نیک هندل (Nic Handle) چیست؟

نیک هندل (Nic Handle) مختص دامنه های ir است و برای دامنه های بین المللی استفاده نمیگردد. هر شخصی برای اینکه یک دامنه ir به نام خودش داشته باشد باید در سایت www.nic.ir ثبت نام نماید. پس از ثبت نام به هر شخص یک شناسه که اصطلاحا به آن نیک هندل گفته می شود اختصاص داده میشود. این شناسه شامل دو حرف اول اسم مالک حساب و شماره ثبت نام شخص در سایت ایرنیک است.

کاربرد نیک هندل زمانی است که بخواهید دامنه ای با پسوند ir را در سایت بهسازان هاست ثبت نمایید و در مراحل سفارش از شما نیک هندل خواسته میشود که شما می توانید نیک هندل خودتان که از سایت nic.ir گرفتید را وارد نمایید.

در صورتی که از شناسه  خودتان استفاده میکنید باید در سایت nic.ir در قسمت تنظیمات شناسه گزینه های صاحب امتیاز و رابط اداری را روی "خودم و نمایندگان" تنظیم نمایید تا به ما دسترسی ثبت دامنه با نیک هندل شما را بدهید.

ارزانترین ثبت دامنه ir

نیک هندل (Nic Handle) چیست؟

مرجع ثبت همه دامنه های ir وب سایت nic.ir میباشد. این وب سایت مجموعه ای جهت ثبت، تایید هویت مالک، انتقال مالکیت و مدیریت دامنه های ir می باشد. برای این که شما بتوانید با مشخصات خودتان یک دامنه با پسوند ir داشته باشید باید در این سایت ثبت نام کنید و اطلاعات و مدارکی مثل کپی کارت ملی که مشخص کننده هویت واقعی شما می باشد را به سایت ارائه دهید. پس از بررسی و تایید مدارک هویتی شما یک شناسه یونیک که به آن نیک هندل گفته میشود و مختص هر فرد می باشد به شما داده میشود و  شما در زمان ثبت دامنه می توانید این شناسه (نیک هندل) را به عنوان آی دی هویتی خود استفاده نمایید.

نیک هندل چه فرمتی دارد؟

نیک هندل از 2 بخش تشکیل شده است بخش اول ترکیب دو حرف انگلیسی اول نام ثبت نام کننده و سپس عدد که نشان دهنده شماره فرد ثبت نام کننده است و سپس با یک - از هم جدا میشود و در انتها irnic نوشته میشود که نشاندهده شرکت نیک ایران است. برای مثال یک نیک هندل به این شکل نوشته میشود: ab2003-irnic که اگر شما در سایت نیک ثبت نام کنید چیزی شبیه این ولی با مشخصات شما صادر میشود.

چگونه نیک هندل خود را در سایت نیک پیدا کنیم؟

برای دیدن نیک هندل خود وقتی در سایت ایرنیک لاگین کنید در بالای سمت چپ صفحه اسم شما و همچنین نیک هندل شما در یک پرانتر نوشته شده است. همچنین در منوی مشخصه های شناسه نیز می توانید مشخصات کامل خود از جمله نیک هندل خود را مشاهده نمایید.

آیا می توان نیک هندل را تغییر داد؟

خیر امکان تغییر نیک هندل وجود ندارد و همانطور که قبلا گفته شده نیک هندل برای هر ثبت نام کننده به صورت یونیک و با مشخصات اختصاری آن فرد (در صورت ثبت نام به صورت حقیقی) یا شرکت (در صورت ثبت نام به صورت حقوقی) صادر میگردد.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi