رفع مشکل مولتی سایت (وردپرس شبکه) در سایت های قدیمی

در وردپرس هایی که قبلا ساخته شده و ارتقا داده شده اند یا اینکه روی لوکال هاست طراحی شده و روی هاست آپلود شده اند زمانی که میخواهید قابلیت مولتی سایت یا همان وردپرس شبکه را فعال کنید زمانی که میخواهید آدرس سابدامین یا اسم پوشه زیرین را انتخاب کنید ممکن است با این پیام مواجه شوید "با توجه به اینکه از localhost استفاده می‌کنید، سایت‌هایتان در وردپرس شبکه می‌بایست از زیرپوشه استفاده کنند. در صورتی که می‌خواهید از زیردامنه استفاده کنید، باید از localhost.localdomain استفاده کنید. هشدار: سایت اصلی در راه‌اندازی زیردامنه‌ای به یک ساختار اصلاح شده‌ی پیوند یکتا نیاز خواهد داشت و به احتمال زیاد پیوند‌های فعلی را خواهد شکست. "  و در صورتی که وردپرس شما انگلیسی است چنین پیامی ببینید "    Because your install is not new, the sites in your WordPress network must use sub-domains. The main site in a sub-directory install will need to use a modified permalink structure, potentially breaking existing links.".

راه حل رفع این مشکل بسیار ساده است و تنها کافیست کد زیر را در فایل function.php قالب وردپرس خود کپی کنید:

add_filter( 'allow_subdirectory_install',
create_function( '', 'return true;' )
);

چون کد نویسی های function.php بسیار متنوع است من امکان اینکه یک نمونه مشخص بیارم ممکن نیست ولی معمولا این فایل مرتب در خط ها با function شروع میشود بهترین جا بالای خطی است که با function شروع میشود. اگر کپی کردید و بعد از ذخیره چک کردید و نمایش انتخاب اسم پوشه مولتی سایت فعال نشد جای کد را عوض کنید.

به این شکل به راحتی می توانید مشکل فعال نشدن وردپرس شبکه را برطرف نمایید.

اگر از مشتری های هاست وردپرس بهسازان هاست هستید و به مشکل فعال نشدن وردپرس شبکه برخوردید براحتی می توانید مشکل خود را از طریق ارسال تیکت با ما در میان بگذارید تا همکاران ما براحتی شما در حل مشکل یاری دهند.

بسیار خوشحال خواهیم شد اگر سوال یا نظر خود در مورد این مقاله را از طریق بخش زیر با ما درمیان بگذارید.

ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت انواع دامنه ملی، دامنه بین المللی، دامنه فارسی و پسوندهای جدید دامنه

طراحی سایت

طراحی سایت

می توانیم برای شما طراحی اختصاصی انجام دهیم با گارانتی و پشتیبانی حرفه ای

میزبانی وب

میزبانی وب

هاست لینوکس، هاست نامحدود، هاست وردپرس، جوملا و هاست سی پنل

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان فناوران داده نگار به شماره ثبت 549875 (بهسازان هاست) جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که نماینده شرکت لایزر (دارای پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت با شماره 25-94-100)، عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، دارای نشان ملی ثبت از ستاد ساماندهی وب سایت ها و دارای نماد 2 ستاره اعتماد الکترونکی از وزارت صنعت می باشد.

سازمان تنظیم مقررات رادیویی

نظام صنفی رایانه ای استان تهران

logo-samandehi