معرفی بهترین سایت های whois

بهترین سایت های جستجوی whois دامنه (Domain whois search) را میخواهیم به شما معرفی کنیم. این سایت ها هر کدام ویژگی های خاصی دارند که چک کردن whois  دامنه را جذاب تر و به شما در کسب اطلاعات بیشتر درباره آن دامنه کمک میکنند. بهتر است ابتدا درباره whois بدانیم و بعد تصمیم بگیریم بهترین وب سایت برای چک کردن whois کدام است. برای هر وب سایت منحصر به فرد آن سایت لیست شده است تا شما بتوانید بهترین وب سایت را بر اساس نیاز خود انتخاب نمایید.

whois چیست؟

whois در معنی هم معادل "چه کسی" است. زمانی که شما دامنه ای را ثبت میکنید مشخصاتی را به عنوان صاحب امیتیاز، رابط اداری و رابط فنی ثبت میکنید. مشخصاتی مثل اسم، شرکت، کشور، شهر، استان، آدرس، کد پستی، تلفن، فکس و ایمیل مواردی هستند که باید تکمیل شوند. این مشخصات را whois مینامیم. سایت هایی که به صورت تخصصی به whois میپردازند اطلاعات دیگری بجز این موارد را هم گردآوری میکنند. مشخصاتی مثل DNS، محل سرور، نوع وب سرور، آی پی سرور و دهها اطلاعات دیگر که در ادامه قصد داریم با جزئیات بیشتری به آن ها بپردازیو.

بهترین سایت های جستجوی whois دامنه کدامند؟

1) domaintools.com

اولین و قدیمی ترین سایت جستجوی whois دامنه وب سایت domaintools.com است. این سایت قدیمی ترین سایت حرفه ای جستجوی whois دامنه است. بیشتر برنامه نویسان، طراحان سایت و اهالی کامپیتر هنوز هم این سایت را برای جستجوی دامنه انتخاب میکنند و به حق این سایت روز به روز بهتر شده و امکانات بسیار قوی را جمع آوری میکند. سرعت بروز شدن اطلاعات دامین تولز بسیار سریع بوده و دارای 2 ورژن رایگان و پولی است.

ویژگی های منحصر به فرد domaintools:

 1. تعداد روزهایی که از عمر دامنه میگذرد.
 2. تعداد سایت هایی که روی آن آی پی میزبانی میشوند.
 3. IP History که تعداد تغییرات Name server روی آن دامنه را معرفی میکند.
 4. Hosting Hstory که تغییرات انجام شده روی رجیسترار و Name server و آی پی را معرفی میکند.
 5. Website Title عنوان سایت را نمایش میدهد.
 6. Response Code کد وضعیت سایت را نمایش میدهد.
 7. Terms وضعیت لینک دهی سایت را مشخص میکند.
 8. Images تعداد عکس های صفحه نخست را نمایش میدهد.
 9. Links لینک های داخل سایت شامل لینک های داخلی و خارجی

2) who.is

این سایت یکی از معروف ترین سایت های چک کردن whois است. مهم ترین ویژگی این سایت معرفی دامنه های مشابه با این آدرس ولی با پسوندهای متفاوت و ثبت ثبت دامنه پریمیوم است. این سایت مشخصات دامنه را در 3 بخش whois ,DNS Records  و Diagnostics تقسیم کرده است. whois مشخصات اولیه، DNS Records مشخصات dns دامنه از جمله A, CNAME و MX و ... را نمایش میدهد و Diagnostics مشخصات Ping و Traceroute دامنه را به شما نمایش میدهید که در نوع خود بسیار جالب است.

ویژگی های منحصر به فرد who.is:

 1. نمایش وب سرور میزبان دامنه
 2. نمایش Diagnostics
 3. نمایش DNS Records با جزئیات

3) ICANN Lookup

شَرکت آیکان از شرکت های بنیادی ثبت دامنه در جهان است و بخش ICANN Lookup مشخصات whois دامنه را را نمایش میدهد. به دلیل اعتبار بالای آیکان شما براحتی می توانید به مشخصات whois این سایت اطمینان حال نمایید.

ویژگی های منحصر به فرد ICANN Lookup:

 1. Registry Domain ID که شماره رجیستری ثبت کننده دامنه را نمایش میدهد.
 2.  IANA ID شماره ای دی رجیسترار دامنه را به شما نمایش میدهد.
 3.  بررسی DNSSEC Information

4) whois.com

این سایت فقط به خاطر آدرس دامنه فوق العاده ای که دارد استفاده زیادی داد و در مقایسه با سایر سایت ها هیچ ویژگی خاصی نداشته و حتی اطلاعات whois هم بسیار دیر بروز میگردد. فقط با توجه به استفاده بالایی که دارد ما این سایت را هم معرفی کردیم تا موجب اعتراض خواننده گرامی قرار نگیریم. ;)

امیدوارم این مقاله اطلاعات کافی در مورد معرفی بهترین سایت های whois دامنه و مقایسه امکانات هر کدام را در اختیار شما قرار داده باشد و شما بتوانید بر اساس نیاز خود سایت مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi