WordPress revision

رونوشت وردپرس (WordPress revision) قابلیتی از وردپرس است که از نسخه 3.6 به بعد به وردپرس اضافه شد و به شما این قابلیت را میدهد که یک رونوشت از مطالب یا صفحات شما را هر 60 ثانیه یکبار در دیتابیس ذخیره کند که به آن ذخیره خودکار وردپرس گفته میشود. یکی از مهمترین دلایلی که وردپرس این قابلیت را ایجاد کرد جلوگیری از از دست دادن اطلاعات و نوشته هایی  است که زمان زیادی برای تهیه آنها صرف شده و ممکن است به دلایلی مثل هنگ کردن کامپیوتر، قطع برق یا زدن اشتباهی دکمه رفرش صفحه اتفاق بیافتد.

با وجود قابلیت رونوشت وردپرس دیگر نباید نگران از دست دادن اطلاعات خود باشیم چون هر 60 ثانیه یک کپی از اطلاعات در دیتابیس ذخیره میشود و اگر اتفاقی بیافتد نوشته های شما سر جای خود خواهند بود.

یکی دیگر از دلایلی که قابلیت رونوشت به وردپرس اضافه شد بهبود جریان ویراستاری در نوشتار شما است. ممکن است گاهی ایده ای به ذهن شما برسد و چیزی درباره آن بنویسید و بعد به هر دلیل سررشته فکر از دست شما خارج شده و نوشته به مسیر دیگری برود. با مراجعه به رونوشت های موجود می توانید نوشته های اولیه را مرور کنید و حتی میتوانید یک رونوشت قدیمی مناسب را برای خود بازگردانی کنید.

زمانی که شما یک مطلب ایجاد میکنید و یا آنرا ویرایش میکنید مانند تصویر گزینه ای به نام رونوشتها : پس از یکبار ذخیره ایجاد میشود که روبروی آن تعداد رونوشت ها نوشته شده است. مثلا :

 رونوشت‌ها: 3 کاوش

WordPress revision

و اگر روی کاوش کلیک کنید رونوشت های موجود را به شما نمایش میدهد. اسکرولی در وسط صفحه است که با جابجا کردن آن رونوشت ها را می توانید ببینید و با کلیک روی

بازیابی این ذخیره خودکار می توانید رونوشت ایجاد شده را بازیابی کنید.

رونوشت وردپرس

از طریق گزینه WP_POST_REVISIONS در فایل wp-config.php می توانید زمان اجرای رونوشت مطالب را تغییر دهید. می توانید آنرا از 60 ثانیه به دو دقیقه یا بیشتر تغییر دهید و در صورتی که مطالب زیادی در سایت میزنید و مصرف منابع شما زیاد است پیشنهاد میکنم این زمان را به 3 یا 5 دقیقه افزایش دهید.

آموزش غیرفعال یا محدود کردن ایجاد رونوشت های وردپرس

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که نماینده شرکت لایزر (دارای پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت با شماره 25-94-100)، عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد 2 ستاره اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi