SPF مخفف (acronym for Sender Policy Framework) بوده و به شما کمک میکند تا در زمانی که ایمیلی از دامنه شما ارسال میگردد مشخصات سرور و آی پی آن بررسی گردد تا مطمئن شود فقط ایمیل ها از هاست شما ارسال میگردد و هکر ها امکان ارسال ایمیل با دامنه شما از روی سرور دیگری را نداشته باشند. روش کار بر این اساس است که مالک دامنه اطلاعات آی پی سرور دامنه که مجاز به ارسال ایمیل است را منتشر میکند. سرور دریافت کننده مشخصات ایمیل دریافت شده را با مشخصات داخل ایمیل مطابقت میدهد و در صورتی که مطابقت داشتند ایمیل دریافت می شود و در غیر اینصورت ایمیل برگشت می خورد.

امروزه بسیاری از کلاهبردارن و افراد شیاد از ابزارهای خاصی برای ارسال ایمیل استفاده میکنند تا در هنگام ارسال ایمیل بجای FROM واقعی آدرسی که خودشان می خواهند درج شود تا بتوانند به اهداف شوم خود دست پیدا نمایند. با استفاده از SPF دیگر نگرانی بابت اینکه از این نظر مورد سوء استفاده قرار بگیرید را نخواهید داشت. برای اطلاع از نحوه فعال کردن SPF روی هاست خود اینجا کلیک نمایید.

 

SPF چیست و SPF چگونه کار میکند؟ - 5.0 از 5 از میانگین 2 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان هاست جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که دارای مجوز فعالیت به شماره 1/3/402389از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

نماد اعتماد الکترونیکی
ستاد ساماندهی