اکانت web disk در سی پنل به شما این امکان را میدهد تا فایلهای روی هاست خود را از طریق رابط های مختلف (مانند کامپیوتر، تلفن همراه یا نرم افزارهای اختصاصی) مدیریت نمایید.

cpanel web disk

حساب اصلی Web Disk:

این گزینه با نام " Main Web Disk Account" مشخص شده است و به صورت پیش فرض سی پنل یک حساب اصلی برای web disk ایجاد کرده و پوشه Home را به آن متصل میکند. این حساب قابل حذف شدن نیست و برای اینکه شما حساب خودتان را ایجاد نمایید باید از طریق گزینه "Create an Additional Web Disk Account" یک حساب ایجاد نمایید.

ایجاد حساب Web Disk:

1) ابتدا یک یوزر نیم به دلخواه زیر username وارد کنید.

2) آدرس دامنه رو انتخاب کنید.

3) رمز عبور را وارد کنید (رمز باید ترکیب حروف کوچک و بزرگ و اعداد باشه تا امنیت لازم رو داشته باشه).

4) در خط بعد دوباره رمز رو وارد کنید.

5) زیر گزینه Directory باید پوشه ای رو به عنوان پوشه web disk انتخاب کنید.

6) زیر گزینه permissions دو گزینه وجود داره: Read-Write که به کاربر امکان دیدن و ویرایش فیال ها رو میده و گزینه Read-only که به کاربر فقط اجازه دیدن فیال ها رو میده.

7) Enable Digest Authentication برای ویندوز ویستا، سون، ویندوز 8 و ویندوز 10 باید فعال بشه تا بتونید از طریق این ویندوزها به وب دیسک وصل بشید. در صورتی که روی هاستتون ssl داشته باشید می تونید روی پورت 2078 اتصال داشته باشید و نیازی به فعال کردن Enable Digest Authentication نیست.

8) در آخر روی Create کلیک کنید.

Web Disk در سی پنل چیست؟ - 5.0 از 5 از میانگین 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

نمادهای اعتماد به بهسازان هاست

بهسازان هاست جزو معدود وب سایتهای هاستینگ و طراحی وب سایت کشور می باشد که دارای مجوز فعالیت به شماره 1/3/402389از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

نماد اعتماد الکترونیکی
ستاد ساماندهی