هاست HTTP/2

 HTTP/2 اولین بروز رسانی پروتکل HTTP از سال 1997 و زمانی است که HTTP/1.1 برای اولین بار توسط IETF منتشر شد. پروتکل جدید HTTP نیاز داشت تا خود را به همراه توسعه گسترده وب بروز نماید. موفقیت HTTP/2 بهبود قابل توجهی در کارایی، سرعت و امنیت ایجاد کرده است و امروزه توسط همه مروگرهای مدرن و پیشرفته پشتیبانی میشود. در یک کلام به دلیل توضیحاتی که در ادامه خواهیم داد استفاده از HTTP/2 باعث افزایش چشمگیر سرعت نمایش و امنیت سایت ها خواهد شد. بهسازان هاست به عنوان اولین شرکت هاستینگ و ارائه دهنده خدمات میزبانی وب در ایران مفتخر است تا اعلام نماید هم اکنون سرویس HTTP/2 بر روی کلیه سرور های هاست اشتراکی قابل استفاده است.

هاست HTTP/2

برخی از تفاوت های HTTP/2 و  HTTP/1.1 :

 HTTP/2 باینری است ولی HTTP/1.1 متنی است.

 HTTP/2 چند کاره است، یعنی چندین فایل را به صورت موازی در یک اتصال TCP ارسال میکند ولی HTTP/1.1 فایلها را به صورت جداگانه و به صورت یک فایل در هر اتصال ارسال میکند.

 HTTP/2 از فشرده سازی Header تحت عنوان HPACK برای کاهش بار Header استفاده میکند.

 HTTP/2 از قابلیت PUSH برای ارسال اطلاعات به مرورگر بازدید کننده استفاده میکند و منتظر ارسال درخواست از مرورگر نمی ماند. قابلیت PUSH به این صورت است که در پروتکل  HTTP/1.1 مرورگر به صورت جداگانه درخواست دریافت متن، عکس، css و غیره میکند و بعد این اطلاعات از سرور ارسال میشود ولی در HTTP/2 سرور همه اطلاعات را به صورت یکجا برای مرورگر با استفاده از قابلیت PUSH ارسال میکند و این تاثیر بسیار زیادی در سرعت نمایش صفحات ایجاد می نماید.

 HTTP/2 از افزونه جدید ALPN در زمانی که اتصال سریعتر کدشده را دریافت میکند استفاده مینماید.

 HTTP/2 زمان طی مسیر اضافی (RTT) را بدون نیاز به هر گونه بهینه سازی بشدت کاهش میدهد.

با وجود HTTP/2 دیگر مشکل Domain sharding را نخواهید داشت.

Domain sharding:

مرورگرها به صورت پیش فرض تنظیمی برای محدود کردن تعداد کانکشن هایی که موقع باز کردن یک وب سایت انجام میشود دارند و اگر تعداد کانکشن ها بیشتر از این مقدار پیش فرض باشد مرورگر کند شده و مشکلاتی در دیدن سایت ایجاد میشود.

HTTP/2 هم روی http و هم روی https فعال است ولی بیشتر مروگرها تنها زمانی از HTTP/2 استفاده میکنند که از https استفاده شده باشد.

همه این موارد باعث می شود که استفاه از HTTP/2 سرعت نمایش سایتها را به شکل قابل توجهی ارتقا ببخشد و  همچنین سرور منابع کمتری برای نمایش صفحات وب استفاده نماید.

چگونه میتوانم چک کنم که HTTP/2 روی سرور من فعال است؟

برای تست HTTP/2 تنها کافیست وارد سایت https://tools.keycdn.com/http2-test شوید و با استفاده از ابزار تست رایگان آن آدرس سایت خود را چک کنید.

برای فعال شدن HTTP/2 چه کاری باید انجام بدم؟

شما بعنوان مدیر سایت نمی توانید HTTP/2 را فعال کنید و باید مدیر سرور آنرا از طریق ماژول های موجود روی سرور فعال نماید و شما فقط با استفاده از ابزاری که قبلا معرفی شد می توانید چک کنید که HTTP/2 روی سرور شما فعال هست یا خیر؟ در صورتی که تمایل داشته باشید تیم قوی پشتیبانی بهسازان هاست به صورت رایگان سایت شما را به سرور های بهسازان هاست که اولین ارائه دهنده HTTP/2 در ایران است منتقل میکنند تا بتوانید از سرویس HTTP/2 روی سایت خود استفاده نمایید.

آیا امکان ایجاد ارور یا ناسازگاری HTTP/2 با سایت من ممکن است؟

بدون شک خیر، به هیچ عنوان حتی یک مورد هم گزارش نشده است که مشکلی برای یک سایت به دلیل فعال بودن HTTP/2 روی سرور آن ایجاد شود. HTTP/2 پروتکلی برای ارتباط سرور با مروگر است و هیچ تاثیری روی کدهای شما ندارد.

HTTP/2 نسبت به HTTP/1.1 چقدر سریعتر است؟

مطابق تست هایی که با شرایط مختلف و توسط موسسات مختلف و با تنظیمات متفاوت مثلا با درنظر گرفتن بهینه شدن یا نشدن وب سرور، استفاده از سیستم Cache یا استفاده کردن یا نکردن CDN انجام شده است تقریبا میتوان گفت سرعت نمایش سایت با HTTP/2 تقریبا 2.5 برابر HTTP/1.1 است.

HTTP/2-vs-HTTP/1.1

آیا استفاده از HTTP/2 متداول شده است یا فقط بهسازان هاست از آن استفاده میکند؟

استفاده از HTTP/2 در بسیاری از معتبر ترین شرکت های هاستینگ دنیا مورد استفاده قرار گرفته است و حتی جزو تبلغات اصلی آنها مورد استفاده قرار میگیرد و بهسازان هاست به عنوان پیشرو ترین شرکت هاستینگ ایران که از سال 1387 فعال بوده و برای اولین بار هاست نامحدود و هاست های تخصصی وردپرس و جوملا را به جامعه ایرانی معرفی کرد هاست HTTP/2 را نیز برای اولین بار در اختیار ایرانیان عزیز قرار داده تا همگام با جامعه بین الملل به پیش بروند. از جمله شرکتهای بین المللی استفاده کننده از HTTP/2 می توان به a2hosting ، inmotionhosting، cloudflare، siteground و ... اشاره کرد.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi