MySQL® Databases ابزاری است که با آن می توانید در سی پنل دیتابیس و کاربر دیتابیس بسازید و آنها را به هم متصل نمایید. برای استفاده از MySQL® Databases ابتدا وارد سی پنل شوید. در لیست ابزارهای موجود زیر بخش databases روی گزینه MySQL® Databases کلیک نمایید.

در صفحه جدید مطابق تصویر در ردیف اول زیر بخش Create New Database یک نام برای دیتابیس خود انتخاب کنید (دقت کنید که در انتخاب این اسم نباید از حروف فارسی استفاده کنید و اعداد و حروف انگلیسی مجاز هستند).

MySQL® Databases

در ردیف پایینتر گزینه Modify Databases قرار دارد که ابزارهایی برای چک کردن و تعمیر دیتابیس هایی که قبلا ساخته شده اند را در اختیار شما قرار میدهد.

گزینه Check Database توابع دیتابیس را چک میکند و اگر اشکالی در یکی از جداول وجود داشته باشد آنرا به شما نمایش میدهد.

گزینه Repair Database جدول های دیتابیس را تعمیر میکند و اگر اشکالی در دیتابیس وجود داشته باشد با استفاده از Repair Database برطرف میگردد.

گزینه بعدی Current Databases است که لیست دیتابیس هایی که قبلا ساخته شده است را به شما نشان میدهد و روبروی هر دیتابیس گزینه های Rename برای تغییر نام دیتابیس و Delete برای حذف دیتابیس قرار داده شده است.

بخش MySQL Users برای ساخت کاربر دیتابیس و اتصال کاربر به دیتابیس نیز در پایین صفحه وجود دارد.

MySQL® Databases user

زیر گزینه Add New User گزینه Username است که می توانید یک اسم دلخواه برای کاربر وارد کنید و دقت کنید که این اسم نباید از حروف فارسی ساخته شده باشد و نهایتا 7 کاراکتر می تواند باشد. در ریف های بعدی Password و Password (Again) قرار دارد که باید یک رمز قوی برای کاربر انتخاب نمایید و پیشنهاد میشود که حداقل 8 کاراکتر و ترکیب حروف کوچک و بزرگ و اعداد و علامت هایی مثل $ , * , / , # باشد. در ردیف بعدی Strength قرار دارد که قدرت رمز انتخاب شده را به شما نشان میدهد و باید حداقل به عدد 70 برسد. من شخصا از Password Generator برای ساخت رمز استفاده میکنم تا یک رمز قوی و غیر قابل حدس زدن ایجاد نماید. در آخر Create user را بزنید تا کاربر دیتابیس ساخته شود.

در ردیف بعدی گزینه Add User To Database قرار دارد که با استفاده از آن یوزر ساخته شده را به یک دیتابیس متصل می نماییم.

در این بخش ردیف بالا user و ردیف پایین Database را انتخاب کنید و بعد دکمه Add را بزنید. در صفحه جدید Manage User Privileges نمایان می شود که در این بخش مشخص میکنید که یوزر به چه Privilege هایی دسترسی داشته باشد. در صورتی که برای نصب CMS هایی مثل جوملا یا وردپرس این کار را انجام میدهیتد گزینه ALL PRIVILEGES را بزنید و در پایین دکمه Make Changes را بزنید تا پیام سبز رنگی در گوشه بالا و سمت راست صفحه نمایش داده شود.

PRIVILEGES

آخرین گزینه ای که در این صفحه وجود دارد Current Users است که لیست کاربر های ساخته شده را به شما نمایش میدهد و روبروی هر کاربر گزینه های Rename برای تغییر نام دیتابیس، Delete برای حذف دیتابیس و Change Password برای تغییر رمز کاربر قرار داده شده است.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که نماینده شرکت لایزر (دارای پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت با شماره 25-94-100)، عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد 2 ستاره اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi