Authentication چیست؟ Authentication چه تنظیماتی دارید؟ چگونه از Authentication استفاده کنیم؟ سوالاتی هستند که در این مقاله به آنها پاسخ داده می شود.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که گاهی ایمیلی با آدرس ایمیل خود شما را دریافت نمایید در حالیکه شما این ایمیل را ارسال نکرده اید و به این فکر می افتید که شاید ایمیل شما هک شده است و هاست و ایمیل شما در اختیار هکرها قرار گرفته است. این اتفاقی است که اصطلاحا به آن Email Spoofing گفته می شود و اسپمر می تواند با استفاده از ضعف سرویس میزبانی شما کاری کند که دریافت کننده ایمیل تصور کند با آدرس ایمیل شما ایمیل دریافت کرده است.

در صورتی که ایمیل شما معتبر نباشد سه مشکل عمده برای شما ایجاد خواهد شد:

1) ایمیل هایی که ارسال میکنید به عنوان اسپم شناخته شده و در پوشه Junk گیرنده قرار میگیرند.

2) ایمیل شما ممکن است توسط SPF در سرور گیرنده مسدود شده و برگشت بخورد.

3) ممکن است برای شما تعداد زیادی ایمیل برگشت خورده ارسال شود که هیچ وقت آنها را ارسال نکرده اید.

در سی پنل به عنوان توضیح Authentication نوشته شده است: "Email authentication helps prevent spam. Enabling these features should reduce the number of failed delivery notifications you receive when spammers forge messages from your domain(s). These features also work to prevent spammers from forging messages that claim to be from your domain(s). " و به این معنی است که با استفاده از Authentication می توانید جلوی اسپم ها را بگیرید. با فعال کردن Authentication تعداد ایمیل های برگشت خورده به شما در زمانی که اسپمرها ایمیل شما را جعل میکنند کمتر میشود و با استفاده از Authentication امکان اینکه با آدرس ایمیل شما ایمیلی ارسال کنند گرفته می شود.

در تنظیمات Authentication دو گزینه DKIM و SPF وجود دارد که با فعال کردن هر کدام ایمینی و دقت ایمیل های خود را افزایش خواهید داد.

DKIM چیست؟

کار DKIM این است که ایمیل های ورودی را چک کند و مطمئن شود که ایمیل دستکاری نشده است و بررسی میکند که فرستنده همان چیزی باشد که در ایمیل درج شده است.DKIM از دریافت ایمیل های اسپم جلوگیری میکند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره DKIM اینجا کلیک کنید.

SPF چیست؟

SPF به شما کمک میکند تا در زمانی که ایمیلی از دامنه شما ارسال میگردد مشخصات سرور و آی پی آن بررسی گردد تا مطمئن شود فقط ایمیل ها از هاست شما ارسال میگردد و هکر ها امکان ارسال ایمیل با دامنه شما از روی سرور دیگری را نداشته باشند. SPF چیست و SPF چگونه کار میکند؟.

برای فعال کردن DKIM و SPF در پایین صفحه روی دکمه Enable کلیلک کنید تا فعال شوند. تنظیمات پیشرفته دیگری هم در پایین صفحه وجود دارد که برای استفاده عادی نیازی به تغییر هیچ کدام نیست.

 

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi