دامنه پریمیوم (Premium) چیست؟ قیمت دامنه پریمیوم (Premium) چند است؟ انواع دامنه پریمیوم (Premium)؟ چگونه دامنه پریمیوم (Premium) خریداری کنم؟ سوالهایی هستند که در این مقاله به آنها پاسخ خواهیم گفت.

دامنه پریمیوم (Premium)

دامنه پریمیوم (Premium) اصطلاحا به دامنه ای گفته می شود که به دلیل ویژگی هایی که در ادامه بیان خواهد شد از ارزش بالایی برخوردار است و امکان ثبت آنها با مبلغ عادی یک دامنه ممکن نیست. در حال حاضر بازار بسیار پر سود و وسیعی در زمینه دامنه ها وجود دارد و هر چه یک دامنه ارزش بالاتری داشته باشد رقابت برای ثبت آن نیز سنگین تر می شود. برای مثال دامنه car.com را با دامنه automotive-in4mation.biz مقایسه کنید، مطمئنا به این نتیجه خواهید رسید که قیمتی که برای car.com قرار است پرداخت شود به هیچ عنوان با دیگری قابل مقایسه نخواهد بود.

دامنه های پریمیوم (Premium) توسط یک شخص و یا یک رجیستری ثبت می شوند و در حال حاضر که انواع پسوند های مختلف برای ثبت دامنه ایجاد شده اند تعداد دامنه های پریمیوم (Premium) نیز سر به فلک کشیده است. معمولا رجیستری ها قبل از اینکه یک پسوند را به صورت بین المللی اعلام نمایند تمامی آدرس های مهم را برای خود ذخیره کرده و به عنوان دامنه پریمیوم (Premium) اعلام میکنند تا خود در چرخه اصلی خرید و فروش دامنه های پریمیوم (Premium) قرار داشته باشند. زمانی که شما این دامنه ها را برای ثبت جستجو میکنید آنرا ثبت نشده اعلام مکینند ولی قابل ثبت نیز نیستند چون اصطلاحا به آنها رزرو شده گفته می شوند و معنی آن اینست که رجیستری آن دامنه را برای خود اصطلاحا کنار گذاشته و قابلیت ثبت آن به قیمت عادی را غیر فعال کرده است.

چگونه بدانیم دامنه ای پریمیوم (Premium) است؟

برای شناسایی دامنه پریمیوم (Premium) در سایت who.is آدرس دامنه خود را وارد نمایید تا در صورتی که به شما اعلام نمود این دامنه قبلا ثبت شده است و در حال حاضر با مبلغی بالایی به فروش میرسد به معنی آن است که این دامنه پریمیوم است. در این سایت قیمت انواع پسوند با آدرس مد نظر شما نیز پیشنهاد داده می شود.

قیمت دامنه های پریمیوم (Premium):

قیمت دامنه های پریمیوم (Premium) بستگی به تعداد حروف و عمومیت آدرس دامنه دارد و هر چه حروف کمتر بوده و عمومیت دامنه بیشتر باشد قیمت دامنه پریمیوم (Premium) نیز افزایش میابد و گاهی قیمت ها به میلیونها دلار هم میرسد.

انواع دامنه پریمیوم:

1) اسم یک مصحول، سرویس، صنعت یا کشور:

دامنه های یک یا دو حرفی که یک بیزنس بزرگ، یک منطقه شناخته شده جغرافیایی یا یک دسته بندی صنعتی را نمایش دهد جزو دامنه پریمیوم (Premium) شناخته می شود. برای مثال: Iran.com , Internet.net , Furniture.com , RunningShoes.com , Ticket.com نمونه هایی از دامنه های پریمیوم (Premium) هستند. دامنه های اینچنینی را اصطلاحا "category defining" می نامند.

2) اسامی کوتاه / مخفف:

اسامی کوتاه و اختصاری بیشترین طرفدار را در انتخاب نام دامنه به خود اختصاص می دهند و دلیل آن اینست که حروف اختصاری می توانند در عین کوتاه بودن معنی بزرگی را برسانند. همینطور کلمات دو یا سه حرفی از ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند و معمولا جزو دامنه های پریمیوم (Premium) شمرده می شوند. برای مثال: aa.com , klo.net , ... دامنه های پریمیوم (Premium) حساب می شوند.

3) دامنه های com.

بیشتر دامنه های پریمیوم (Premium) با پسوند com. هستند و معمولا سایر پسوند ها راحت تر قابل ثبت هستند. البته معامله های کلانی برای دامنه هایی مانند Meet.me و Date.me انجام شده است که به دلیل بار معنایی بالای دامنه و همخوانی خوب آدرس دامنه با پسوند بوده است.

4) دامنه های تک حرفی با جامعیت بالا:

برخی اسامی مانند blue.com یا slide.com هیچوقت اسم یک شرکت را نمی رسانند ولی به دلیل جامعیت بالایی که دارند از ارزش بالایی برخوردار هستند.

5) دامنه هایی با جستجوی بالا:

در کل دامنه های پریمیوم (Premium) کلماتی هستند که در جستجو ها زیاد استفاده می شوند ولی بعضی از کلمات هستند که رقابت جستجوی بسیار بالایی در آنها در جریان است. ابزارهایی مانند Google’s Keyword Tool وجود دارد که کلمات کلیدی مهم رابه شما نشان میدهد و همچنین وب سایتهایی مانند DomainWorth.com و Estibot.com ارزش یک دامنه را مشخص میکنند. با استفاده از این ابزارها شما می توانید یک دامنه پریمیوم (Premium) را شناسایی نمایید.

چگونه میتوانم دامنه پریمیوم (Premium) خریداری کنم؟

در زمینه بین المللی سایتهای زیادی هستند که به خرید و فروش دامنه پریمیوم (Premium) مشغولند و یکی از سایتهای معتبر afternic.com است که می توانید لیست دامنه های آماده فروش را به همراه قیمت مشاهده نمایید و حتی در صورتی که دامنه ای برای فروش دارید آنجا اقدام به فروش نمایید.

در صورتی هم که دامنه خاصی مد نظر شماست می توانید با ما در تماس باشید تا ما برای شما کار خرید دامنه را انجام دهیم.

 

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi