با استفاده از FTP Accounts در سی پنل می توانید حساب FTP ایجاد نمایید تا کاربران مختلف بتوانند با حساب خود از FTP استفاده نمایند. FTP Accounts سه بخش اصلی دارد: Add FTP Account ، FTP Accounts و Special FTP Accounts  که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت. سی پنل به صورت خودکار یک اکانت پیش فرض در هنگام ایجاد شدن هاست به عنوان اکانت پیش فرض FTP می سازد و یوزر نیم و پسورد آن همان یوزر نیم و پسورد سی پنل است. یعنی در برنامه های ساده ای مثل FireFTP که ویژه اتصال به هاست از طریق FTP است تنها کافیست آدرس دامنه و یوزر نیم و پسورد سی پنل را وارد کنید تا وارد حساب FTP اصلی هاست شوید.

cpanel ftp account

Add FTP Account

برای ایجاد حساب FTP در سی پنل ابتدا گزینه FTP Accounts در سی پنل را کلیک نمایید. در صفحه جدید زیر گزینه Add FTP Accounts موارد زیر را تکمیل نمایید:

1) زیر گزینه Login یک به اصطلاح یوزر نیم به اختیار خود وارد نمایید. دقت کنید که این گزینه فقط حروف باشد.

2) در خط بعد آدرس دامنه مروبطه را انتخاب نمایید.

3) در خط بعد و زیر گزینه Password رمز عبور را وارد نمایید. دقت کنید که رمز عبور باید ترکیب حروف کوچک و بزرگ، عدد و علامت هایی مثل $ یا % باشد. می توانید از گزینه Password Generator هم برای ایجاد رمز حرفه ای استفاده نمایید.

4) در خط بعد هم دوباره رمز را مانند بالا وارد کنید.

5) در خط بعد هم می توانید پوشه ای که کاربر قرار است به آن دسترسی داشته باشد را انتخاب نمایید. دقت کنید هر پوشه ای که انتخاب کنید کاربر به زیر پوشه های آن هم دسترسی خواهد داشت.

6) گزینه Quota هم میزان فضایی که کار بر به آن دسترسی خواهد داشت را مشخص میکند  که می توانید مقداری مشخص را تعریف نمایید یا گزینه Unlimited یعنی بدون محدودیت را انتخاب کنید تا به هر میزانی که هاست فضا دارد را استفاده نماید.

FTP Accounts

در این بخش لیست اکانتهای FTP که قبلا ایجاد شده است را می توانید مشاهده کرده و در صورت تمایل تنظیمات آنها را تغییر داده و یا حتی اکانت را حذف نمایید. دقت داشته باشید که اکانت اصلی ایجاد شده توسط سی پنل در این بخش نمایش داده نمی شود و این اکانت قابل حذف شدن نیست.

Special FTP Accounts

Cpanel special ftp

Special FTP Accounts اکانتهای ویژه ای هستند که توسط خود سی پنل ایجاد می شوند و قابلیت حذف شدن ندارند. حجم استفاده شده توسط اکانت روبری هر یک نوشته شده است و مطابق عکس گزینه ای به نام Configuration FTP Client نیز وجود دارد که با کلیک روی آن سه گزینه تنظیمات پیش فرض مربوط به نرم افزارهای FileZilla ، CoreFTP و Cyberduck وجود دارد که براحتی می توانید با کلیک روی گزینه "FTP Configuration File"  زیر هر کدام فایل xml تنظیمات مربوط به هاست خود را دانلود کرده و در نرم فزار مربوطه Import کنید تا بدون نیاز به دانش تنظیم FTP حساب FTP خود را در آن نرم افزار ایجاد نمایید و به FTP هاست خود وصل شوید.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که نماینده شرکت لایزر (دارای پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت با شماره 25-94-100)، عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد 2 ستاره اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi