دکمه Create/Modify را بزنید تا Autoresponder ایجاد گردد یا تغییر داده شود.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi