آموزش انتقال سایت وردپرس از لوکال هاست به سرور

آموزش تغییر دامنه وردپرس و رفع مشکل کار نکردن وردپرس با دامنه جدید

یکی از اشکالات وردپرس این است که آدرس دامنه ای که با آن عملیات نصب وردپرس انجام می شود در دیتابیس ثبت می شود و وردپرس همه تنظیمات را بر اساس آن دامنه میپذیرد. وقتی آدرس دامنه تعریف شده روی هاست عوض میشود وردپرس با دامنه جدید درست کار نکرده و تقریبا از کار می افتد. آموزش زیر به شما کمک میکند تا براحتی بعد از تغییر دامنه تعریف شده روی هاست، دامنه تعریف شده روی وردپرس را هم تغییر دهید تا مشکلات وردپرس برطرف گردد.

برای تغییر آدرس دامنه وردپرس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

1) ابتدا در سی پنل یا دایرکت ادمین گزینه php Myadmin را باز کنید. در ستون سمت چپ روی نام دیتابیس کلیک کنید تا جداول دیتابیس نمایش داده شود.

2) روی جدول “wp_options” کلیک کنید تا باز شود. در صفحه جدید در سطر اول که مربوط به “siteurl” است به جای نوشته مثلا: http://localhost/behsazan باید آدرس کامل سایت رو وارد کنید مثلا بنویسید http://behsazanhost.com و در سطر بعدی هم که مربوط به “home” است همین کار را انجام دهید. بنابراین بعد از اینکه کار شما تمام شد باید در هر دو سطر مثل هم آدرس سایت شما نوشته شده باشد. دقت کنید آدرس بدون www و با http:// نوشته شود مثلا: http://behsazanhost.com دقیقا مثل نمونه.

آموزش انتقال سایت وردپرس از لوکال هاست به سرور

3) در قدم بعد باید وارد بخش مدیریت وردپرس شوید و از منوی های سمت راست در بخش پایین گزینه “تنظیمات” را کلیک کنید و بعد زیر منوی “پیوندهای یکتا” را کلیک نمایید. صفحه که باز شد بدون هیچ تغییری فقط یکبار در پایین صفحه دکمه “ذخیره تغییرات” را کلیک نمایید تا فایل htaccess وردپرس به صورت خودکار در هاست ساخته شود. در صورتی که این مرحله انجام نشود سایت وارد صفحات داخلی نمیشود.

آموزش انتقال سایت وردپرس از لوکال هاست به سرور

4) در مرحله آخر با توجه به اینکه گاهی آدرس دامنه قبلی به صورت دستی در جاهای مختلف ممکنه وارد شده باشه، باید با اجرای یک کد در دیتابیس آدرس جدید رو جایگزین قبلی در همه دیتابیس کنیم. برای اینک کار در  “phpmyadmin” در ستون سمت چپ روی اسم دیتابیس کلیک کنید. در ستون سمت راست در بالای صفحه روی “SQL” کلیک کنید. کد زیر را در باکس مشخص شده وارد کنید و روی “GO” در پایین صفحه کلیک کنید. به جای “domainghadim.com” ادرس دامنه قدیمی و به جای “domianjadin.com/” هم دامنه جدید رو بزنید و دقت داشته باشید حتما “/” رو در آخرش بزنید (دقیقا مثل نمونه).

UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE (post_content, 'domainghadim.com', 'domianjadin.com/');

در صورتی که هاست وردپرس بهسازان هاست را خریداری کردید و انجام این مراحل برای شما دشوار است همکاران ما در پشتیبانی این کارها را برای شما به صورت رایگان انجام میدهند و تنها کافیست یک تیکت از بخش پشتیبانی برای ما ارسال نمایید تا به صورت رایگان سایت شما را منتقل نمایند و یا در صورتی که سوالی داشتید شما را به صورت کامل راهنمایی خواهند کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *