MultiPHP INI Editor چیست؟

MultiPHP INI Editor در هاست سی پنل ابزار بسیار خوبی است برای دلخواه کردن تنظیمات هاست و برآورده کردن نیازهای اسکریپتهایی که در حال نصب و استفاده است. با انجام تغییرات در MultiPHP INI Editor فایلی به نام user.ini. روی هاست شما ساخته میشود که تنظیمات انجام شده در MultiPHP INI Editor را برای شما ذخیره و روی دامنه انتخاب شده اعمال میکند. قبل از اینکه سی پنل MultiPHP INI Editor را فعال نماید در هاست اشتراکی یکی از چالش های موجود برای کاربران عدم امکان تنظیم کردن php اختصاصی برای خود بود و بسیاری از شرکتهای میزبانی وب ساخت php.ini اختصاصی را نیز غیرفعال کرده بودند تا هکر ها نتوانند تنظیمات امنیتی سرور را تغییر دهند و این باعث میشد اگر شما نیاز داشتید تا مثلا allow_url_fopen را فعال یا غیر فعال نمایید نتوانید این کار را انجام دهید و مجبور بودید هاست خود را به جایی منتقل کنید که allow_url_fopen برای آن هاست فعال باشد.

با استفاده از MultiPHP INI Editor می توانید پارامترهای اصلی php که شامل موارد زیر میشوند را تغییر دهید و یا فعال یا غیر فعال نمایید:

allow_url_fopen
allow_url_include
display_errors
enable_dl
file_uploads
max_execution_time
max_input_time
max_input_vars
memory_limit
post_max_size
session.gc_maxlifetime
session.save_path
upload_max_filesize
zlib.output_compression

همچنین قابلیتی به نام Editor Mode نیز وجود دارد که می توانید کدهای مخصوص خود را در آن وارد کنید تا user.ini. اختصاصی شما روی دامنه ای که انتخاب میکنید ساخته شود.

چگونه میتوان از MultiPHP INI Editor استفاده کرد؟

1) وارد سی پنل شوید.

2) زیر بخش Software گزینه MultiPHP INI Editor را کلیک نمایید.

MultiPHP INI Editor

3) زیر بخش Configure PHP INI basic settings آدرس دامنه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. همچنین با انتخاب Home Directory می توانید تنظیمات را برای اسکریپتهایی که در این پوشه هستند اعمال کنید.

4) پس از انتخاب دامنه تنظیمات پیش فرض php نمایش داده میشود.

MultiPHP INI Editor setting

5) در این بخش می توانید ویژگی های اصلی php را که در بالا لیست شد فعال یا غیرفعال نمایید و یا مقدار آنها را افزایش یا کاهش دهید. مهمترین این موارد memory_limit،  display_errors و max_execution_time است که مخصوصا در مراحل نصب بسته های نصبی وردپرس نیاز به تغییر دارند.

6) در آخر وقتی تنظیمات مورد نظر شما انجام شد با کلیک روی دکمه Apply در پایین می توانید تنظیمات خود را ذخیره نمایید.

دقت نمایید که وقتی در MultiPHP INI Editor تنظیمات را ذخیره میکنید در فایل user.ini. ساخته شده مسیر session.save_path برای آن ورژن php که شما ذخیره را انجام دادید ثبت میشود و اگر بعدا ورژن php را تغییر دهید ممکن است ارور ببینید. پس باید بعد از تغییر ورژن php حتما یکبار دیگر MultiPHP INI Editor را باز کرده و ذخیره نمایید.

چگونه میتوان از MultiPHP INI Editor در حالت Editor Mode استفاده کرد؟

1) برای استفاده از حالت Editor Mode روی برگه Editor Mode که در کنار Basic Mode قرار دارد کلیک کنید.

MultiPHP INI Editor editor

2) زیر بخش Edit PHP INI settings لیست کشویی را کلیک کنید و آدرس دامنه خود را انتخاب نمایید.

3) در پایین کادری باز میشود که می توانید کدهای تنظیم های user.ini. را به صورت دلخواه وارد نمایید تا تنظیمات پیشرفته شما ثبت و روی هاست اعمال گردد.

در صورتی که از تنظیمات و کدهای php اطلاع کافی ندارید اصلا استفاده از این بخش را پیشنهاد نمیکنم.

به این شکل می توانید تنظیمات دلخواه php خود را روی هاست اعمال کرده و مشکلات برنامه نویسی خود را برطرف نمایید.

در صورتی که از بهسازان هاست سرویس هاستینگ خود را خریداری کردید و نیاز به تنظیم خاصی برای php خود دارید می توانید از طریق ارسال تیکت از پنل پشتیبانی خود راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi