هاست وردپرس

هاست وردپرس

مجوز SSL برای امنیت سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و برای سایت هایی که کاربران اطلاعات حساسی روی آن دارند بسیار مهم است که حتما از SSL روی سایت خود استفاده نمایند.

سایت با نماد SSL

چگونه بدانیم که SSL به درستی کار میکند؟

زمانی که شما یک سایت دارای SSL رو بازدید میکنید یک علامت سبز رنگ در گوشه سمت چپ آدرس بار مرورگر شما نمایش داده می شود که به شما نشان میدهد که SSL فعال است و این سایت امن است و اطلاعات شما به صورت رمز گذاری شده منتقل میگردد.

سایت با نماد SSL

چرا علامت SSL من با علامت هشدار نمایش داده می شود؟

نماد سبز رنگ SSL زمانی نمایش داده می شود که همه اطلاعات سایت به صورت امن باشند و زمانی که حتی یک لینک روی سایت غیر امن باشد این علامت نمایش داده می شود. البته این حالت در مرورگرهای مختلف متفاوت است. برای مثال در صورتی که شما روی سایت یک عکس یا لینک را نمایش میدهید و در آدرسی که برای آن تعریف شده باشد آدرس سایت بدون HTTPS درج شده باشد در آن موقع این علامت نمایش داده می شود.

SSL مشکل دار

آدرس دقیق:

برای مثال فرض کنید آدرس سایت شما BEHSAZANHOST.COM است و شما روی سایت SSL فعال کرده اید. در صورتی که روی سایت یک عکس دارید که آدرس آنرا به این شکل درج کرده اید: HTTP://BEHSAZANHOST.COM/1.JPG در این صورت نماد SSL شما به صورت تصویر بالا و با علامت هشدار نمایش داده می شود. برای رفع مشکل باید آدرس را به HTTPS://BEHSAZANHOST.COM/1.JPG تغییر دهید تا مشکل برطرف گردد.

یک توصیه مهم:

همیشه یادتان باشد برای تعریف آدرس لینک داخلی یا عکس هیچ وقت آدرس کامل سایت را درج نکنید و فقط از آدرس به بعد را بنویسید تا در صورتی که برای سایت SSL خریدید یا آدرس دامنه را تغییر دادید به مشکل برخورد نکنید.

 چگونه مشکل را شناسایی کنیم؟

بهترین راه شناسایی مشکل این است که در صفحه ای که نماد SSL به صورت هشدار نمایش داده می شود دکمه های ترکیبی CTRL+U را بزنید تا کدهای سایت نمایش داده شود و در آن صفحه HTTP را جستجو نمایید. هر چیزی که پیدا کردید باعث این مشکل است و براحتی می توانید بفهمید که این مشکل از کدام قسمت است و با اصلاح آن و تغییر آدرس به HTTPS  مشکل برطرف میگردد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی اختصاصی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان هاست جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که دارای مجوز فعالیت به شماره 1/3/402389از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

سی پنل

دیتاسنتر لیزوب

آنلاین نیک

بانک سامان

بانک ملت

نماد اعتماد
logo-samandehi