ارور های زیادی در زمان مشاهده وب سایت ها و یا هنگام کار کردن مدیر سایت بر روی سایت خود ممکن است پیش بیاید و یکی از متداول ترین این ارور ها 406 Error - Not Acceptable  است. در این مقاله سعی داریم بیان کنیم این ارور چرا ایجاد میگردد و چگونه می توان آنرا برطرف نمود.

 406 Error Not Acceptable چیست؟

مرورگر درخواستی را برای نمایش اطلاعات به سرور ارسال میکند و این درخواست به صورت Accept Header ارسال میگردد.این به سرور اعلام میکند که مرورگر با چه فرمتی می تواند اطلاعات را مشاهده نماید.در صورتی که سرور نتواند این اطلاعات را با فرمت درخواست شده در Accept header ارسال نماید پاسخ به صورت ارور 406 Error Not Acceptable ارسال میشود.

همچنین 406 Error Not Acceptable می تواند توسط mod security نیز ایجاد گردد. Mod security برنامه امنیتی است که روی آپاچی کار میکند و به صورت فایروال عمل میکند، یکسری قوانین یا rule دارد که انواع تخلفات در آن ثبت شده است و در صورتی که درخواستی مطابق این لیست تخلفات باشد ارور 406 Error Not Acceptable را ایجاد میکند.

چه چیزی 406 Error Not Acceptable را روی سایت من ایجاد کرده است؟

در 99 درصد مواقع این ارور توسط mod security ایجاد شده است که به صورت پیشفرض روی همه سرور های لینوکس مخصوصا سی پنل فعال است و باعث این ارور میگردد.

چگونه می توان آنرا برطرف نمود؟

Mode security را می توان غیر فعال کرد و یا رولی که باعث این ارور میگردد را می توان برای سایت شما غیر فعال نمود و یا mod security را برای دامین شما فقط غیر فعال نمود. در هر صورت می توانید با ارسال درخواست به پشتیبانی بهسازان هاست این مشکل را اطلاع دهید تا همکاران ما در پشتیبانی به راحتی مشکل شما را بررسی و به دلخواه شما مشکل را برطرف نمایند.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi