MX Entry ایمیل چیست؟ MX Entry چه تنظیماتی دارد؟ MX Entry ایمیل چه ترفندهایی دارد؟ اینها سوالاتی هستند که در این مقاله به آنها پاسخ داده خواهد شد.

MX مخفف Mail Exchange است و توضیحی که در خود سی پنل برای MX Entry ایمیل درج شده است "Reroute a domain's incoming mail to a specific server. Use this feature to create a backup mail exchanger to handle email in case your server fails." است و این یعنی MX Entry ایمیل به شما کمک می کند در مواقعی که سرور پیش فرض شما امکان دریافت ایمیل را ندارد شما ایمیل های خود را از طریق سرور دیگری استفاده نمایید در واقع این کار برای ایجاد یک پشتیبان برای ارسال و دریافت ایمیل است. برای استفاده از MX Entry ایمیل باید سرور فعال دیگری داشته باشید تا بتوانید با وارد کردن مشخصات آن سرور از ایمیل های خود استفاده نمایید.

برای فعال کردن MX Entry ایمیل وارد سی پنل شوید و روی دکمه MX Entry کلیک کنید.

1) اول باید انتخاب کنید که تنظیمات برای کدام دامنه انجام میگیرد و در صورتی که چند دامنه دارید دامنه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

2) باید Email Routing را انتخاب نمایید که پیشنهاد میگردد گزینه "Automatically Detect Configuration" را انتخاب نمایید تا تنظیمات به صورت خودکار انجامن گیرد.

Automatically Detect Configuration: سرور اصلی به صورت خودکار تشخیص می دهد که کدام یک از موارد زیر را انجام دهد.

Local Mail Exchanger: سرور اصلی کار دریافت ایمیل ها را انجام میدهد حتی اگر اولویت بالاتری در mx برای سرور جایگزین درج شده باشد.

Backup Mail Exchanger: سرور اصلی کار پشتیبانی را فقط انجام میدهد و زمانی که سرور جایگیزین غیر فعال باشد ایمیل ها را در صف نگه میدارد.

Remote Mail Exchanger: سرور اصلی هیچ ایمیلی را دریافت نمیکند و ایمیلها را به صورت ریموت برای سرور جایگیزین ارسال میکند.

3) در پایین بخش "Add New Record" باید اولویت (Priority) و مقصد (Destination) را مشخص نمایید.

هر چقدر عدد کمتری را در Priority وارد نمایید اولویت بالاتر خواهد بود و 0 بالاترین اولویت است.

برای Destination باید Hostname خود را وارد نمایید مثلا:mail.yourdomain.com که می توانید این mail.yourdomain.com را روی سرور دیگری تنظیم کنید و در تنظیمات Advanced DNS Zone آی پی آن سرور را وارد نمایید.

Zone Editor در سی پنل چیست؟

.

 

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi