Apache SpamAssassin چیست؟ Apache SpamAssassin چه تنظیماتی دارد؟ آیا باید از Apache SpamAssassin استفاده کنم؟ سوالهایی هستند که در این مقاله به آنها پاسخ خواهیم گفت.

Apache SpamAssassin

در سی پنل به عنوان توضیحات Apache SpamAssassin نوشته شده است "Apache SpamAssassin™ is a mail filter that identifies spam. It is an intelligent email filter that uses a diverse range of tests to identify unsolicited bulk email, more commonly known as spam. These tests examine email headers and content to classify email with advanced statistical methods" که به معنی Apache SpamAssassin مسدود سازی است که توان تشخیص اسپم را دارد. Apache SpamAssassin مسدود کننده ایمیل هوشمندی است که از رنج وسیعی از آزمایش ها برای تشخیص اینکه ایمیلی اسپم است یا یک ایمیل مفید است استفاده میکند. این آزمایشها هدر ایمیل ها و متن آنها را با استفاده از روش های پیشرفته ای بررسی میکنند.

به زبان ساده می توان گفت که Apache SpamAssassin ابزار بسیار مفیدی است که با تغییر قدرت و حساسیت آن می توانید تعداد ایمیل های اسپم خود را کاهش یا افزایش دهید. Apache SpamAssassin به صورت پیش فرض در سی پنل غیر فعال است و درصورتی که بخواهید از قدرت آن استفاده کنید باید ابتدا آنرا فعال نمایید.

برای فعال کردن Apache SpamAssassin وارد سی پنل شوید و روی گزینه Apache SpamAssassin کلیک نمایید. در صفحه جدید دکمه "Enable Apache SpamAssassin™" را کلیک نمایدی تا در صفحه جدید پیام " Apache SpamAssassin™ is now enabled. " را مشاهده نمایید. برای غیر فعال کردن Apache SpamAssassin نیز مجددا روی دکمه "Disable Apache SpamAssassin™" کلیک نمایید.

مهمترین بخش استفاده از Apache SpamAssassin تنظیمات آن است که باعث می شود درصد اسپم ها در اینباکس شما کاهش یا افزایش یابد.

مطابق تصویر در زیر گزینه "Score" عددی نوشته شده است که به صورت پیش فرض روی 5 تنظیم شده است و این عدد از 1 تا 10 قابل انتخاب شدن است. هر چه عدد بزرگتری را انتخاب نمایید حساسیت Apache SpamAssassin بیشتر شده و ایمیل های بیشتری به عنوان اسپم شناخته می شوند و هر چه این عدد کمتر شود حساسیت Apache SpamAssassin کمتر می شود.

دکمه ای به نام Auto Delete Spam هم در پایین وجود دارد که در صورتی که روی آن کلیک نمایید قابلیت حذف خودکار اسپم ها را به Apache SpamAssassin خواهید داد.

در صورتی که روی دکمه "Disable Auto-Delete Spam" کلیک نمایید قابلیت حذف خودکار اسپم ها را از کار خواهید انداخت.

تنظیم بعدی "Configure Apache SpamAssassin™" است که به شما کمک میکند تا 5 لیست سیاه و سفید برای خود بسازید. در صورتی در "blacklist_from" ایمیلی را قرار دهید حتی اگر ایمیلی که از آن ارسال می شود جزو اسپم ها نباشد هم باز امکان ارسال ایمیل برای شما را نخواهد داشت و به عنوان اسپم شناخته می شود.

چنانچه در "whitelist_from" نیز ایمیلی را وارد نمایید در صورتی که از آن ایمیلی ارسال شود و واجد شرایط اسپم شناخته شود باز هم به عنوان اسپم متوقف نخواهد شد.

نکته مهم: در استفاده از Apache SpamAssassin بسیار دقت نمایید چرا که بسیاری از افراد با فعال کردن Apache SpamAssassin و عدم تنظیم صحیح Apache SpamAssassin به مشکل بر خورده و برخی از ایمیل های خود را دریافت نکرده اند. به شما شدیدا پیشنهاد میگردد اگر واقعا با دریافت اسپم مشکل دارید و قصد مبارزه جدی با آنرا ادارید Apache SpamAssassin را فعال نمایید و در صورت فعال کردن آن هم از Score های پایین برای شروع استفاده نمایید.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi