چگونه ایمیل ها را روی Outlook تنظیم کنیم مهمترین سوالی است که وقتی برای اولین بار می خواهید از Microsoft Outlook استفاده نمایید برای هر کسی ایجاد می شود.

مراحل زیر را به ترتیب و مانند تصویر انجام دهید تا براحتی ایمیل خود را به Outlook اضافه نمایید و با آن ایمیل دریافت یا ارسال نمایید.

1) برای شروع ابتدا Microsoft Outlook را باز نمایید.

2) روی منوی File در بالا و سمت چپ کلیک نمایید.

3) در صفحه جدید روی دکمه Add Account کلیک نمایید.

4) در صفحه جدید روی دکمه Manual setup or additional server types کلیک کنید و در پایین روی Next کلیک کنید.

5) در صفحه جدید روی دکمه POP or IMAP کلیک کنید و در پایین روی Next کلیک کنید.

6) در صفحه جدید باید هر ردیف را با دقت کامل نمایید:

Your Name : مشخص میکند که وقتی ایمیلی ارسال میکنید چه اسمی به عنوان صاحب ایمیل نمایش داده شود پس این گزینه دلخواه است.

Email Address: آدرس ایمیل را باید به صورت کامل وارد نمایید مثلا اگر آدرس ایمیل شما این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  است باید این ایمیل را به صورت کامل وارد نمایید.

Account Type : گزینه pop3 را انتخاب نمایید.

Incoming Mail Server : در صورتی که مثلا دامنه شما xyz.com است باید بنویسید mail.xyz.com نوشته شود. یعنی قبل از آدرس دامنه .mail بنویسید.

Outgoing Mail Server : دقیقا شبیه incoming در صورتی که مثلا دامین شما xyz.com است باید بنویسید mail.xyz.com نوشته شود. یعنی قبل از آدرس دامنه .mail بنویسید.

User Name : همان آدرس کامل ایمیل هست باید کامل نوشته شود مثلا: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید .

Password : باید رمزی که در هاست در زمان ساخت ایمیل برای ایمیل در سی پنل انتخاب کردید را وارد نمایید.

هیچ تغییر دیگری در تنظیمات ایجاد نکنید و روی Next و Finish کلیک کنید تا Outlook یکبار تنظیمات را چک کند و یک ایمیل تستی هم برای شما ارسال کند تا از صحت کار کرد Outlook مطمئن شوید.

دقت نمایید در 99% موارد این تنظیمات کافی است ولی گاهی اوقات برخی از سرویس دهنده های اینترنت مانند شرکت شاتل تنظیم خاصی را برای پورت ارسال ایمیل در نظر میگیرند و باید به جای پورت 25 از پورت 26 برای ارسال ایمیل استفاده کرد. برای آموزش تغییر پورت 25 به 26 اینجا کلیک نمایید.

 

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان هاست جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که دارای مجوز فعالیت به شماره 1/3/402389از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

logo-samandehi