دامنه ثبت شده است ولی سایت را نشان نمیدهد

اگر به تازگی دامنه بین المللی خود را ثبت کرده اید ممکن است پس از 3 روز متوجه شوید که دامنه شما از کار افتاده است و با وجود اینکه قبلا کار میکرده است و مشخصات dns تنظیم شده روی دامنه صحیح بوده است ولی به صورت ناگهانی از کار افتاده است. در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه این مشکل را برطرف نمایید.

دامنه ها وضعیت های مختلفی دارند که اصطلاح رسمی آن EPP و در محاوره انگلیسی به آن Domain Status و در فارسی به آن وضعیت دامنه گفته میشود. وضعیت دامنه را در مشخصات whois می توانید بررسی کنید. پس در گام اول مشخصات whois دامنه خود را بررسی کنید و در این مشخصات بدنبال Domain Status بگردید. البته ممکن است هر سایت نمایش دهنده whois اسم خاص خود را نوشته باشد ولی معمولا به نام Domain Status است.

اگر وضعیت دامنه Active باشد پس مشکل شما از هاست است ولی اگر وضعیت دامنه On Hold بود مشکل از دامنه است.


وضعیت On Hold دامنه چیست؟

در دامنه های بین المللی زمانی که دامنه ثبت میشود ایمیلی برای تایید مشخصات whois دامنه توسط ما برای ثبت کننده دامنه ایمیل میشود که در آن لینکی برای تایید مشخصات whois قرار دارد. شما باید روی این لینک کلیک کنید تا در صفحه ای که باز میشود به شما پیغام داده شود که عملیات Whois Verification یا همان تایید هویت با موفقیت انجام شده است. اگر این کار را تا 3 روز پس از ثبت دامنه انجام ندهید دامنه توسط ما به حالت On Hold در می آید که در این حالت دامنه قابل ویرایش و حذف است ولی سایت را نمایش نمیدهد.

به محض اینکه شما کار تایید هویت را انجام دهید به صورت خودکار دامنه به حالت Active در می آید و سایت شما دوباره نمایش داده میشود.

چنانچه این ایمیل را دریافت نکردید از داخل پنل کاربری و از منوی ارسال تیکت پشتیبانی به بخش پشتیبانی یک تیکت ارسال کنید و درخواست ارسال دوباره ایمیل whois verification را بدهید. دقت نمایید که برای چک کردن این ایمیل حتما پوشه اسپم ایمیل خود را هم چک نمایید.

لطفا دقت داشته باشید که وضعیت On Hold تنها مخصوص دامنه های بین المللی مثل com , net , org و ... است و دامنه های ملی ir چنین ویژگی ای ندارند.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi