Error 503: Valid RCPT command must precede DATA

ارور "Error 503: Valid RCPT command must precede DATA" یکی از ارور های متداول در نرم افزار اوت لوک است و بسته به تنظیمات سرور ممکن است این ارور نمایش داده شود.
در این آموزش قصد داریم خیلی ساده و سریع آموزش رفع ارور Error 503: Valid RCPT command must precede DATA را به شما آموزش دهیم پس با ما همراه باشید.

هنگام ارسال ایمیل ، "خطای 503: دستور معتبر RCPT باید قبل از DATA باشد" اتفاق می افتد. این به شما می گوید اتصال SMTP (نامه خروجی) شما به درستی توسط سرور ایمیل شما تأیید نشده است.

دو علت عمده این خطا عبارتند از:

  1. سرور ایمیل شما نیاز دارد که ابتدا ایمیل را قبل از ارسال ایمیل بررسی کنید (بررسی ایمیل ابتدا یکی از راه های ارائه دهنده ایمیل شما برای کنترل امنیت حساب ایمیل شما است).
  2. سرویس گیرنده ایمیل شما برای تأیید اعتبار SMTP تنظیم نشده است.


بررسی ایمیل قبل از ارسال

وقتی کاربر ایمیل خود را برای اولین بار باز می کند ، ابتدا ایمیل به طور خودکار بررسی می شود. با این حال ، اگر پس از حدود 30 دقیقه سعی در ارسال ایمیل دارید و این پیام را مشاهده می کنید ، به سادگی ایمیل خود را برای پیام های جدید بررسی کنید. در این صورت می توانید ایمیل ارسال کنید (رایج ترین مورد Outlook).

بیشتر اوقات ، خطای 503 به شما می گوید که باید احراز هویت SMTP را در سرویس گیرنده ایمیل خود تنظیم کنید.

تنظیم احراز هویت SMTP

پیکربندی احراز هویت SMTP در سرویس گیرنده ایمیل خود ، نیاز به ویرایش تنظیمات حساب ایمیل خود (تنظیمات SMTP) دارد. آدرس ایمیل و گذرواژه خود را به تنظیمات SMTP اضافه کنید و دیگر هیچ پیام خطای 503 دریافت نخواهید کرد.

نحوه تنظیم احراز هویت SMTP به ورژن نرم افزاری که استفاده می کنید بستگی دارد. در اینجا نحوه تنظیم آن در Outlook 2016 آورده شده است:

1) Outlook 2016 را باز کنید.

2) منوی File را باز کنید و تنظیمات حساب (Account settings) -> تنظیمات حساب (Account settings) را انتخاب کنید.

در پنجره تنظیمات حساب ، حساب ایمیلی را که می خواهید تنظیم کنید انتخاب کنید و روی Change کلیک کنید.

در پنجره تغییر حساب ، روی بیشتر (More Settings) تنظیمات کلیک کنید

از پنجره تنظیمات بیشتر ، زبانه سرور خروجی (Outgoing Server) را انتخاب کنید.

سرور خروجی من (SMTP) به احراز هویت احتیاج دارد (My outgoing server smtp requires authentication) را انتخاب کنید.

استفاده از تنظیمات مشابه سرور نامه ورودی من (Use same settings as my incoming mail server) را انتخاب کنید.

برگه Advanced را باز کنید.

در زبانه Advanced ، پورت سرور خروجی (SMTP) را روی 465 تنظیم کنید. در لیست کشویی استفاده از رمزگذاری نوع زیر ، SSL را انتخاب کنید.

تأیید را کلیک کنید.

در پنجره تنظیمات پست الکترونیکی اینترنت ، روی بعدی (Next) کلیک کنید.

روی پایان (Finish) کلیک کنید.آموزش رفع ارور Error 503: Valid RCPT command must precede DATA در اوت لوک 2010 و ورژن های قدیمی تر

منوی Tools را باز کرده و Account Settings را انتخاب کنید.

به پایین پانل Account Settings بروید و روی Outgoing Server کلیک کنید.

تنظیمات سرور خروجی (SMTP) در پانل سمت راست نمایش داده می شود. سرور SMTP مورد نظر برای تغییر را انتخاب کرده و بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید.

پنجره SMTP باز می شود.

در پنجره SMTP ، امنیت اتصال را بر روی SSL / TLS ، روش تأیید اعتبار را بر روی رمز عبور عادی (Normal password) تنظیم کرده و آدرس ایمیل خود را در قسمت User Name وارد کنید.

برای ذخیره تنظیمات ok را کلیک کنید.

اولین باری که ایمیل را چک می کنید از شما رمز ایمیل شما خواسته می شود. رمز ورود خود را وارد کنید و روی جعبه ذخیره رمز عبور کلیک کنید تا رمز ورود خود را ذخیره کنید و از ورود مجدد آن در آینده جلوگیری کنید.


امیدوارم این آموزش به رفع مشکل ارور Error 503: Valid RCPT command must precede DATA در نرم افزار اوت ورژن های قدیمی و جدید کمک کرده باشد.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi